Czy człowiek może być uczulony na żwirek dla kota?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon sty 17, 2022 12:13 Czy człowiek może być uczulony na żwirek dla kota?

Witam, mam dość nietypowe pytanie. Mój mąż jest alergikiem. Nie ma alergii na kota. Początkowo miał lekki katar, ale przyzwyczaił się do alergenów i teraz jest jak najbardziej w porządku. Kiedyś używaliśmy żwirku silikonowego, ale mieliśmy przerwę w posiadaniu futrzaka. Teraz przygarnęliśmy w fatalnym stanie kota z gospodarki. Trochę pracy i kot został wyleczony. Na początku stosowaliśmy żwirek bentonitowy, ale wymieniliśmy na drewniany z drzewa iglastego. Mniej więcej od tego momentu mąż ma poważne problemy z alergią. Na pewno nie jest to wina kota bo podczas przerwy świątecznej przebywaliśmy w towarzystwie 4 kotów, a kuweta była "ukryta" w innej części domu. Czy problemem alergii może być rodzaj żwirku? Idealnym żwirkiem był zbrylajacy silikonowy, ale nie mogę go kupić w żadnym zoologicznym. I tutaj kolejne pytanie: żwirek został z jakichś powodów wycofany? Czy ma na to wpływ pandemia i problem z produkcją? Będę wdzięczna za odpowiedź. Pozdrawiam, P.

Patrycja 1991-91

 
Posty: 2
Od: Pon sty 17, 2022 11:59

Post » Pon sty 17, 2022 13:41 Re: Czy człowiek może być uczulony na żwirek dla kota?

który żwirek?

taki https://allegro.pl/oferta/casti-zwirek- ... 1580887492
Casti żwirek silikonowy drobny ZBRYLAJĄCY 3,8L

https://allegro.pl/oferta/tigerino-crys ... 1699786823
Żwirek Tigerino Crystals Fresh silikonowy zbrylający się
Ostatnio edytowano Pon sty 17, 2022 13:43 przez Patmol, łącznie edytowano 1 raz

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27075
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Pon sty 17, 2022 13:42 Re: Czy człowiek może być uczulony na żwirek dla kota?

to nie jest tak, że mąż ma alergie na roztocza, która w okresie jesienno zimowym sie nasila? ja tak mam przez okres kiedy palimy w mieszkaniu to tragedia.Co dożwirku to musiałby miec z nim kontakt dosyc spory. Nie sadzę, że przebywa stale w pobliżu kuwety.Jednak zawsze możesz zmienic żwirek i będzie wiadomo co i jak
Żadne niebo nie będzie niebem, jeśli nie powitają mnie w nim moje koty.

Myszorek

 
Posty: 4789
Od: Czw sie 08, 2019 8:34

Post » Pon sty 17, 2022 13:44 Re: Czy człowiek może być uczulony na żwirek dla kota?

na allegro jest dużo silikonowych zbrylających się - zmień żwirek i zobacz czy to pomoże

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27075
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Pon sty 17, 2022 19:09 Re: Czy człowiek może być uczulony na żwirek dla kota?

Dziękuję za odpowiedzi. Faktycznie, nie pomyślałam żeby zajrzeć do sklepów online. Zdziwił mnie brak żwirku silikonowego w sklepach stacjonarnych. Pierwsza myśl była taka, że może jest szkodliwy dla zwierzęcia. Będziemy testować inny żwirek. Z silikonów. Dziękuję za propozycje.

Patrycja 1991-91

 
Posty: 2
Od: Pon sty 17, 2022 11:59

Post » Pon sty 17, 2022 19:31 Re: Czy człowiek może być uczulony na żwirek dla kota?

Jak najbardziej moze byc uczulony, gdyz zwirki pyla. Sama jestem uczulona i troche czasu mi zajelo znalezienie dobrego dla mnie i tolerowanego przez koty.
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35312
Od: Sob lut 28, 2009 21:24




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, ewar i 109 gości