czy obcięcie wąsa kota jest bolesne?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob kwi 30, 2022 5:56 czy obcięcie wąsa kota jest bolesne?

Pytanie jak w tytule wątku.
Moja koteczka Sonia ma jeden wredny wąs , który odwija się i zaczepia czasami o jej gałkę oczną. Ma tych wąsów co nie miara, więc myślę, że brak jednego przeżyje. Nie chcę jednak sprawić jej bólu- a za cholerkę nie wiem czy obcięcie takiego wąsa nie boli ?

ita79

Avatar użytkownika
 
Posty: 518
Od: Sob lut 05, 2022 2:08
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post » Sob kwi 30, 2022 9:10 Re: czy obcięcie wąsa kota jest bolesne?

Ja bym wyrwała. Obcięty może sprawiać większy dyskomfort, bo kikut będzie się dziwnie zachowywał.
Jest szansa, że taki zniekształcony wąs będzie słabo osadzony w skórze.
Wyrwanie zaboli bez wątpienia, ale potem będzie lepiej. Trzeba jednym, pewnym ruchem. Najlepiej dobrą pincetą, żeby się nie wyśliznął.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10673
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Sob kwi 30, 2022 10:03 Re: czy obcięcie wąsa kota jest bolesne?

Popieram - wyrwać wąsa bez litości. Zaboli, ale to będzie na pewno lepsze od ciągłego podrażnienia oka.

Sierra

 
Posty: 6297
Od: Sob cze 13, 2020 22:51

Post » Sob kwi 30, 2022 12:29 Re: czy obcięcie wąsa kota jest bolesne?

a tak ogólnie- przycięcie nie boli ?
Nie umiała bym chyba wyrwać . To takie grube i solidne włoski się wydają- do tego tak wrażliwa okolica, nawet sama nazwa odstrasza mnie od użycia pensety. Wolę najpierw przyciąć i zobaczyć jak będzie się kierował odrastając. Będę kontrolować by nie sięgnął ponownie oka.. i ewentualnie jak nic się nie zmieni to może.. kogoś poproszę o wyrwanie.
Chyba, że przycinanie też było by odczuwalne przez Sonię ?

ita79

Avatar użytkownika
 
Posty: 518
Od: Sob lut 05, 2022 2:08
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post » Sob kwi 30, 2022 12:33 Re: czy obcięcie wąsa kota jest bolesne?

Też będzie odczuwalne. Nie jestem w stanie odpowiedzieć na pytanie co jest bardziej/mniej bolesne dla kota (na to chyba tylko kot umiał by odpowiedzieć)... Ale wyrwanie da efekt na dłużej.

Sierra

 
Posty: 6297
Od: Sob cze 13, 2020 22:51

Post » Nie maja 01, 2022 5:15 Re: czy obcięcie wąsa kota jest bolesne?

I da lepszy efekt, bo kot nie będzie miał wąsa. Przycięcie sprawi, że wąs będzie, tylko niespełniający swojej roli. Może kota denerwować i dostarczać dziwnych wrażeń.
Na przykład do kastracji kocurów niektórzy weterynarze polecają włosy z moszny wyrywać a nie golić, bo wygolone irytują kota i podrażniają ranę (co zrozumie każda kobieta z wrażliwą skórą po zastosowaniu maszynki i porównaniu tego z depilatorem).
Te grube włosy nie zawsze mocno tkwią w skórze.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10673
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Pon maja 02, 2022 8:16 Re: czy obcięcie wąsa kota jest bolesne?

Koteryjna wetka zawsze skubie jajka kocurkom, a nie goli.
I nie potrzeba im po kastracji kołnierzy zakładać, bo się nie interesują.

A co do wyrwania wąsa, to poszłabym do weta, żeby to zrobił, gdybym sama nie potrafiła.
Obrazek

mimbla64

Avatar użytkownika
 
Posty: 14229
Od: Pon lis 12, 2007 9:29
Lokalizacja: Warszawa Wola




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Majestic-12 [Bot], Zeeni i 251 gości