Nagłe problemy ze zdrowiem kotka

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy


Post » Nie kwi 10, 2022 12:00 Re: Nagłe problemy ze zdrowiem kotka

Załamana123 pisze:Witam

Oby to nie były wrzody żołądka. U mnie zaczęło się od coraz rzadszego wypróżniania się kotki, słabszego apetytu...W Sylwestra zaczęła wymiotować, w Nowy Rok trafiła do weta, po usg (rozszerzenie żołądka, wolny gaz w otrzewnej) lekarze podjęli decyzję o otwarciu jamy brzusznej...W wielkim skrócie: Kuleczce (4,5 roku) pękł wrzód i zalało jej otrzewną...przeszła operację, niby było lepiej, po 4 dniach się pogorszyło, przeszła kolejną operację, bardziej skomplikowaną...ponieważ jej stan po 8 dniach od drugiego zabiegu się nie poprawiał a tylko pogarszał, mimo hospitalizacji, leków i nawadniania (anemia, niskie cisnienie, płyn w otrzewnej, opłucnej, niziutkie albuminy, wysoka bilirubina, zapalenie otrzewnej i jelit, nie jadła, nie piła, siusiała pod siebie, brak kupy od 14 dni ! ) zdecydowałam się ją wczoraj uśpić i pęka mi serce ;(

Polecam sprawdzić kotu jelita i żołądek, może endoskopowo. Albo laparotomie zrobić. Obserwuj też ile pije. Moja kotka przed tragedią piła mnóstwo wody, jakby chciała coś z siebie wypłukać...

Trzymam kciuki żeby to nie było nic z tych rzeczy i żeby Twój kotek był zdrowy



On bardzo źle znosi wizyty u weta.. czy usg nic nie powie? Konieczne laparoskopowe?

Maluszek3

Avatar użytkownika
 
Posty: 29
Od: Czw sty 06, 2022 18:28


Post » Pon kwi 25, 2022 8:26 Re: Nagłe problemy ze zdrowiem kotka

Jesteśmy wreszcie po USG u świetnego lekarza, nieznaczny odczyn zapalny przewlekły w korzeniu krężki, przy ujściu BSO, w krężce jelita grubego z pewną nieznaczną aktywnością ostrą oraz nieznaczne zapalenie przewlekłe pęcherza, reszta wzorcowo. Kotek już wypróżnia się regularnie, ale i tak chciałam zrobić jeszcze USG wszystkiego u świetnego specjalisty. Czy ktoś miał podobną diagnozę?

Maluszek3

Avatar użytkownika
 
Posty: 29
Od: Czw sty 06, 2022 18:28

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Goldberg, kasiek1510 i 433 gości