Kastracja czy sterylizacja kotki

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon sty 03, 2022 12:16 Kastracja czy sterylizacja kotki

Moja kotka w marcu będzie miała rok. Jest już po pierwszej rujce. Zastanawiam się czy sterylizacja czy kastracja.
Głównie chce to zrobić rzeby kotka nie przechodziła rujki bo widzę jak się podczas niej męczyła oraz żeby zniknęło ryzyko niektórych chorób.
Podobno po sterylizacji kotki mają dalej rujki czy to prawda ? Czytałam trochę na ten temat i niektóre źródła podają że po sterylizacji nie ma rujek ani niektórych chorób a inne źrudła podają że rujek i chorób nie ma dopiero po kastracji. Nie wiem już jaka jest prawda więc proszę was o pomoc.

Alaalicja

 
Posty: 42
Od: Czw wrz 16, 2021 14:24

Post » Pon sty 03, 2022 12:43 Re: Kastracja czy sterylizacja kotki

Prawda jest taka, że w Polsce używa się zwrotu "sterylizacja" w wypadku samic, a "kastracja" w wypadku samców :wink: .

Tobie zależy na usunięciu jajników, jajowodów i macicy, co techniczne jest kastracją, ale... język naukowy swoje, a język potoczny swoje :mrgreen: . Każdy jeden weterynarz dokładnie to zrobi jak poprosisz o sterylizację :lol: .

Sierra

 
Posty: 6297
Od: Sob cze 13, 2020 22:51

Post » Pon sty 03, 2022 13:20 Re: Kastracja czy sterylizacja kotki

Sierra pisze:Prawda jest taka, że w Polsce używa się zwrotu "sterylizacja" w wypadku samic, a "kastracja" w wypadku samców :wink: .

Tobie zależy na usunięciu jajników, jajowodów i macicy, co techniczne jest kastracją, ale... język naukowy swoje, a język potoczny swoje :mrgreen: . Każdy jeden weterynarz dokładnie to zrobi jak poprosisz o sterylizację :lol: .


Właśnie zastanawiało mnie to jaki sens miałaby sterylizacja jeśli rujka by dalej była. Dziękuje bardzo za wytłumaczenie :D

Alaalicja

 
Posty: 42
Od: Czw wrz 16, 2021 14:24




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Doris2, jacek1982, Silverblue i 253 gości