Kot nagle zaczął sie bać partnera pijącego piwo

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw mar 31, 2022 16:39 Re: Kot nagle zaczął sie bać partnera pijącego piwo

no nie piwka nie pijam , Ty tez napisałaś, że nie pijesz więc nie rozdrabniałam się , bo nie pomyślałam, że można to odczytać, że odurzam kota piwem :ryk:
Żadne niebo nie będzie niebem, jeśli nie powitają mnie w nim moje koty.

Myszorek

 
Posty: 4814
Od: Czw sie 08, 2019 8:34

Post » Czw mar 31, 2022 21:47 Re: Kot nagle zaczął sie bać partnera pijącego piwo

Przeczytalam calosc i mam wrazenie, ze jednak cos sie wydarzylo.
Z jednej strony moglo to wygladac niegroznie dla faceta lekko podchodzacego do wrazliwosci kota, przekonanego o nadtroskliwosci opiekunki, przewrazliwieniu, byc moze probujacego skonfrontowac same zwierze, 'zrobic' je dzielne i odwazne w 'meskim' rozumieniu.
A moze byc tak, ze powoli uklad sie stabilizuje, wychodza pewne nalecialosci, swiadome badz mniej, moze swoista zazdrosc o zwierze, w efekcie niefajne zachowanie.
Daje do myslenia tak gwlatowna zmiana relacji wobec osoby juz znanej, zaakceptowanej.
A przeciez wiekszosc z kociarzy robi kuku swoim kotom, podaje leki, zastrzyki, karmi 'na sile' i mimo to nie ma jakies generalnej kociej traumy, paniki, histerii na widok podniesionej reki.
Dziwnie wyszlo prowokowanie niechcianych zachowan, a potem karanie kota.
Rownie absurdalny foch i wymog, by sprecyzowac, co partner zrobil kotu, przy swiadomosci, ze nikt naprawde nie wie, co sie wydarzylo.

Jakos ufam zwierzakom, ich szostemu zmyslowi czytania emocji, nastrojow, faktycznych uczuc.
Przyjrzalabym sie dokladnie zachowaniu kotki, gdy partner jest u siebie i gdy pojawia sie w domu.
Nie wiem, czy nie wzielabym pod uwage kamerki, nawet dla wlasnej wiedzy.
Tym bardziej, ze pojawil sie motyw zamykania sypialni i kotka zostaje sama z partnerem, gdy opiekunka dosypia.

Nie musza to byc straszne rzeczy, znecanie fizyczne, ale uprzykszanie zycia, drobne zlosliwosci, straszenie (np. wystarczylo chlapnac piwem, polac po futerku), ktore kotu zapadaja w pamiec na dluzej.

FuterNiemyty

 
Posty: 3648
Od: Pt gru 01, 2017 11:58

Post » Czw lis 02, 2023 1:45 Re: Kot nagle zaczął sie bać partnera pijącego piwo

Przychodzę 1,5 roku po otworzeniu posta.

Do dziś dzień nie wiem, co było powodem tego zachowania. Kotka w ciągu następnych kilku dni się uspokoiła i w ogóle nie okazywała oznak strachu wobec partnera.

Teraz to i tak nieistotne, bo już nie ma go w moim życiu :ryk:

akiko

 
Posty: 9
Od: Śro mar 30, 2022 14:02

Post » Czw lis 02, 2023 8:59 Re: Kot nagle zaczął sie bać partnera pijącego piwo

A kotka jest nadal?
Fundacja Pomocy Zwierzętom Kłębek KRS: 0000449181

Jarka

Avatar użytkownika
 
Posty: 10932
Od: Czw kwi 10, 2008 16:43
Lokalizacja: Poznań

Post » Czw lis 02, 2023 14:51 Re: Kot nagle zaczął sie bać partnera pijącego piwo

Oczywiście :)

akiko

 
Posty: 9
Od: Śro mar 30, 2022 14:02

Post » Pt lis 03, 2023 7:57 Re: Kot nagle zaczął sie bać partnera pijącego piwo

akiko pisze:(...)

Teraz to i tak nieistotne, bo już nie ma go w moim życiu :ryk:

:ok:

tabo10

 
Posty: 8086
Od: Nie lip 31, 2011 14:24

Post » Pt lis 10, 2023 12:55 Re: Kot nagle zaczął sie bać partnera pijącego piwo

Chyba dobrze się stało (choć rozstania przyjemne nie są).
Moje kocury rwą się do sprawdzania, co też takiego jest w ludzkich łapach i - bądźmy szczerzy - o piwie mają identyczne zdanie, jak każda przyzwoita wątroba: świństwo i tyle ;) Ale poza wyrazem autentycznej dezaprobaty na pyszczkach, ostrzejszych reakcji nigdy nie było.

Sigrid

 
Posty: 5241
Od: Śro lip 30, 2003 16:54
Lokalizacja: Praga (Południe, nie czeska niestety)

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue i 471 gości