Pilnie potrzebuję rady od lekarza, czy jest ktoś na forum?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro kwi 27, 2022 17:38 Pilnie potrzebuję rady od lekarza, czy jest ktoś na forum?

Jak w temacie, chodzi o krew kleszcza w jamie ustnej, czy to niebezpieczne? :crying:
Obrazek Obrazek

Kłamstwo jest jedyną ucieczką słabych. Stendhal
Wątek Łopatą i do piachu ku przestrodze o zaufaniu i podłości ludzkiej bez granic, ale i szczęśliwym zakończeniu :) :) :)
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1& ... &start=960

Anna61

 
Posty: 40224
Od: Nie lis 25, 2007 20:27
Lokalizacja: Pabianice

Post » Śro kwi 27, 2022 19:47 Re: Pilnie potrzebuję rady od lekarza, czy jest ktoś na foru

nie jestem lekarzem.
Jako laik odrobinę Cię uspokoję, że koty są stosunkowo bezpieczniejsze jeśli chodzi o zetknięcie się z kleszczami , niż psy, bo przynajmniej nie są zagrożone babeszjozą. Napisz coś więcej , o co chodzi. Kot przegryzł kleszcza ?

ita79

Avatar użytkownika
 
Posty: 493
Od: Sob lut 05, 2022 2:08
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post » Śro kwi 27, 2022 20:01 Re: Pilnie potrzebuję rady od lekarza, czy jest ktoś na foru

ita79 pisze:nie jestem lekarzem.
Jako laik odrobinę Cię uspokoję, że koty są stosunkowo bezpieczniejsze jeśli chodzi o zetknięcie się z kleszczami , niż psy, bo przynajmniej nie są zagrożone babeszjozą. Napisz coś więcej , o co chodzi. Kot przegryzł kleszcza ?

Ja przegryzłam odpadniętego z kota opitego krwią kleszcza blee,a fuj.... :evil: myśląc, że to rodzynka w czekoladzie które wcześniej jadłam na kanapie. A że i ślepa jestem a i rodzynka wielkości kleszcza, to przegryzłam i pełno krwi w mojej jamie ustnej.
Szybko wyplułam to wszystko na kanapę, poszłam wypłukać w buzi i potem odkaziłam w buzi odkażaczem do rąk. :strach:
Chyba krew nie zaraża tylko jego ugryzienie?
Obrazek Obrazek

Kłamstwo jest jedyną ucieczką słabych. Stendhal
Wątek Łopatą i do piachu ku przestrodze o zaufaniu i podłości ludzkiej bez granic, ale i szczęśliwym zakończeniu :) :) :)
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1& ... &start=960

Anna61

 
Posty: 40224
Od: Nie lis 25, 2007 20:27
Lokalizacja: Pabianice

Post » Śro kwi 27, 2022 20:06 Re: Pilnie potrzebuję rady od lekarza, czy jest ktoś na foru

Na pewno w krwi slina kleszcza byla,teraz zalezy czy nie masz w buzi jakiejs ranki,
Żadne niebo nie będzie niebem, jeśli nie powitają mnie w nim moje koty.

Myszorek

 
Posty: 4802
Od: Czw sie 08, 2019 8:34

Post » Śro kwi 27, 2022 20:40 Re: Pilnie potrzebuję rady od lekarza, czy jest ktoś na foru

aaaa.. ja myślałam,że kot przegryzł. Co do Twojego bezpieczeństwa to nic nie wiem.
Myślę że jednak jak nie zaliczyłaś z miejsca zawału to jesteś dość silna i będzie ok :wink: (żarcik)

ita79

Avatar użytkownika
 
Posty: 493
Od: Sob lut 05, 2022 2:08
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post » Śro kwi 27, 2022 21:01 Re: Pilnie potrzebuję rady od lekarza, czy jest ktoś na foru

Myszorek pisze:Na pewno w krwi slina kleszcza byla,teraz zalezy czy nie masz w buzi jakiejs ranki,

No właśnie ten strach... :(

ita79 pisze:aaaa.. ja myślałam,że kot przegryzł. Co do Twojego bezpieczeństwa to nic nie wiem.
Myślę że jednak jak nie zaliczyłaś z miejsca zawału to jesteś dość silna i będzie ok :wink: (żarcik)

Stan przedzawałowy. :wink: :strach:
Obrazek Obrazek

Kłamstwo jest jedyną ucieczką słabych. Stendhal
Wątek Łopatą i do piachu ku przestrodze o zaufaniu i podłości ludzkiej bez granic, ale i szczęśliwym zakończeniu :) :) :)
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1& ... &start=960

Anna61

 
Posty: 40224
Od: Nie lis 25, 2007 20:27
Lokalizacja: Pabianice

Post » Śro kwi 27, 2022 21:37 Re: Pilnie potrzebuję rady od lekarza, czy jest ktoś na foru

Ja dla swietego spokoju zadzwonilabym do rodzinnego i zapytala ,co sadzi na ten temat.Po co masz sie denerwowac
Żadne niebo nie będzie niebem, jeśli nie powitają mnie w nim moje koty.

Myszorek

 
Posty: 4802
Od: Czw sie 08, 2019 8:34

Post » Czw kwi 28, 2022 12:13 Re: Pilnie potrzebuję rady od lekarza, czy jest ktoś na foru

Nic Ci nie będzie, choroby odkleszczowe przenoszą się drogą zakażenia przez naczynia krwionośne a nie drogą pokarmową.

tabo10

 
Posty: 8086
Od: Nie lip 31, 2011 14:24

Post » Czw kwi 28, 2022 18:55 Re: Pilnie potrzebuję rady od lekarza, czy jest ktoś na foru

Jak byłam dzisiaj u weta z kotami i zapytałam czy mam panikować czy nie, ale jak powiedziałam, że się odkaziłam sargotanem, to nie powinno mi nic być ale raczej powinnam skontaktować się ze swoim lekarzem.
Obrazek Obrazek

Kłamstwo jest jedyną ucieczką słabych. Stendhal
Wątek Łopatą i do piachu ku przestrodze o zaufaniu i podłości ludzkiej bez granic, ale i szczęśliwym zakończeniu :) :) :)
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1& ... &start=960

Anna61

 
Posty: 40224
Od: Nie lis 25, 2007 20:27
Lokalizacja: Pabianice

Post » Czw kwi 28, 2022 20:04 Re: Pilnie potrzebuję rady od lekarza, czy jest ktoś na foru

Nie jestem lekarzem,powyższe znalazłam w necie-opinia lekarza pogotowia. Napisała ją mama,której raczkujący maly synek zjadł kleszcza z podłogi (kleszcz odpadł z psa) i byli natychmiast na pogotowiu.

tabo10

 
Posty: 8086
Od: Nie lip 31, 2011 14:24

Post » Czw kwi 28, 2022 21:16 Re: Pilnie potrzebuję rady od lekarza, czy jest ktoś na foru

co powiedział lekarz?

MaryLux

 
Posty: 159301
Od: Pon paź 16, 2006 14:21
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pt kwi 29, 2022 6:27 Re: Pilnie potrzebuję rady od lekarza, czy jest ktoś na foru

Ja bym jednak na wszelki wypadek po miesiącu zrobiła badania w kierunku posiadania przeciwciał p/boreliozie (chyba że lekarz zleci jednak antybiotyk) a w międzyczasie uważnie się obserwowała, czy nie pojawia się rumień (cholercia wie jak w przypadku takiego zarażenia, czy w ogóle występuje), czy nie ma objawów infekcji.
Myślę że nikt tak naprawdę nie bada ryzyka zakażenia boreliozą w przypadku rozgryzienia opitego kleszcza, ale ja osobiście wolałabym upewnić się niż zamartwiać, skoro już bym wiedziała ze taka przygoda mnie spotkała. Pewnie byłoby to mocno na wyrost przy takim kontakcie, ale upierdliwość tej choroby w postaci późnej nieco mnie usprawiedliwia ;)
Odkleszczowym zapaleniem mózgu można się zarazić po rozgryzieniu czy połknięciu kleszcza, przy jakiejkolwiek rance w jamie ustnej czy przełyku (tu nadżerki np. przy refluksie) istnieje ryzyko kontaktu naszej krwi z krwią i śliną kleszcza. W Polsce prawie połowa kleszczy jest nosicielem boreliozy, a to średnia z kraju, w miejscach gdzie jest dużo ludzi (parki, trawniki w miastach, osiedla) - ten procent jest wyższy niż w środku lasu.

Blue

 
Posty: 23416
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Pt kwi 29, 2022 21:07 Re: Pilnie potrzebuję rady od lekarza, czy jest ktoś na foru

Byłam dzisiaj u lekarza (za waszymi radami) i powiedziała, że nie mogłam się zarazić w ten sposób i nie muszę nic brać nawet profilaktycznie.
Mam tylko obserwować, czy aby ten kleszcz który był na kanapie, wcześniej nie wczepił się we mnie. Gdybym zobaczyła jakiś rumień, to wtedy mam się zgłosić do poradni.
Oczywiście ulżyło mi, ale czy tak do końca?
Obrazek Obrazek

Kłamstwo jest jedyną ucieczką słabych. Stendhal
Wątek Łopatą i do piachu ku przestrodze o zaufaniu i podłości ludzkiej bez granic, ale i szczęśliwym zakończeniu :) :) :)
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1& ... &start=960

Anna61

 
Posty: 40224
Od: Nie lis 25, 2007 20:27
Lokalizacja: Pabianice




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 171 gości