kot wszędzie sika

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto kwi 12, 2022 8:06 kot wszędzie sika

Witam, jestem posiadaczem kota, dachowca, kot nie jest wychodzącym, co najwyżej balkon bądz czasami korytarz w bloku... Problem polega na tym że jest wykastrowany a mimo to wszędzie sika, jest dość źywy nie wydaje się być chorym.. co powinienem zrobić? Gdzie szukać ratunku, czy jest jakaś możliwość że przy kastracji poszło coś nie tak? To pierwszy kot i nie bardzo eiem co powinienem zrobić. Z góry dziękuję za podpowiedzi. Pozdrawiam

Dawid1987

 
Posty: 2
Od: Wto kwi 12, 2022 8:02

Post » Wto kwi 12, 2022 10:03 Re: kot wszędzie sika

W jakim wieku jest kot?
Czy w ogóle korzysta z kuwety? Wchodzi do niej? Jaka to kuweta?
Jak było przed kastracją? Gdzie siusiał?
Jakiego żwirku używasz?
Przede wszystkim - trzeba sprawdzić, czy kotu nic nie dolega (kamienie moczowe, stan zapalny w pęcherzu). Potrzebne są badania moczu i przynajmniej podstawowe badania krwi. Czyli wizyta u weta.

PS. Balkon masz osiatkowany?
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 59712
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Wto kwi 12, 2022 10:07 Re: kot wszędzie sika

Koty bardzo dobrze ukrywają choroby - jeżeli widzisz, że kot jest chory, to jest już chory bardzo poważnie. Sikanie po za kuwetą jest zazwyczaj pierwszym objawem (nie tylko pęcherza!)

Powinieneś zabrać kota do weta, zrobić podstawową morfologię i badanie moczu.

Sierra

 
Posty: 6297
Od: Sob cze 13, 2020 22:51

Post » Wto kwi 12, 2022 13:23 Re: kot wszędzie sika

Kot ma dwa lata, był wykastrowany na samym poczatku, korzysta z kuwety, jest fosć duza jak dla niego bo raczej taki filigranowy jest, żwirek bentonitowy, siusia najczesciej na koldry, buty, ogólnie materialowe rzeczy, czasem kafelki. Balkon jest osiatkowany

Dawid1987

 
Posty: 2
Od: Wto kwi 12, 2022 8:02

Post » Wto kwi 12, 2022 16:51 Re: kot wszędzie sika

Gdyby to był kociak do roku, to stawiałabym, że był zbyt wcześnie zabrany od matki. Ale jest starszy i wykastrowany. Może jest wnętrem?

krówek

Avatar użytkownika
 
Posty: 14
Od: Wto kwi 12, 2022 16:17

Post » Wto kwi 12, 2022 17:33 Re: kot wszędzie sika

Od jak dawna kot tak sika? Sikanie na miękkie rzeczy sugeruje ból przy załatwianiu się... Koniecznie do weta biegusiem!

Dopiero jak wykluczy się problemy zdrowotne to można przyjrzeć się mocniej problemu natury emocjonalnej.

Sierra

 
Posty: 6297
Od: Sob cze 13, 2020 22:51

Post » Wto kwi 12, 2022 18:14 Re: kot wszędzie sika

Dawid1987 pisze:Kot ma dwa lata, był wykastrowany na samym poczatku, korzysta z kuwety, jest fosć duza jak dla niego bo raczej taki filigranowy jest, żwirek bentonitowy, siusia najczesciej na koldry, buty, ogólnie materialowe rzeczy, czasem kafelki. Balkon jest osiatkowany

Tak jak pisze Sierra - w tej sytuacji trzeba zacząć od wizyty u weta i badań.
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 59712
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Śro kwi 13, 2022 11:50 Re: kot wszędzie sika

Wet i to natychmiast. Sikanie na miękkie rzeczy to na bank sygnał, że w układem moczowym jest coś nie tak. Tak sikał mój Piksel, leki prawie od razu wyeliminowały problem.

ewar

 
Posty: 54905
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Śro kwi 13, 2022 15:04 Re: kot wszędzie sika

ewar pisze:Wet i to natychmiast. Sikanie na miękkie rzeczy to na bank sygnał, że w układem moczowym jest coś nie tak. Tak sikał mój Piksel, leki prawie od razu wyeliminowały problem.


Wcale nie jest to takie pewne. Całkiem niedawno wyadoptowywałam dwa kotki (mamę i młodego kocurka) , które u mnie sikały do kuwety a w domu stałym po jakimś czasie kocurek zaczął sikać na kołdry. Pani była u weterynarza i nic złego nie stwierdził. Później za radą koleżanki dostawiła kolejną drugą kuwetę i to pomogło. Także czasami rozwiązania są proste.
Wet oczywiście nie zaszkodzi i badania, ale równolegle można sprawdzać kilka innych sposobów, jak różne typy żwirku (ja w jednej z kuwet mam np. podkład, bo kotka tylko do takiej się wysika) , zmiana miejsca kuwety, czy nawet lekkie przemeblowanie może mieć wpływ. Koty to zagadkowe zwierzęta - nie zawsze chore.

ita79

Avatar użytkownika
 
Posty: 493
Od: Sob lut 05, 2022 2:08
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post » Czw kwi 14, 2022 9:30 Re: kot wszędzie sika

Ale od badań się zawsze zaczyna, aby wykluczyć problem zdrowotny. Sprawy behawioralne w następnej kolejności. U mnie ZAWSZE powodem był kłopot zdrowotny, ale koleżanka miała kotkę, która siusiała wszędzie, żadnego żwirku nie tolerowała, oprócz ...silikonowego 8O

ewar

 
Posty: 54905
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Czw kwi 14, 2022 10:36 Re: kot wszędzie sika

Ita79 oczywiście, że problem może być bo kot nie lubi danego żwirku, coś mu się nie podoba albo po prostu ten typ tak ma. Jednak najczęściej jest to problem zdrowotny, a do tego badanie u weta daje nam pewność czy trzeba dalej kombinować czy nie. Dlatego NAJPIERW wizyta u weterynarza, następnie rachunek sumienia odnośnie wszelkich zmian w życiu kota w ostatnich paru miesiącach, a dopiero na końcu kombinowanie ze żwirkiem i kuwetami.

Sierra

 
Posty: 6297
Od: Sob cze 13, 2020 22:51




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: włóczka i 236 gości