Kocie siostry się nie dogadują (?)

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie sty 02, 2022 20:07 Kocie siostry się nie dogadują (?)

Hej!

Od dłuższego czasu myślałem nad adopcją kota i po długim oczekiwaniu, w środę (29.12.21) zamieszkała ze mną 3-miesięczna kotka - Stella. Poprzedni właściciel zachęcał mnie także do wzięcia jej siostry, ale jako że nigdy wcześniej nie miałem kota, stwierdziłem że na razie pozostanę przy jednym. Stella zaaklimatyzowała się wyjątkowo dobrze, jest u mnie dopiero cztery dni, a już kompletnie się mnie nie boi, przychodzi prosząc żeby ją głaskać, często biega za mną po mieszkaniu, kiedy gdzieś idę i nawet w nocy kładzię się przy mnie na łóżku. Z tego powodu postanowiłem, że wezmę takżę jej siostrę, którą nazwałem Gaia. Dzisiaj (02.01.22) zawitała ona w moim mieszkaniu.

Jedyne co mnie martwi, to że Gaia syczy na Stellę kiedy tylko ona do niej podejdzie lub nawet na nią spojrzy. Zdaję sobie sprawę, że jest ona w nowym miejscu i wciąż się aklimatyzuje, ale od poprzedniego właściciela wiem, że u niego nie było takich sytuacji między nimi.

Chciałem się tylko zapytać czy mam się o co martwić i czy ktoś ma jakieś rady co mogę zrobić aby polepszyć ich relację?

Z góry dziękuje za wszelkie odpowiedzi :D

Rudolf249

 
Posty: 3
Od: Nie sty 02, 2022 19:42

Post » Nie sty 02, 2022 20:58 Re: Kocie siostry się nie dogadują (?)

Nie, nie martwić się. To młodziutkie koteczki, zaprzyjaźnią się bardzo szybko. Daj im chwilę czasu, Gaja jest przerażona nową sytuacja, więc syczy na wszystko, co się rusza. Będzie dobrze!
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60405
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Nie sty 02, 2022 21:05 Re: Kocie siostry się nie dogadują (?)

One się nawet zaprzyjaźniać nie muszą, bo się doskonale znają - wszak spędziły tylko 4 dni osobno :wink: . Po prostu Gaja jest wystraszona przeprowadzką, a Stella już się przyzwyczaiła i chce się bawić :mrgreen: .

Daj Gai parę dni na przyzwyczajenie się. I pamiętaj - tak małe kociaki, nawet jakby bardzo chciały, nie są w stanie zrobić sobie wzajemnie krzywdę, więc nie musisz się o to martwić :wink: .

Sierra

 
Posty: 6297
Od: Sob cze 13, 2020 22:51




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: kasiek1510, Silverblue i 521 gości