wirtualna adopcja

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto sty 25, 2022 12:37 wirtualna adopcja

Cześc 8)

Czy jest tutaj ktoś kto jest wirtualnym opiekunem jakiegoś kotka (lub jakiegokolwiek innego zwierzaka)?
Tworzę aplikację dla schroniska i jedną z opcji ma być wirtualna adopcja podopiecznych..

Jeśli ktoś miałby chwile opowiedzieć mi jak wygląda proces, jakie mieliście utrudnienia w trakcie procesu i itp. to byłabym wdzięczna za pomoc :201461

Wszystkiego kociego!

aaleksandraxoxo

 
Posty: 13
Od: Sob maja 12, 2018 17:48

Post » Wto sty 25, 2022 14:41 Re: wirtualna adopcja

Ja bylam kiedys opiekunem wirtualnym psa ze schroniska.Wypelnilam ankiete ,odeslalam.i co miesiac przelewalam pieniadze na konto.Wypelnienie i odeslanie ankiety nie zajelo mi w necie wiecej niz 15 minut,szybko i sprawnie.
Żadne niebo nie będzie niebem, jeśli nie powitają mnie w nim moje koty.

Myszorek

 
Posty: 4808
Od: Czw sie 08, 2019 8:34

Post » Wto sty 25, 2022 14:44 Re: wirtualna adopcja

Miałam pod wirtualną opieką kotkę z Hospicjum dla Kotów Bezdomnych. Po prostu przelewałam kasę na konto, dostawałam informacje o zdrowiu i samopoczuciu podopiecznej.
Fundacja Pomocy Zwierzętom Kłębek KRS: 0000449181

Jarka

Avatar użytkownika
 
Posty: 10927
Od: Czw kwi 10, 2008 16:43
Lokalizacja: Poznań

Post » Wto sty 25, 2022 15:58 Re: wirtualna adopcja

Myszorek pisze:Ja bylam kiedys opiekunem wirtualnym psa ze schroniska.Wypelnilam ankiete ,odeslalam.i co miesiac przelewalam pieniadze na konto.Wypelnienie i odeslanie ankiety nie zajelo mi w necie wiecej niz 15 minut,szybko i sprawnie.


Hej, a mogłabym wiedzieć jak wyglądał proces? Czy zaczęło się od tego, że chciałaś zostać wirtualnym opiekunem czy znalazłaś post albo informację, że piesek potrzebuje np. na stronie?

aaleksandraxoxo

 
Posty: 13
Od: Sob maja 12, 2018 17:48

Post » Wto sty 25, 2022 16:00 Re: wirtualna adopcja

Jarka pisze:Miałam pod wirtualną opieką kotkę z Hospicjum dla Kotów Bezdomnych. Po prostu przelewałam kasę na konto, dostawałam informacje o zdrowiu i samopoczuciu podopiecznej.


O a mogłabym wiedzieć gdzie dostawałaś takie informacje? Na maila? I skąd dowiedziałaś się, że ta kicia potrzebuję opiekuna wirtualnego?

aaleksandraxoxo

 
Posty: 13
Od: Sob maja 12, 2018 17:48

Post » Wto sty 25, 2022 16:32 Re: wirtualna adopcja

aaleksandraxoxo pisze:
Myszorek pisze:Ja bylam kiedys opiekunem wirtualnym psa ze schroniska.Wypelnilam ankiete ,odeslalam.i co miesiac przelewalam pieniadze na konto.Wypelnienie i odeslanie ankiety nie zajelo mi w necie wiecej niz 15 minut,szybko i sprawnie.


Hej, a mogłabym wiedzieć jak wyglądał proces? Czy zaczęło się od tego, że chciałaś zostać wirtualnym opiekunem czy znalazłaś post albo informację, że piesek potrzebuje np. na stronie?


Weszłam na stronę schroniska, przeczytałam link wirtualna adopcja, wybrałam psa, wypełniłam ankietę i juz, nic więcej.
Żadne niebo nie będzie niebem, jeśli nie powitają mnie w nim moje koty.

Myszorek

 
Posty: 4808
Od: Czw sie 08, 2019 8:34

Post » Wto sty 25, 2022 16:41 Re: wirtualna adopcja

Myszorek pisze:
aaleksandraxoxo pisze:
Myszorek pisze:Ja bylam kiedys opiekunem wirtualnym psa ze schroniska.Wypelnilam ankiete ,odeslalam.i co miesiac przelewalam pieniadze na konto.Wypelnienie i odeslanie ankiety nie zajelo mi w necie wiecej niz 15 minut,szybko i sprawnie.


Hej, a mogłabym wiedzieć jak wyglądał proces? Czy zaczęło się od tego, że chciałaś zostać wirtualnym opiekunem czy znalazłaś post albo informację, że piesek potrzebuje np. na stronie?


Weszłam na stronę schroniska, przeczytałam link wirtualna adopcja, wybrałam psa, wypełniłam ankietę i juz, nic więcej.


Super! To ostatnie pytanie z mojej strony: czy korzystasz często z aplikacji na telefon? Czy np. wygodniej by Ci było jakby wybór zwierzaka, płatność za abonament i kontakt ze schroniskiem byłby w jednym miejscu czy nie jest to dla Ciebie istotne? :kotek:

aaleksandraxoxo

 
Posty: 13
Od: Sob maja 12, 2018 17:48

Post » Wto sty 25, 2022 17:39 Re: wirtualna adopcja

Wszystko jedno,jak dla mnie, zwłaszcza, że ja tradycyjnie przelewy wysyłałam, nie internetowo.
Żadne niebo nie będzie niebem, jeśli nie powitają mnie w nim moje koty.

Myszorek

 
Posty: 4808
Od: Czw sie 08, 2019 8:34

Post » Wto sty 25, 2022 20:45 Re: wirtualna adopcja

aaleksandraxoxo pisze:
Jarka pisze:Miałam pod wirtualną opieką kotkę z Hospicjum dla Kotów Bezdomnych. Po prostu przelewałam kasę na konto, dostawałam informacje o zdrowiu i samopoczuciu podopiecznej.


O a mogłabym wiedzieć gdzie dostawałaś takie informacje? Na maila? I skąd dowiedziałaś się, że ta kicia potrzebuję opiekuna wirtualnego?

Dowiedziałam się z miau, informacje dostawałam na mail.
Aplikacja nie jest mi potrzebna.
Fundacja Pomocy Zwierzętom Kłębek KRS: 0000449181

Jarka

Avatar użytkownika
 
Posty: 10927
Od: Czw kwi 10, 2008 16:43
Lokalizacja: Poznań

Post » Śro sty 26, 2022 16:17 Re: wirtualna adopcja

aaleksandraxoxo pisze:czy korzystasz często z aplikacji na telefon? Czy np. wygodniej by Ci było jakby wybór zwierzaka, płatność za abonament i kontakt ze schroniskiem byłby w jednym miejscu czy nie jest to dla Ciebie istotne? :kotek:

A płatność jak miałaby wyglądać? Podpięta karta do aplikacji czy jak?
Ja w każdym razie na pewno bym nie korzystała, lubię mieć kontrolę nad swoimi finansami i np. zdefiniować sobie na koncie przelew stały, który w każdej chwili mogę odwołać.
Wolałaby nie znaleźć się w sytuacji, gdzie z powodu jakiegoś błędu pójdzie nieprawidłowa kwota albo częściej niż ja bym chciała ;)

Co do samego modułu do adopcji, to jak już, to wystarczyłaby możliwość wyboru zwierzaka i później w tym miejscu potwierdzenia, że kasa za dany miesiąc wpłynęła i informacje, co tam u niego słychać.
Ale! No musi być przecież jakieś ale :P
1. często zdarzało mi się, że nie dostawałam żadnych info o zwierzaku, bo w schronisku zawsze jest mnóóóstwo roboty, jako opiekun wirtualny rozumiem to doskonale i nie wymagam takich update'ow, no ale jeśli już miałabym mieć taką aplikację, to niech tam się coś dzieje
2. problemem dla osób z takich forów jak to jest wg mnie że mamy pod opieką "wirtualniaki" z wielu źródeł - nie chcę instalować różnych aplikacji, żeby z każdej mieć info o jednym zwierzaku, jak już, to wolę jednak maila
3. jeśli chodzi o potwierdzenie, że kasa wpłynęła - albo by tu działał jakiś automat na koncie (ale czy schronisko da Ci dostęp do informacji z konta? czy będziesz w stanie przypiąć poprawnie przelew do danego zwierzaka?) albo ktoś musiałby to wprowadzać ręcznie, na co za bardzo bym nie liczyła...

Więc tak podsumowując - przykro mi, ale nie korzystałabym z takiej aplikacji.

Być może dla schroniska mógłby tu być jakiś plus, bo zawsze to byłaby większa szansa, że skoro mam aplikację i wybrałam jakiegoś zwierzaka, to może następnego wybrałabym z tego samego schroniska.
Ale zdecydowanie musiałoby być coś, co zachęciłoby ludzi do instalacji takiej apki.
Porównywarka cen karmy dla kotów i psów https://felicana.pl/

feryenne

 
Posty: 651
Od: Nie sty 25, 2009 13:01
Lokalizacja: Wrocław

Post » Śro sty 26, 2022 16:38 Re: wirtualna adopcja

feryenne pisze:
aaleksandraxoxo pisze:czy korzystasz często z aplikacji na telefon? Czy np. wygodniej by Ci było jakby wybór zwierzaka, płatność za abonament i kontakt ze schroniskiem byłby w jednym miejscu czy nie jest to dla Ciebie istotne? :kotek:

A płatność jak miałaby wyglądać? Podpięta karta do aplikacji czy jak?
Ja w każdym razie na pewno bym nie korzystała, lubię mieć kontrolę nad swoimi finansami i np. zdefiniować sobie na koncie przelew stały, który w każdej chwili mogę odwołać.
Wolałaby nie znaleźć się w sytuacji, gdzie z powodu jakiegoś błędu pójdzie nieprawidłowa kwota albo częściej niż ja bym chciała ;)

Co do samego modułu do adopcji, to jak już, to wystarczyłaby możliwość wyboru zwierzaka i później w tym miejscu potwierdzenia, że kasa za dany miesiąc wpłynęła i informacje, co tam u niego słychać.
Ale! No musi być przecież jakieś ale :P
1. często zdarzało mi się, że nie dostawałam żadnych info o zwierzaku, bo w schronisku zawsze jest mnóóóstwo roboty, jako opiekun wirtualny rozumiem to doskonale i nie wymagam takich update'ow, no ale jeśli już miałabym mieć taką aplikację, to niech tam się coś dzieje
2. problemem dla osób z takich forów jak to jest wg mnie że mamy pod opieką "wirtualniaki" z wielu źródeł - nie chcę instalować różnych aplikacji, żeby z każdej mieć info o jednym zwierzaku, jak już, to wolę jednak maila
3. jeśli chodzi o potwierdzenie, że kasa wpłynęła - albo by tu działał jakiś automat na koncie (ale czy schronisko da Ci dostęp do informacji z konta? czy będziesz w stanie przypiąć poprawnie przelew do danego zwierzaka?) albo ktoś musiałby to wprowadzać ręcznie, na co za bardzo bym nie liczyła...

Więc tak podsumowując - przykro mi, ale nie korzystałabym z takiej aplikacji.

Być może dla schroniska mógłby tu być jakiś plus, bo zawsze to byłaby większa szansa, że skoro mam aplikację i wybrałam jakiegoś zwierzaka, to może następnego wybrałabym z tego samego schroniska.
Ale zdecydowanie musiałoby być coś, co zachęciłoby ludzi do instalacji takiej apki.


Super, dziękuję za tak wyczerpującą odpowiedź!
Idea jest taka, że byłaby to dodatkowa funkcja w aplikacji. Sama aplikacja też by umożliwiała zwykłą adopcję, a raczej jej początek czyli wybranie zwierzaka, kontakt i wypełnienie ankiety.

Jeśli chodzi o płatność to działałoby to na zasadzie subskrypcji, czyli co miesiąc tego samego dni byłaby pobierana kwota. Dodatkowo można by zwierzakowi kupić prezent, dołączona do profilu byłaby lista np. karmy którą kot je albo żwirku którego używa.

Chciałaby, żeby wszystko dobywało się w jednym miejcu bo np. dla mnie było to trochę czasochłonne najpierw znaleźć zwierzę, które można zaadoptować wirtualnie na stronie, potem wysłanie maila na skrzynce pocztowej a potem wejście na stronę banku i zrobienie przelewu. Ale to może jest kwestia tego, że ja wszystko robię na telefonie i do tej formy jestem przyzwyczajona :)
Chciałabym, żeby to było też ułatwienie dla wolontariuszy, którzy zamiast np. szukać w skrzynce mailowej albo gdzieś w bazie danych kto jest opiekunem kogo mieliby wszystko w jednym miejscu i tam mogliby moderować wszystko co też zajęłoby im mniej czasu :kotek:

Serdecznie dziękuję za odpowiedź, wezmę wszystkie komentarze pod uwagę :)

aaleksandraxoxo

 
Posty: 13
Od: Sob maja 12, 2018 17:48

Post » Śro sty 26, 2022 19:09 Re: wirtualna adopcja

Jakie standardy i zabezpieczenia IT mialaby taka aplikacja, skoro zawieralaby dane wrazliwe?

FuterNiemyty

 
Posty: 3602
Od: Pt gru 01, 2017 11:58




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Goldberg, kasiek1510, Silverblue, Szymkowa i 395 gości