Ekstrakcja zębów - kilka pytań

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie cze 05, 2022 20:42 Re: Ekstrakcja zębów - kilka pytań

On miał może zdiagnozowana plazmocytozę?, bo to diabelstwo może i nawracac nawet jak zeby wyrwane. Z tym, że przy plazmocytozie sa tez zmiany na podniebieniu. jak masz mozliwość zajrzyj czy na podniebieniu nie ma nadżerek, zmian. Mojej szwy sie po 2 tygodniach całkiem rozpuściły. Istnieje tez możliwość , że on może miec uczyulenie na szwy, gdzies coś takiego wyczytałam, że może tak byc. Skoro jutro idziesz do weta, to dobrze, może coś wet zdziała, żeby kotek lepiej się poczuł.
Żadne niebo nie będzie niebem, jeśli nie powitają mnie w nim moje koty.

Myszorek

 
Posty: 4808
Od: Czw sie 08, 2019 8:34

Post » Pon cze 06, 2022 21:46 Re: Ekstrakcja zębów - kilka pytań

Echh no niestety, ma plazmocytoze :( cholera no. Macie jakieś doświadczenia w leczeniu? Czy sterydy dają radę? Jakie są zagrożenia w związku z tą chorobą?
Romeo niestety ma dużo ziarnicy po zabiegu. Podobno kotom z plazmocytozowym zapaleniem dziąseł, dłużej się goją rany, dlatego biedak ma, jak ma. Musimy mu codziennie przemywać pyszczek, podawać w newralgiczne miejsca elugel. Dziś dostał sterdyd, poprosilam o pobranie krwi i za półtorej tygodnia znów kontrola. Żal mi biedaka, nic więcej niestety nie da się zrobić :(

Martiszon

 
Posty: 109
Od: Nie lis 21, 2021 17:28
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pon cze 06, 2022 22:15 Re: Ekstrakcja zębów - kilka pytań

Plazmocytoza powinna byc potwierdzona badaniem wycinka, jesli kotek to ma, to nawet po usunięciu wszystkich zebów, może miec problem . U niektórych kotów rozwija sie zapalenie i obejmuje podniebienie, robia sie nadżerki. Steryd na jakis czas pomoże, ale wiadomo jak to ze sterydami, długotrwale stosowany może zaszkodzic nerkom.
Żadne niebo nie będzie niebem, jeśli nie powitają mnie w nim moje koty.

Myszorek

 
Posty: 4808
Od: Czw sie 08, 2019 8:34

Post » Wto cze 07, 2022 8:01 Re: Ekstrakcja zębów - kilka pytań

Myszorku, a co poza sterydami można zrobić, żeby pomóc kotu? :(

Martiszon

 
Posty: 109
Od: Nie lis 21, 2021 17:28
Lokalizacja: Wrocław

Post » Wto cze 07, 2022 11:03 Re: Ekstrakcja zębów - kilka pytań

Jesli to plazomcytoza to nie za wiele. Oby skończyło sie na zabkach, smaruj tym żelem, jedzonko mokre, rozmemłane woda, żeby mógł jeść. On juz ma wszystkie zeby wyrwane?. Jak dziąsła sie zagoją obejrzyj paszczke, czy na łukach podniebienych nie ma nadżerek, zaczerwienienia. teraz po sterydzie powinno być lepiej, jesli to plazmocytoza. bo może byc cos innego, np calicwirus. dobrze było by żeby wet jak wyrywał zeby wziął kawałek materiału do badania, wtedy wiedział by na 100 procent. czasem ta plazomcytoza tez jest tak zaawansowana, że wet na oko wie , tylko to musi być doświadczony wet
Żadne niebo nie będzie niebem, jeśli nie powitają mnie w nim moje koty.

Myszorek

 
Posty: 4808
Od: Czw sie 08, 2019 8:34

Post » Wto cze 07, 2022 11:14 Re: Ekstrakcja zębów - kilka pytań

Potrzebuje pomocy pomagam.pl/kotborys

Kotborys

Avatar użytkownika
 
Posty: 2
Od: Wto cze 07, 2022 11:11

Post » Śro cze 08, 2022 10:16 Re: Ekstrakcja zębów - kilka pytań

Myszorek pisze:Jesli to plazomcytoza to nie za wiele. Oby skończyło sie na zabkach, smaruj tym żelem, jedzonko mokre, rozmemłane woda, żeby mógł jeść. On juz ma wszystkie zeby wyrwane?. Jak dziąsła sie zagoją obejrzyj paszczke, czy na łukach podniebienych nie ma nadżerek, zaczerwienienia. teraz po sterydzie powinno być lepiej, jesli to plazmocytoza. bo może byc cos innego, np calicwirus. dobrze było by żeby wet jak wyrywał zeby wziął kawałek materiału do badania, wtedy wiedział by na 100 procent. czasem ta plazomcytoza tez jest tak zaawansowana, że wet na oko wie , tylko to musi być doświadczony wet


Dziś ma się lepiej. Zero śliny, ropy i w paszczy sucho (Y). Uuff. Może będzie lepiej, bardzo chcemy żeby był zdrowy. Tak, ma już wszystkie zęby wyrwane. Niestety wet nie pobrał materiału do badania. Powiedział że ilość ziarnicy wygląda na plazmocytoze. Dziś będę miała wyniki badań. Mam nadzieję że nerki po tym wszystkim i trzustka, są w porządku. Trzymamy za niego kciuki. Bardzo Ci dziękuję za wszelkie informacje :1luvu:

Martiszon

 
Posty: 109
Od: Nie lis 21, 2021 17:28
Lokalizacja: Wrocław

Post » Śro cze 08, 2022 17:08 Re: Ekstrakcja zębów - kilka pytań

Po sterydzie będzie lepiej, potem musisz kotka obserwowac, sprawdzać paszczkę. Wazne żeby jadł.Może jak juz nie ma zabków będzie ok
Żadne niebo nie będzie niebem, jeśli nie powitają mnie w nim moje koty.

Myszorek

 
Posty: 4808
Od: Czw sie 08, 2019 8:34

Post » Czw cze 09, 2022 21:46 Re: Ekstrakcja zębów - kilka pytań

Nie wiem jaką maść do pysia stosujesz, ja tylko podpowiem, że jest teraz zamiennik Solcoserylu, który podobno już wycofany i to się nazywa Cicalium. Żel sama stosuję aktualnie na sobie, bezsmakowy i fantastycznie działający. Ale tu by trzeba weta zapytać co o nim myśli i czy można stosować u kota. Jest bez recepty, ale nie wszystkie apteki mają.
Obrazek

czitka

Avatar użytkownika
 
Posty: 17870
Od: Sob lut 12, 2005 10:03
Lokalizacja: wrocław

Post » Nie cze 19, 2022 18:15 Re: Ekstrakcja zębów - kilka pytań

Romuś ma się dobrze. Kolejna kontrola i po 3 tygodniach znowu dostał steryd, bo jedna strona trochę gorzej się goi od drugiej. Usunięto mu resztę szwów i kicia zdrowieje. Szkoda mi go, bo jego rodzeństwo łapie jakieś ptaszki czasem, myszki i nornice. On też ale zostawia innym, bo sam już niestety nie zje ☹️ ale mokra wcina jak wcinal. Mam nadzieję że będzie z nim dobrze.
Stosujemy elugel, bo taki kazał podawać wet.

Martiszon

 
Posty: 109
Od: Nie lis 21, 2021 17:28
Lokalizacja: Wrocław

Post » Nie cze 19, 2022 18:21 Re: Ekstrakcja zębów - kilka pytań

do momentu jak dostaje steryd powinno byc dobrze, zobaczysz jak bedzie, kiedy wet nie poda sterydu. najwazniejsze, żę je.
Żadne niebo nie będzie niebem, jeśli nie powitają mnie w nim moje koty.

Myszorek

 
Posty: 4808
Od: Czw sie 08, 2019 8:34

Post » Pon sie 01, 2022 19:55 Re: Ekstrakcja zębów - kilka pytań

Wracam do Was. Nie wiem już co robić. Kot po 2 tygodniach od ostatniego sterydu, znowu się ślini i trochę ropki dziś znalazłam. Nie wiem już jak pomóc. Cały czas na sterydach? Załatwią mu nerki. Potem dopiero będzie kłopot. Naprawdę nie wiem co w tej sytuacji robić. W środę ma szczepienie. Podpytam ale wet sam mówił że może się skończyć na terapii steryd ami bo nic więcej nie da się zrobić ☹️ jak mi zachoruje na nerki to już będzie dramat. Nie będziemy mieli jaku pomóc. Podpowiecie coś? ☹️

Martiszon

 
Posty: 109
Od: Nie lis 21, 2021 17:28
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pon sie 01, 2022 20:52 Re: Ekstrakcja zębów - kilka pytań

Czy kot ma usunięte wszystkie zeby, ta ropa, to jest w miejscu po ekstrakcji, nie zagoiło sie jemu to? jak szwy, rozpuściły się?, . Jesli to plazmocytoza, to trzeba wszystkie zeby usunąć, a w niektórych wypadkach i tak jest problem z podniebieniem. On ma czerwone podniebienie, czy nie?
Żadne niebo nie będzie niebem, jeśli nie powitają mnie w nim moje koty.

Myszorek

 
Posty: 4808
Od: Czw sie 08, 2019 8:34

Post » Pon sie 01, 2022 22:30 Re: Ekstrakcja zębów - kilka pytań

dobrze dobrane sterydy nie zawsze rujnują nerki. Mój 11 letni Gucio ma sterydy od niemal dwóch lat, z innych przyczyn, no ale bierze codziennie. Wyniki ma idealne, badanie kota wzdłuż i wszerz co trzy miesiące. Trzeba po prostu przekalkulować wszystkie za i przeciw

izka53

Avatar użytkownika
 
Posty: 15059
Od: Śro wrz 29, 2010 13:54
Lokalizacja: Poznań

Post » Wto sie 02, 2022 8:30 Re: Ekstrakcja zębów - kilka pytań

Myszorek pisze:Czy kot ma usunięte wszystkie zeby, ta ropa, to jest w miejscu po ekstrakcji, nie zagoiło sie jemu to? jak szwy, rozpuściły się?, . Jesli to plazmocytoza, to trzeba wszystkie zeby usunąć, a w niektórych wypadkach i tak jest problem z podniebieniem. On ma czerwone podniebienie, czy nie?

Tak, ma usunięte wszystkie zęby. Ropa nie mamy pojęcia skąd. Było jej trochę na pyszczku, tak samo jak śliny. W pyszczku było czysto ‍♀️ ma czerwone podniebienie i z tyłu w pyszczku niestety wciąż po ekstrakcji wszystko się goi. To kot działkowy, z higiena trudniej niż u kota domowego. Niestety. Codziennie jednak podajemy elugel. Szwy już wszystkie wyciągnięte.

Martiszon

 
Posty: 109
Od: Nie lis 21, 2021 17:28
Lokalizacja: Wrocław

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, kasiek1510, Majestic-12 [Bot] i 312 gości