Ważne! Poznań i okolice - ostrzeżenie!

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt maja 27, 2022 9:01 Re: Ważne! Poznań i okolice - ostrzeżenie!

Sierra pisze:Stomachari szczerze gratuluję pracy! Powinnaś się zatrudnić jako detektyw :wink: .

Ps. Jakby ktoś miał wątpliwości - piszę to bez cienia sarkazmu, w pełnym podziwie!


Przyłączam się do słów podziwu :201494
Kawał dobrej roboty. I mam nadzieję że jej efekt zamknie przynajmniej na naszym forum usta osobie która sieje pomówieniami w tak paskudny sposób.

Blue

 
Posty: 23482
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Pt maja 27, 2022 11:48 Re: Ważne! Poznań i okolice - ostrzeżenie!

naczel_ - Twoje posty dotyczyły Noxelii. Teraz nagle wyskakujesz z jej partnerem. Pierwotnie zła i niedobra Noxelia miała być tą, która bierze zwierzaka za zwierzakiem a potem porzuca. Kiedy poprosiłam o konkrety, okazało się, że to „patol Black” mówił, że nie chce zwierząt, po czym kupił psa i się z nim lansował. Konkretów znowu brak, linka nie wrzucisz „z wiadomych powodów”. Nie, dla mnie nie są wiadome. Nie wiem, czemu nie wrzucisz linka. Oraz nie zgadzam się, że stosunek partnera do zwierząt ma odzwierciedlać stosunek do zwierząt danej osoby. To, że Black - jak piszesz - kupił sobie zwierzę dla lajków, nie znaczy, że to samo robi Noxelia.
Proszę o konkrety. Konkretne linki do filmików, o screeny z rozmów potwierdzające wyrzucanie zwierząt. I proszę mnie nie odsyłać tekstami w stylu: „wystarczy sobie przejrzeć” do przeglądania kolejnych materiałów.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10664
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Pon maja 30, 2022 6:12 Re: Ważne! Poznań i okolice - ostrzeżenie!

Ludzie, zaznaczam w pierwszym poście, że nie chodzi o poniżanie czy stalkowanie tej osoby, tylko o to, żeby żadne zwierzę nie zostało przez nią już skrzywdzone. Po ogłoszeniu na szczurzym forum skończyła z kolekcjonowaniem gryzoni, z których niektóre zostały oddane, niektóre zwrócone do zoologa, a niektóre przedwcześnie zmarły - wszystko potwierdzone przez nią samą. Liczę na to, że trochę wstydliwego rozgłosu (dla niej żadna nowość) utemperuje te zachowania. Niedawno przygarnęła kolejną zabawkę, tym razem niewielkiego psa typu maltańczyk, dorosłego, po przejściach. Co dalej z kotem - nie wiadomo. 2 psy i kot w małym mieszkaniu to jednak już tłum. Wystarczy dokładnie przeczytać screeny z postów jej autorstwa - ona wyraźnie pisze o tym, że musiała jednego z kotów STERRORYZOWAĆ (!), żeby nie doszło do nieszczęścia, pisze też, że zwierzęta PRETENDUJĄ do życia w jej "rodzince". Ona nie rozumie, że w momencie adopcji i oswojenia zwierzęcia staje się za nie w stu procentach odpowiedzialna, zwierzę do niczego nie ma zamiaru pretendować i nie ponosi żadnej odpowiedzialności za swój charakter, jej nieuwagę czy brak wiedzy o oswajaniu różnych zwierząt w jednym lokum. @naczel, masz może screeny z kafeterii, na których pisze o tym, że chciałaby nauczyć psa rozszarpywać koty i nazywa wyrzuconego królika uszatym śmieciem? Bo takie akcje miały miejsce. A Black jest jej "przyjacielem", nie może być jej partnerem, bo uciął sobie kiełbasę, ale każdy może łatwo sprawdzić, co to za patologia. Narażanie zwierząt na kontakt z takimi osobami jak on lub patologiczni partnerzy, których przewinęło się w tym uniwersum wielu jest delikatnie mówiąc nieodpowiedzialne.

Stomachari, chcesz linki, to proszę do mnie na priv. Screenów z kafeterii nie mam niestety zbyt wielu, a wierz mi, że byłoby co czytać, bo pamiętam te czasy. Uważasz, że ona chwaliłaby się wyrzucaniem zwierząt na swoim kanale, znana z twarzy, imienia i nazwiska? Musiałaby być upośledzona, a nie jest. A że nie ma czasami do kogo buzi otworzyć i lubi sobie wypić, to przyznaje się do tego na forach.
Ostatnio edytowano Pon maja 30, 2022 15:41 przez aassiiaa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: połączyłam posty

dykta

 
Posty: 3
Od: Śro kwi 13, 2022 19:11

Post » Pon maja 30, 2022 17:18 Re: Ważne! Poznań i okolice - ostrzeżenie!

Czy mogę prosić o wyjaśnienie, dlaczego screeny dostępne tylko po kontakcie osobistym i tym samym tylko dla nielicznych? Skoro jest to osoba publiczna i pisze na publicznych forach, to co stoi na przeszkodzie, aby zamieścić to ogólnie dostępne na wątku?
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10664
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Pon maja 30, 2022 17:47 Re: Ważne! Poznań i okolice - ostrzeżenie!

naczel_ pisze:Warto zagłębić się w całóść, nie po to by babrać się w tym ich pato świecie, ale by przekonać się że zwierzaki, są dla nich maskotkami, sposobem na kilka lajków, kilka wyświetleń więcej.


dykta/naczel_ - mam pytanie, odpowiedź może być na pw skoro lubicie tajemniczość - kim Ty/Wy jesteście w tej historii?

Ja nie zamierzam się zanurzać w całość - jak to nazywasz.
Macie odwagę stawiać konkretne, niefajne zarzuty konkretnym osobom z nowozakładanych nicków, tworzycie wątek na ten temat, miejsce odwagę i zapał podać konkretne dowody a nie każcie nam samym je sobie szukać :roll: .
I niech to będzie coś więcej niż post na grupie szczurkowej założony o dziwo - przez kogoś zupełnie nowego na niej, z jednym postem, kolejna fala zarzutów bez żadnych dowodów. Jeśli wszystkie dowody tak wyglądają to marnie.
Rozumiem również że informacje o uciętej kiełbasie :roll: Blacka są niezmierne ważne?
Nijak mnie nie przekonujecie/przekonujesz do swoich racji a upewniasz że bardziej chodzi tu o osobiste urazy i żale niż dobro jakichkolwiek zwierząt.

Blue

 
Posty: 23482
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Wto maja 31, 2022 8:30 Re: Ważne! Poznań i okolice - ostrzeżenie!

Stomachari pisze:Czy mogę prosić o wyjaśnienie, dlaczego screeny dostępne tylko po kontakcie osobistym i tym samym tylko dla nielicznych? Skoro jest to osoba publiczna i pisze na publicznych forach, to co stoi na przeszkodzie, aby zamieścić to ogólnie dostępne na wątku?

A umiesz czytać w kontekście, czy wszystko trzeba Ci wyjaśniać jak dziecku? Mogę podesłać Ci linki do konkretnych filmów, które dają do myślenia, skoro nie potrafisz sam/a ich znaleźć na kanale, który został Ci podany praktycznie na tacy. Nie linki, ponieważ niekoniecznie mam je w tej chwili do dyspozycji.
Blue pisze:
naczel_ pisze:Warto zagłębić się w całóść, nie po to by babrać się w tym ich pato świecie, ale by przekonać się że zwierzaki, są dla nich maskotkami, sposobem na kilka lajków, kilka wyświetleń więcej.


dykta/naczel_ - mam pytanie, odpowiedź może być na pw skoro lubicie tajemniczość - kim Ty/Wy jesteście w tej historii?

Ja nie zamierzam się zanurzać w całość - jak to nazywasz.
Macie odwagę stawiać konkretne, niefajne zarzuty konkretnym osobom z nowozakładanych nicków, tworzycie wątek na ten temat, miejsce odwagę i zapał podać konkretne dowody a nie każcie nam samym je sobie szukać :roll: .
I niech to będzie coś więcej niż post na grupie szczurkowej założony o dziwo - przez kogoś zupełnie nowego na niej, z jednym postem, kolejna fala zarzutów bez żadnych dowodów. Jeśli wszystkie dowody tak wyglądają to marnie.
Rozumiem również że informacje o uciętej kiełbasie :roll: Blacka są niezmierne ważne?
Nijak mnie nie przekonujecie/przekonujesz do swoich racji a upewniasz że bardziej chodzi tu o osobiste urazy i żale niż dobro jakichkolwiek zwierząt.

Jesteśmy (ja i naczel_) dwiema różnymi osobami, obserwatorami tego cyrku od lat. Post na grupie szczurkowej wisi od 6 lat jako przyklejony na samej górze działu - jak myślisz, zrobiliby to bez powodu? Informacja o uciętej kiełbasie Blacka jest istotna o tyle, że wyjaśnia relację między nim a Nox. Nie jest to związek sensu stricto. Jakie niby urazy? Mnie ani Nox ani Black ni ziębią ni grzeją, nie czuję wobec nich żadnej osobistej urazy, zapewniają mi po prostu od lat guilty pleasure. Chcę tylko i wyłącznie, aby żadne zwierzę nie zostało skrzywdzone. Macie kontakty, możecie uczulić schrony czy fundacje, żeby prześwietliły takie osoby, jeśli się do nich zgłoszą po zwierzaka. Tylko tyle, to nie jest żadna szykana. Ale skoro wolicie negować, to spoko, widocznie nie przeszkadza wam, że osoba, która przed laty chciała uczyć swojego psa rozszarpywać koty może adoptować kolejną kocią zabawkę, bo taką rolę te zwierzęta dla niej pełnią. Na razie pilnujemy sygnałów, czy Sonia nadal jest u niej, czy już wyleciała, jeśli coś w tym temacie się stanie, na pewno dostaniecie info.

dykta

 
Posty: 3
Od: Śro kwi 13, 2022 19:11

Post » Śro cze 01, 2022 12:53 Re: Ważne! Poznań i okolice - ostrzeżenie!

dykta pisze:
Stomachari pisze:Czy mogę prosić o wyjaśnienie, dlaczego screeny dostępne tylko po kontakcie osobistym i tym samym tylko dla nielicznych? Skoro jest to osoba publiczna i pisze na publicznych forach, to co stoi na przeszkodzie, aby zamieścić to ogólnie dostępne na wątku?

A umiesz czytać w kontekście, czy wszystko trzeba Ci wyjaśniać jak dziecku? Mogę podesłać Ci linki do konkretnych filmów, które dają do myślenia, skoro nie potrafisz sam/a ich znaleźć na kanale, który został Ci podany praktycznie na tacy. Nie linki, ponieważ niekoniecznie mam je w tej chwili do dyspozycji.

dykta pisze:Jesteśmy (ja i naczel_) dwiema różnymi osobami, obserwatorami tego cyrku od lat. Post na grupie szczurkowej wisi od 6 lat jako przyklejony na samej górze działu - jak myślisz, zrobiliby to bez powodu? Informacja o uciętej kiełbasie Blacka jest istotna o tyle, że wyjaśnia relację między nim a Nox. Nie jest to związek sensu stricto. Jakie niby urazy? Mnie ani Nox ani Black ni ziębią ni grzeją, nie czuję wobec nich żadnej osobistej urazy, zapewniają mi po prostu od lat guilty pleasure. Chcę tylko i wyłącznie, aby żadne zwierzę nie zostało skrzywdzone. Macie kontakty, możecie uczulić schrony czy fundacje, żeby prześwietliły takie osoby, jeśli się do nich zgłoszą po zwierzaka. Tylko tyle, to nie jest żadna szykana. Ale skoro wolicie negować, to spoko, widocznie nie przeszkadza wam, że osoba, która przed laty chciała uczyć swojego psa rozszarpywać koty może adoptować kolejną kocią zabawkę, bo taką rolę te zwierzęta dla niej pełnią. Na razie pilnujemy sygnałów, czy Sonia nadal jest u niej, czy już wyleciała, jeśli coś w tym temacie się stanie, na pewno dostaniecie info.


1) To Wy przychodzicie z bardzo poważnymi oskarżeniami, więc mam prawo oczekiwać, że poprzecie je KONKRETNYMI dowodami.
2) Znowu nie dostałam odpowiedzi, tylko obraźliwe sugestie. Zadałam proste pytanie: czemu wszelkie materiały mają być tylko po kontakcie osobistym? W dalszym ciągu brak odpowiedzi, zamiast tego informacje, że istotnych słów należy szukać między wierszami. Ja nie pytam, czy przyznanie się do winy jest wprost/między wierszami, tylko CZEMU MATERIAŁY NIE MOGĄ BYĆ DOSTĘPNE NA WĄTKU?
3) Pierwszą prośbę o wstawienie materiałów napisałam 26.05.2022 r. Dziś jest 01.06.2022 r. To sześć dni. Naprawdę przez sześć dni materiały nie znalazły się "w Twojej dyspozycji"?
4) Aby ostrzec jakąkolwiek fundację albo schronisko przed osobą adoptującą, trzeba mieć dane tej osoby. Na początek imię i nazwisko oraz numer telefonu. Szczególnie, że sytuacja może być rozciągnięta w czasie. Jeszcze gdyby się utrafiło, że dziś wysyłam filmiki bez żadnych danych personalnych a jutro Noxelia zgłasza się po zwierzaka, to pewnie ktoś z fundacji (ale schronisko już niekoniecznie) by zapamiętał twarz i podopiecznego nie wydał. Ale to może być odległość tygodnia albo miesiąca. Małe szanse, aby ktoś wydrukował sobie zdjęcie i przyczepił do tablicy korkowej z adnotacją: "Tej osobie zwierząt nie wydajemy". Na te odległe terminy potrzebne są dane personalne. Których my nie mamy. Jeśli Wy je macie, to piszcie do fundacji.
5) Proszę bez chamskich sugestii. Oczywiście, że nie chcielibyśmy wydać kota komuś, kto uczył psa rozszarpywać koty, ale aby uwierzyć w coś takiego, potrzebne są dowody. Których Wy nie zapewniacie. Każde pytanie zbywacie: "poszukajcie sobie", ewentualnie: "napiszcie priva, coś kiedyś wyślemy" przy czym jednocześnie: "nie mam w tej chwili dostępnych", a na bardzo dosłowne pytanie o zamieszczenie na wątku zamiast zabawy w ciuciubabkę padają sugestie o dziecięcą naiwność i brak umiejętności czytania między wierszami. Nie budzicie zaufania i nie robicie nic, aby potwierdzić Waszą wiarygodność.

To teraz krótko:
- Macie czy nie macie linki lub screeny?
Nie pytam, co w nich jest ani gdzie ich szukać, tylko czy je macie.
- Jeśli "nie macie w tej chwili", to kiedy je będziecie mieć?
Konkretnie ograniczone w czasie. Jeśli nie data, to odległość liczona w tygodniach.
- Czemu nie wrzucicie materiałów na wątek?
Nie pytam o to, czy treść będzie między wierszami, czy nie, tylko o to, czemu nie wrzucicie tych materiałów ogólnie dostępnych. Jeśli mamy czytać między wierszami, to musimy mieć z czego czytać. Wiadomo, że nie może chodzić o wszystkie dostępne filmiki, tylko jakieś szczególnie sugestywne. Oskarżenia były konkretne: "porzuca zwierzęta, zwierzęta to zabawki, uczyła psa rozszarpywać koty", więc materiały muszą się do tego właśnie odnosić. Nie było: "dom patologiczny, w którym zwierzę cierpi z powodu wrzasków i niestabilności emocjonalnej", do czego wystarczyłyby dwa pierwsze z brzegu filmiki. Było konkretnie, potrzebne są konkretne dowody.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10664
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Śro cze 01, 2022 14:32 Re: Ważne! Poznań i okolice - ostrzeżenie!

Ja jestem w stanie się zgodzić z większą częścią argumentacji Stomachari, rzeczywiście z boku wygląda to tak jakbyśmy na siłę próbowali wymyśleć coś by pogrążyć i tak już zniszczoną i zaburzoną osobę jaką jest Nox.
Nie ma sensu pisać o tym co ona robiła, mówiła, pisała x czasu temu nie posiadając screenów.

Natomiast nie ma tu żadnych osobistych uraz, Noxelka czy tam Black to jest typowa internetowa patologia społeczna, ludzie którzy robią z siebie na żywo meneli w sieci i uważają że będą sławni, od lat bawią i dostarczają ludziom lolcontentu, co samo w sobie nie jest problemem, problemem jest że angażują do tego zwierzęta pod pozorem "wielkiej miłości do zwierząt"

Co nie zmienia faktu, że taka osoba zwierząt posiadać nie powinna bo traktuje je jak maskotki
Jest np. taki zapis ich lajwa na kanale Klara K. "toksycznye relacje, toksyczny lajw", tam w 22 minucie i 30 sekundzie jest pewna scena: Majka zaczyna szczekać "Maja zostaw Sonie", Noxelka bierze wystraszonego kota na ręce by pokazać go do kamerki, "Majka jest zazdrosna" itp. Wszystko fajnie tylko kota szkoda.

Ja wiem, ja rozumiem, to jest zbyt mało by wysuwać jakiekolwiek oskarżenia pod czyimkolwiek adresem, ale sam fakt posiadania przez nią coraz to nowych zwierząt musi budzić niepokój.

naczel_

 
Posty: 5
Od: Czw mar 31, 2022 19:27

Post » Śro cze 01, 2022 20:57 Re: Ważne! Poznań i okolice - ostrzeżenie!

dykta pisze: Post na grupie szczurkowej wisi od 6 lat jako przyklejony na samej górze działu - jak myślisz, zrobiliby to bez powodu?


Z tego co zauważyłam - post wisi w dziale interwencje w którym ogólnie nic się nie dzieje, jakikolwiek ostatni post jest z początku 2020 roku a większość z nielicznych pozostałych jeszcze starsze. Tak więc nie mam przekonania by był jakkolwiek weryfikowany, na pewno w żaden sposób nie był komentowany, pojawił się napisany przez osobę z jednym postem i jak się domyślam - osoba owa nic już więcej na tym forum nie napisała? A więc wiarygodność jej nie jest najwyższego poziomu. Administrator post przypiął i ten sobie wisi. Miejsca za bardzo nie zajmuje. Ale w żaden sposób nie dodaje mu to wiarygodności.


Informacja o uciętej kiełbasie Blacka jest istotna o tyle, że wyjaśnia relację między nim a Nox.


Niewątpliwie takie teksty podwyższają Twoją wiarygodność niesamowicie :roll: .
Jeśli takie są Twoje argumenty - jak ten z cytatu powyżej i przypięty post napisany przez anonimową osobę na niemal martwym podforum - to niestety, nadal mam poczucie że jakkolwiek możliwe jest iż bohaterka wątku nie jest idealną opiekunką dla zwierząt - to Twoje motywacje budzą niepokój i mocno zalatują stalkingiem i pomówieniami.

Chcę tylko i wyłącznie, aby żadne zwierzę nie zostało skrzywdzone.


Motywacja szczytna. Acz nie mam przekonania czy jej realizacja jest czymś co należy pochwalać. Tzn. mówiąc szczerze bardzo mi się nie podoba. Jak podejrzewam los żadnego zwierzęcia od tego nie uległ poprawie za to działanie jest niefajne i z tego co piszesz, trwa od lat. Zalatuje mocno obsesją dla odmiany.
Nie masz takiego wrażenia?

Macie kontakty, możecie uczulić schrony czy fundacje, żeby prześwietliły takie osoby, jeśli się do nich zgłoszą po zwierzaka.


Jakie konkretnie osoby?
Mamy podać nicka i ogólny opis wyglądu na podstawie filmików z internetu?
Tym bardziej że - powtórzę się - nijak nie jesteś przekonujący co do swoich motywacji.
Od lat śledzisz :roll: poczynania kobiety, znasz intymną budowę jej faceta i jego rzekome okaleczenia i nie masz problemów z opisywaniem tego w wątku, zakładasz takie wątki ni z gruszki ni z pietruszki na forum na którym nie byłeś wcześniej - a dowody niecnej działalności swojego obiektu obserwacji masz takie marniutkie?
I na próby uzyskania od Ciebie konkretnych przechodzisz od razu do ataku?
Średnia metoda.
Na zdrowy rozum, przy takim zaangażowaniu powinieneś sypać dowodami jak z rękawa, prawda? Przecież to chodzi o dobro zwierząt, tyle starań wkładasz od kilku lat by wiedzieć co dokładnie robi Twój obiekt zainteresowań. A Ty zupełnym przypadkiem akurat nie masz linków, możesz je ew. na pw wysłać - choć jak, skoro ich nie masz? A przecież sam piszesz że tego w sieci jest mnóstwo, każesz nam sobie samym poszukać - pełno tego.
Plus pojawia się Was dwójka, niby niezależnych użytkowników, świeżynek na Forum, nie macie nic wspólnego podobno - jesteście dwójką zupełnie różnych osób, zupełnym przypadkiem śledzicie w necie tą samą osobę od lat i zupełnie przypadkiem nagle się pojawiliście jednocześnie u nas. Co w więcej - obaj/oboje nie macie żadnych dowodów poza Waszymi słowami.

Podsumowując - cały ten wątek wygląda bardzo niepokojąco.
Acz niekoniecznie zgodnie z Twoimi/Waszymi intencjami, mam wrażenie.
Póki co nie przedstawiłeś/przedstawiliście żadnego dowodu tych oskarżeń - za to Ty/Wy stawiacie się w bardzo, nie wiem jakiego sformułowania użyć, - dziwnym świetle.
I robicie/robisz fatalną robotę - bo jeśli rzeczywiście coś złego się dzieje - to robicie/robisz wszystko by podważyć własną wiarygodność.

Blue

 
Posty: 23482
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: ASK@, Majestic-12 [Bot] i 146 gości