Rzadka kupka u kota (czasem z krwią)

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon lis 28, 2022 19:26 Re: Rzadka kupka u kota (czasem z krwią)

Dzięki za odpowiedź
Tak jak pisałem w poprzednim poście podejrzewamy IBD , sporo o tym czytaliśmy. Lekarz weterynarii prowadził leczenie „w tym kierunku”. Czarek coraz gorzej znosi wizyty u weta i podawanie leków. Kiedyś nie było problemu z podaniem mu tabletki teraz walczy.
Aby złagodzić sytuację wykorzystuje kapsułki od tabletek ludzkich. Wybieram jak najmniejsze wysypuje z nich proszek przycinam na jak najmniejszy wymiar wsypuje rozkruszoną tabletkę weterynaryjną i w takiej formie podaje. Dobry patent zwłaszcza na „nie smaczne” leki.
Na sterydzie Czarek był długo (ponad miesiąc) a ponieważ nie było poprawy lekarz zdecydował o wycofaniu sterydu.
Próbowałem podać też Loperamid 1/5 tabletki. Wyczytałem na niektórych stronach,, również na tym forum, że tak w ostateczności można. Niestety nie zadziałał. Dostawał też preparaty weterynaryjne na zatrzymanie biegunki jakieś żółte opakowania nie pamiętam nazwy również nie działało.
Niestety na stronach opisujących IBD nie znalazłem rozwiązania problemu karmienia. Są momenty że totalnie nie chce jeść i to jest problem ponieważ ten pokarm przez niego przelatuje, chudnie a apetytu nie ma. Podchodzi do jedzenia z entuzjazmem i kończy się na powąchaniu ewentualnie polizaniu i odchodzi. Czasem jest lepiej .Dzisiaj zjadł trochę surowego fileta z kurczaka.

Dariusz_7105

Avatar użytkownika
 
Posty: 7
Od: Sob sty 08, 2022 13:19

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: skaz i 186 gości