kot okresowo zatacza się i nie panuje nad odruchami

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro kwi 27, 2022 19:42 Re: kot okresowo zatacza się i nie panuje nad odruchami

Jak ja tego nie znoszę u weterynarzy- "nie wiemy jeszcze dokładnie na co, ale leczymy" . I skutek taki, że kotka - być może po jednorazowym ataku padaczki (np.bez drgawkowej) od razu zaczęto truć masą leków. W tym część jak widzę o których mój wet (najlepszy w mojej miejscowości ) mówi, że bardzo trzeba uważać i podawać w ostateczności. Nic dziwnego,że stan koci pogarsza się zamiast polepszać.
Ja się nauczyłam tak: zwierzakowi coś się dzieje- obserwuję , zgłaszam do weterynarza - który robi badania jakie mu do głowy przyjdą, ale nie podaje na ślepo leków. Ten Twój "najlepszy" co zrobił ? Stwierdził "na oko " możliwe problemy z kręgosłupem i od tamtej pory, bez potwierdzenia kotka jest zatruwana wszystkim co popadnie.
Być może ten epizod jaki widziałaś by się nie powtórzył..i nic więcej złego by się nie stało. Teraz będzie trzeba ratować poza ewentualną przyczyną pierwotną także żołądek , pęcherz, psychikę..itd itp.
Szok co to się dzieje.. oczywiście nie z Twojej winy, tylko z leczenia na ślepo - byle coś podać - weterynarze z dziwnym podejściem :evil:
Szkoda kici :cry:

ita79

Avatar użytkownika
 
Posty: 493
Od: Sob lut 05, 2022 2:08
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post » Śro kwi 27, 2022 19:50 Re: kot okresowo zatacza się i nie panuje nad odruchami

Ale to nie on zlecił te wszystkie leki.
Napisałam znów do niego błagalny mail. Czekam na odpowiedź.
Ale ja naprawdę nie wiem, co mam robić. To chyba jasne, że nie chcę jej szkodzić. Szukam pomocy, gdzie mogę.
Badania zrobiłam jakie zlecono. Co mam jeszcze zrobić? Jak pisałam, nie znam się na lekach.
Znów do kuwety biega.

osmiorniczka177

Avatar użytkownika
 
Posty: 78
Od: Nie mar 20, 2022 10:19

Post » Śro kwi 27, 2022 19:54 Re: kot okresowo zatacza się i nie panuje nad odruchami

Co do badan to erytrocyty, hematokryt, leukocyty za wysoko, bilirubina za nisko, glukoza za wysoko, kreatynina za nisko, ALT za wysoki.

osmiorniczka177

Avatar użytkownika
 
Posty: 78
Od: Nie mar 20, 2022 10:19

Post » Śro kwi 27, 2022 21:36 Re: kot okresowo zatacza się i nie panuje nad odruchami

Cykloamina jak krwawi to jest ok
Ale po co steryd
Na prawdę dobra jest wit b complex na problemy ze stawami ,kręgosłupem
Kręgosłup może uciskać na pęcherz i często sika
Jeżeli parametry są podwyższone hemoglobina .. to trzeba kota dopajac
Kot ma zasadowy mocz
Jaki jest cw moczu Badany refraktometrem
Jeszcze kreatynina niska to kot może być ,zabiedzony ,
Musiszmu dawać więcej pic
Są opisane sposoby jak na forum
Przez to są kłopoty
Co je Suche mokre

Koty mi się mieszają -co z kupa
Glukoza może być ze stresu podwyższona
Jak dużo norma
A może trzeba zrobić fruktozamine
W moczu nie ma cukru ?

anka1515

 
Posty: 4065
Od: Nie gru 25, 2011 16:05

Post » Śro kwi 27, 2022 22:13 Re: kot okresowo zatacza się i nie panuje nad odruchami

Wit b podawałam w zastrzykach w ostatnim miesiącu. Zabiedzona nie jest. Jedzenie z najwyższej półki plus karma sucha hypoallergenic polecona przez weterynarza. Glukozy w moczu nie było. Ciężar właściwy 1,015. Stały dostęp do wody. W niedzielę wieczorem dostała kroplówkę że względu na hemoglobinę właśnie. Co jest sterydem? Lekarka chce ją jutro cewnikować. Teraz leży przy mnie w łóżku i ciężko oddycha i cały czas mruczy

osmiorniczka177

Avatar użytkownika
 
Posty: 78
Od: Nie mar 20, 2022 10:19

Post » Śro kwi 27, 2022 22:16 Re: kot okresowo zatacza się i nie panuje nad odruchami

Ostatnio bardzo dużo piła. Ale teraz jak wróciliśmy o 19 to nic. Boję się tego cewnikowania że to tylko pogorszy wszystko. Kupa cały czas była w porządku. Lekarka coś jeszcze o CBD mówiła ale tego w ogóle się bałabym.

osmiorniczka177

Avatar użytkownika
 
Posty: 78
Od: Nie mar 20, 2022 10:19

Post » Śro kwi 27, 2022 22:20 Re: kot okresowo zatacza się i nie panuje nad odruchami

CBD wielu kotom pomaga. Ale czemu u Twojej kotki lekarka chce to podać?
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 59703
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Śro kwi 27, 2022 22:30 Re: kot okresowo zatacza się i nie panuje nad odruchami

Chodzi mi o to ze w zastrzykach różne wit b podawałam lata i wielu kotom
b complex to nie to samo co b1 b12 czy miligama
U kilku kotów podawałam i było lepiej koty po jakichś uderzeniach podnosiły ogon do góry po rożnym czasie podawania
Myśle ze warto sprobowac
Ostatnio edytowano Śro kwi 27, 2022 22:33 przez anka1515, łącznie edytowano 1 raz

anka1515

 
Posty: 4065
Od: Nie gru 25, 2011 16:05

Post » Śro kwi 27, 2022 22:32 Re: kot okresowo zatacza się i nie panuje nad odruchami

Jak ciężko oddycha i nie robiła siku jeszcze po kroplowce ( ile kroplówki do wagi kota ml)
To szybko do wet
Może podać No-spe rozkurczowa
Jeszcze kot je sucha karmę to jest odwodniony
Wiem , wet kazał
Ale kot to musi jesc

anka1515

 
Posty: 4065
Od: Nie gru 25, 2011 16:05

Post » Czw kwi 28, 2022 5:28 Re: kot okresowo zatacza się i nie panuje nad odruchami

Całą noc spędziła razem z nami w łóżku. Już mi było wszystko jedno czy nasika czy nie. Przychodziła się przytulać ale nie było jakoś źle. Piła i była w kuwecie. Kulki moczu zmieszanego ze żwirkiem dwie dość duże. Rano znów piła. Do kuwety na razie nie biega. Ja już nie wiem, co z nią. I nie wiem, które leki podawać. Te słabsze czy mocniejsze.

osmiorniczka177

Avatar użytkownika
 
Posty: 78
Od: Nie mar 20, 2022 10:19

Post » Sob kwi 30, 2022 10:39 Re: kot okresowo zatacza się i nie panuje nad odruchami

Wróciliśmy do starych leków, tj. synuloxu. I jest tak jak poprzednio. Dwa dni był spokój, dziś dzień trzeci i znów to samo. Bieganie do kuwety, kropelkowanie i wokalizacja. Nadmienię, że przez dwa dni siusiu popisowe, w normalnej ilości itd. I co ja mam robić? Mam dawkę bupaq, cyclonamine i metacam i ten synulox. Nie wiem, co dawać. Jak zadzwonię do tej ostatniej weterynarz, to będzie chciała cewnikować. Co robić?

osmiorniczka177

Avatar użytkownika
 
Posty: 78
Od: Nie mar 20, 2022 10:19

Post » Sob kwi 30, 2022 12:33 Re: kot okresowo zatacza się i nie panuje nad odruchami

osmiorniczka177 pisze:Ostatnio bardzo dużo piła. Ale teraz jak wróciliśmy o 19 to nic. Boję się tego cewnikowania że to tylko pogorszy wszystko. Kupa cały czas była w porządku. Lekarka coś jeszcze o CBD mówiła ale tego w ogóle się bałabym.


Nie ma czego. Bardzo łagodne działanie uspokajające.
Fundacja Pomocy Zwierzętom Kłębek KRS: 0000449181

Jarka

Avatar użytkownika
 
Posty: 10890
Od: Czw kwi 10, 2008 16:43
Lokalizacja: Poznań

Post » Sob kwi 30, 2022 12:39 Re: kot okresowo zatacza się i nie panuje nad odruchami

Ale nie wiem, co robic teraz, co podać. Pogotowie weterynaryjne od 20 dopiero i nie mam do nich zaufania.

osmiorniczka177

Avatar użytkownika
 
Posty: 78
Od: Nie mar 20, 2022 10:19

Post » Sob kwi 30, 2022 13:05 Re: kot okresowo zatacza się i nie panuje nad odruchami

przede wszystkim bupaq jest absolutnie niezbędny. Wszelkie zapalenia pęcherza są bardzo bolesne (miałaś kiedyś? )a bupaq jest chyba najlepszym środkiem przeciwbólowym w przypadku układu moczowego. Co ważne - nie obciąża trzustki, wchlania się przez blony śluzowe jamy ustnej. To lek opioidowy, buprenorfina. Metacam w tym momencie jest zbędny, to też przeciwból, ale należy do NLPZ, które u kotów należy stosować z dużą rozwagą.
Cyklonamina w przypadku krwawienia owszem, ale ....jeśli są pojedyńcze kropki krwi przy kropelkowaniu - nie jest konieczna.
Ja bym podała nospę rozkurczowo, przy pęcherzu dużo lepiej się sprawdza, jeśli kotka da sobie podać tabletkę, to pół takiej 40 mg, jeśli nospa max to 1/8.
Synolux - jeśli są bakterie w moczu to jest sens, jeśli mocz jest jałowy, to po co ? To antybiotyk, w sumie dobrze działający u kotów, bo ma bardzo szerokie spektrum.
Convenia jest antybiotykiem bardzo kontrowersyjnym, sprawdza się u kotów wolnożyjących, ale ma zasadniczą wadę - działa dwa tygodnie, a nawet więcej. I nawet jeśli kot wykaże nawet reakcję alergiczną, to nie ma możliwości "odstawienia", nie ma antidotum. U nas raz wetka podała bez mojej wiedzy, była nowa w lecznicy, nie znała mnie. Kot trzy dni rzygał dalej niż widział, ja mało nie zeszłam ze stresu
I dać kotce na razie dużo spokoju, przytulania...mnie się wydaje, że u niej rozwinęło się idiopatyczne zapalenie pęcherza na tle stresowym.

Czy możesz wklei wyniki badań ? nie, że piszesz ile bylo, czy, że za wysoko/z za nisko. Tylko po prostu wyniki z labu, bo różne laby mają różne normy.

Wetka chce cewnikować, ale czy jest po co ? w przypadku kropelkowania pęcherz najczęściej jest pusty. Przed zacewnikowaniem trzeba zrobić usg pęcherza.
Jeszcze raz zapytam - miałaś kiedyś zapalenie pęcherza ? przecież wtedy jest cały czas parcie na sikanie, latasz do kibla, robisz kilka kropelek, a ból jest jak diabli. Pomyśl o tym. Jedyną różnicą jest to, że u ludzi zapalenia pęcherza najczęściej mają podłoże bakteryjne, u kotów - stresowe.
Działąnie CBD u kotów jest nie końca sprawdzone, faktycznie są koty, które dobrze reagują, są takie, u których nie ma żadnej odpowiedzi na stosowanie. Też się tematem interesowałam, mam dwa ciężko (terminalnie) chore koty.

izka53

Avatar użytkownika
 
Posty: 15023
Od: Śro wrz 29, 2010 13:54
Lokalizacja: Poznań

Post » Nie maja 01, 2022 11:56 Re: kot okresowo zatacza się i nie panuje nad odruchami

Niestety nie wiem, jak się załącza, a zanim się nauczę to czas minie. W związku z tym podaję to, co odbiega od normy.
W moczu: krew, leukocyty, białko, ph 7,5
Nie można było zbadać osadu,
Krew: erytrocyty 11,73(norma do 10) hematokryt 54% (norma do 45)), leukocyty 29 (norma do 19), trombocyty 113 (norma od 200), ALT 416 (norma do 107), TTP 79, bilirubina 3,46 (norma od 8,55), kreatynina 77 (norma od 88).
W ogóle jest jakoś dziwnie. Wczoraj samo jej przeszło i od wczoraj wszystko jest normalnie, tj siusia jak śpi pod siebie. Nie mieliśmy w domu żadnej dla niej sytuacji stresowej.

osmiorniczka177

Avatar użytkownika
 
Posty: 78
Od: Nie mar 20, 2022 10:19

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, RobertstorE, Zeeni i 212 gości