Kot chudnie - prośba o poradę.

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt kwi 22, 2022 5:49 Kot chudnie - prośba o poradę.

Witam,

Mamy problem z kotem, zaczął on nam strasznie chudnąć, może ktoś już spotkał się z takim przypadkiem i będzie w stanie coś doradzić.
Informacje o kocie:
- w listopadzie ważył ok. 6,5kg, obecnie ok. 4kg
- jest to 9 letnia kotka
- w zeszłym roku, w kwietniu był również taki problem badania krwi wskazały na tarczycę i kotek został wyleczony,
- kotka ma astmę i jest na nią leczona sterujemy wziewnym,
- prócz kotki mamy jeszcze 5 innych kotów.
Badania które zostały wykonane na ten moment (badało ją już kilku weterynarzy):
- badania krwi, kilkukrotnie - wszystko ok,
- USG - wszystko ok,
- Tomografia - wszystko ok,
- echo serca - wszystko ok,
- badanie na pasożyty - wszystko ok,
- badanie ortopedyczne - lekkie zwyrodnienie stawów, w trakcie leczenia,
- badanie neurologiczne - wszystko ok,
- zastosowanie obroży uspokajającej - nie pomogło.

Nikt już nie ma więcej pomysłów i wszyscy rozkładają ręce. Może tutaj znajdzie się ktoś kto będzie w stanie pomóc.

Misieq91

 
Posty: 2
Od: Pt kwi 22, 2022 5:36

Post » Pt kwi 22, 2022 10:11 Re: Kot chudnie - prośba o poradę.

Powtórz morfologię z profilem tarczycowym i trzustkowym. Chora tarczyca objawia się szybką utratą wagi.
Nie o to chodzi by człowiek miał kota ale o to by kot miał człowieka...
Obrazek

Witek Nowak

 
Posty: 1990
Od: Pon lut 18, 2008 22:08
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt kwi 22, 2022 11:37 Re: Kot chudnie - prośba o poradę.

Misieq91 pisze:- w zeszłym roku, w kwietniu był również taki problem badania krwi wskazały na tarczycę i kotek został wyleczony,

Nadczynność tarczycy jeśli zostanie potwierdzona, jest schorzeniem wymagającym leczenia do końca życia. Chyba, że operacyjnie zostanie usunięty guz powodujący nadczynność.
Więc coś tu się nie zgadza :)

Yocia

 
Posty: 1598
Od: Sob sie 01, 2009 10:48

Post » Pt kwi 22, 2022 11:40 Re: Kot chudnie - prośba o poradę.

Yocia pisze:
Misieq91 pisze:- w zeszłym roku, w kwietniu był również taki problem badania krwi wskazały na tarczycę i kotek został wyleczony,

Nadczynność tarczycy jeśli zostanie potwierdzona, jest schorzeniem wymagającym leczenia do końca życia. Chyba, że operacyjnie zostanie usunięty guz powodujący nadczynność.
Więc coś tu się nie zgadza :)

Moja Milenka miala nadczynnosc leczona 3 lata, teraz wyniki sa w normie bez leczenia od roku. Nie miala guza.
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35338
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Pt kwi 22, 2022 12:29 Re: Kot chudnie - prośba o poradę.

Ona może jeść, ?, tzn. nie wypluwa jedzenia, sterydy wziewne czasem powodują grzybice gardła, a to jest bolesne. sama mam astme i kiedys mnie to dziadostwo przez wziew dopadło.
Żadne niebo nie będzie niebem, jeśli nie powitają mnie w nim moje koty.

Myszorek

 
Posty: 4807
Od: Czw sie 08, 2019 8:34

Post » Sob kwi 23, 2022 7:41 Re: Kot chudnie - prośba o poradę.

Marzenia11 pisze:
Yocia pisze:
Misieq91 pisze:- w zeszłym roku, w kwietniu był również taki problem badania krwi wskazały na tarczycę i kotek został wyleczony,

Nadczynność tarczycy jeśli zostanie potwierdzona, jest schorzeniem wymagającym leczenia do końca życia. Chyba, że operacyjnie zostanie usunięty guz powodujący nadczynność.
Więc coś tu się nie zgadza :)

Moja Milenka miala nadczynnosc leczona 3 lata, teraz wyniki sa w normie bez leczenia od roku. Nie miala guza.

Powątpiewam w takim razie czy miała prawdziwą nadczynność :wink: jest ona wynikiem najczęściej rozrostu gruczolakowatego lub przerostu narządu, takie zmiany nie cofają się po lekach. Leki tylko hamują syntezę hormonów.

Yocia

 
Posty: 1598
Od: Sob sie 01, 2009 10:48

Post » Sob kwi 23, 2022 7:49 Re: Kot chudnie - prośba o poradę.

Yocia pisze:
Marzenia11 pisze:
Yocia pisze:
Misieq91 pisze:- w zeszłym roku, w kwietniu był również taki problem badania krwi wskazały na tarczycę i kotek został wyleczony,

Nadczynność tarczycy jeśli zostanie potwierdzona, jest schorzeniem wymagającym leczenia do końca życia. Chyba, że operacyjnie zostanie usunięty guz powodujący nadczynność.
Więc coś tu się nie zgadza :)

Moja Milenka miala nadczynnosc leczona 3 lata, teraz wyniki sa w normie bez leczenia od roku. Nie miala guza.

Powątpiewam w takim razie czy miała prawdziwą nadczynność :wink: jest ona wynikiem najczęściej rozrostu gruczolakowatego lub przerostu narządu, takie zmiany nie cofają się po lekach. Leki tylko hamują syntezę hormonów.

Miala ponad norme i to duzo t4. Nie wiem czy to wskaznik nadczynnosci, w takim ukladzie, ale wet kazala podawac lek i podawalam :D
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35338
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Pt kwi 29, 2022 6:03 Re: Kot chudnie - prośba o poradę.

Witam,

Dziękuję za odpowiedzi, pojawiło się kilka sugestii których nie sprawdzaliśmy. Z pewnością będziemy je weryfikować (w tym ponowne badanie tarczycy).

Misieq91

 
Posty: 2
Od: Pt kwi 22, 2022 5:36




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 177 gości