Szczepienie przeciw wściekliźnie obowiązkowe okolice Wwy

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw lut 10, 2022 9:23 Re: Szczepienie przeciw wściekliźnie obowiązkowe okolice Wwy

https://weekend.gazeta.pl/weekend/7,177 ... lizny.html
Znalazłam odpowiedź na moje pytanie o podawanie szczepionek w jedzeniu. Nie wiem,czy kogoś to zainteresuje.
Krótko: zwierzęta skuszone przynętą rozgryzają szczepionki, w których znajdują się metalowe blaszki. Te blaszki kaleczą podniebienie i szczepionka dostaje się do krwiobiegu. Żuchwy kotów są zbyt małe, pewnie jadłyby tylko przynętę i wolno żyjących kotów nie udałoby się tak zaszczepić.

uga

 
Posty: 786
Od: Śro kwi 22, 2015 9:26

Post » Sob lut 12, 2022 20:34 Re: Szczepienie przeciw wściekliźnie obowiązkowe okolice Wwy

U mnie ponad miesiąc po szczepieniu Rabisinem żadnych sensacji, odpukać.

megan72

 
Posty: 3472
Od: Śro kwi 18, 2007 12:41
Lokalizacja: Cymru

Post » Czw kwi 28, 2022 10:47 Wścieklizna w Warszawie - całe miasto..

https://um.warszawa.pl/-/cala-warszawa- ... scieklizna

Od wczoraj całe miasto jest obszarem zagrożonym wścieklizną.. w związku z tym trzeba obowiązkowo zaszczepić psy I koty..

Ale czy koty w ogole nie wychodzace
tez?
Opowieści o moich kociastych..
viewtopic.php?p=3620054#3620054

aamms

Avatar użytkownika
 
Posty: 28885
Od: Czw lut 17, 2005 15:56
Lokalizacja: Warszawa-Ochota

Post » Czw kwi 28, 2022 11:50 Re: Wścieklizna w Warszawie - całe miasto..

viewtopic.php?f=1&t=213668
Już był wątek, jest tam trochę rozważań i opinii.
Oczywiście wedle przepisów wszystkie koty mają być zaszczepione, ale pewnie dezycje właścicieli będą różne.

uga

 
Posty: 786
Od: Śro kwi 22, 2015 9:26

Post » Pt maja 20, 2022 21:38 Re: Szczepienie przeciw wściekliźnie obowiązkowe okolice Wwy

Taka ważna rzecz o której się ostatnio dowiedziałam.

Szczepionka na wściekliznę dla lisów jest żywa w odróżnieniu od szczepionek dla psów, kotów i ludzi gdzie ten wirus jest martwy.
Kot (szczególnie nie szczepiony) który będzie miał kontakt z uszkodzoną szczepionką może się poważnie pochorować (w dodatku przy kocie wychodzącym nie będzie wiadomo że do takiego kontaktu doszło). Nie jest ona tak bezpieczna jak szczepionki martwe. Dlatego naprawdę warto w okresie zrzutu szczepionek w okolicy trzymać koty w zamknięciu jeśli są wychodzące, pomijając fakt iż powinny być zaszczepione. Szczepionka jest aktywna krótko w wysokich temperaturach, dwa tygodnie po rozrzuceniu tak naprawdę staje się neutralna (chyba że będzie zimno, wtedy jest aktywna dłużej).
Człowiek który będzie miał kontakt z uszkodzoną szczepionką, a już najbardziej gdy się kłujnie blaszką lub zetknie kostkę szczepionkową z uszkodzoną skórą lub śluzówką - powinien być poddany całej serii szczepień poekspozycyjnych. Tak samo jakby go ugryzł podejrzanie zachowujący sie lis i zwiał. Warto tego dopilnować i nie lekceważyć sprawy. A po kontakcie jak najdokładniej umyć narażone miejsce wodą, idealnie byłoby z mydłem.

https://ec.europa.eu/health/documents/community-register/2020/20200720148766/anx_148766_pl.pdf
W przypadku kontaktu z płynem zawierającym
szczepionkę, należy niezwłocznie go usunąć, spłukując dokładnie wodą i mydłem. Należy
niezwłocznie zwrócić się o pomoc lekarską oraz przedstawić lekarzowi ulotkę informacyjną lub
etykietę.
Proponowane środki pierwszej pomocy po bezpośredniej ekspozycji człowieka na płyn zawierający
szczepionkę powinny być zgodne z zaleceniami WHO podanymi w dokumencie „WHO Guide for
Rabies Pre- and Post-Exposure Prophylaxis (PEP) in Humans” („Wytyczne WHO dotyczące przed- i
poekspozycyjnej profilaktyki (PEP) wścieklizny u ludzi”).
Z uwagi na fakt, że szczepionka zawiera żywe atenuowane drobnoustroje, należy przedsięwziąć
odpowiednie kroki w celu uniknięcia zakażenia osoby podającej produkt oraz innych osób biorących
udział w czynności.

Blue

 
Posty: 23414
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Kevinslema i 185 gości