Maine Coon wypadanie sierści

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie gru 19, 2021 11:05 Maine Coon wypadanie sierści

Witam wszystkich kociarzy.

Mam 9 miesięcznego Maine Coona jest to mój pierwszy kot i nie wiem czy to normalne ale strasznie wypada mu sierść i robią się co chwilę kołduny.
Sierść wypada praktycznie tylko na szyi, staram się go czesać codziennie i za każdym razem po przejechaniu szczotką jest garść sierści.
Byłem z nim u dwóch weterynarzy i mówili że wygląda zdrowo na skórze nie ma podrażnień itp.

Waga kota to 6,2kg.
Wydaję mi się że to od jedzenia uczulenie.
Jest dość wybredny w jedzeniu je bardzo mało są dni że zje pół saszetki a czasami dwie w ciągu dnia z suchym też różnie generalnie je bardzo mało surowe mięso też różnie jak mu się chce. Natomiast przysmaki to by jadł bez ograniczeń. Pije raczej dużo (z fontanny) bo do kuwety lata 3-4 razy dziennie, kupy robi 2 razy w tygodniu (małe bo z czego - kuleczki).
Do tej pory jadł puszki dolina noteci filet w sosie ale jak zmienili konsystencję i w puszkach nie ma już kawałków mięsa w sosie tylko pasztet a nazwa została ta sama to przestał to jeść. Próbowałem różnych karm czym lepsza więcej mięsa lepszy skład tym bardziej nie był zainteresowany już czasami brałem go na przeczekanie ale potrafił dwa dni nie jeść tylko trochę polizał. Obecnie je saszetki Sheba Fresh Fine tym akurat jest zainteresowany.


Od ok 3 tygodni daję mu witaminy w tabletkach
MultiVit Cat oraz Gimpet KATZENTABS
zjada bez problemu całe tabletki.

Obrazek

peelee

 
Posty: 6
Od: Nie gru 19, 2021 10:40

Post » Nie gru 19, 2021 14:19 Re: Maine Coon wypadanie sierści

Od razu zaznaczam, że nie wiem jak to jest z Main Coonami...

... ale u moich syberyjczyków w tym wieku występuje wymiana sierści na dorosłą i też się paskudnie kołtunią. To okres przejściowy, występuje raz (potem już kołtunów nie ma) i jest normalny :wink: . Od tego mniej więcej od tego momentu koty zaczynają linieć... Tak jak wcześniej prawie nie gubią włosów tak po 9 miesiącu można w kładkach utonąć :twisted: . To niestety nie przechodzi (chociaż są okresy słabsze i mocniejsze, kiedy koty linieją), trzeba pokochać :twisted: .

Sierra

 
Posty: 6297
Od: Sob cze 13, 2020 22:51

Post » Nie gru 19, 2021 15:06 Re: Maine Coon wypadanie sierści

Co do jedzenia,to ja bym zmienila na lep z a karme.Sucha ograniczyla,jak duzo pije,to mi od razu wlacza sie tryb zbadac nerki,bo przy duzym moczniku jest objaw ,ze koty pija duzo,siercs tez moze byc brzydka.Zrobilabym morfologie na wszelki wypadek.Kupy 2 razy w tygodniu to za malo.Do weta przebadać kota trzeba.
Żadne niebo nie będzie niebem, jeśli nie powitają mnie w nim moje koty.

Myszorek

 
Posty: 4812
Od: Czw sie 08, 2019 8:34

Post » Nie gru 19, 2021 17:59 Re: Maine Coon wypadanie sierści

Z jedzeniem to jak pisałem próbowałem różnych karm i większość szła do kosza, trochę poskubał a jak poleżała dzień czy dwa w lodówce to wysychała i tym bardziej nie był zainteresowany. Trafił się wybredny egzemplarz -:). Jak był mały 2 miesicie to puszkę 200g zjadał praktycznie na raz właśnie tą dolinę noteci a z czasem jadł coraz mniej aż do momętu jak zmienili jej konsystencję to przestał się w ogóle interesować ta karmą (nie tylko u mnie bo z komentarzy w internecie sporu ludzi ma ten sam problem).
Może też nie ma aż tak dużego zapotrzebowania na pokarm. Czasami jak jest trochę cieplej wychodzę z nim na godzinny spacer na smyczy to po powrocie ma większy apetyt i zje trochę więcej.

peelee

 
Posty: 6
Od: Nie gru 19, 2021 10:40

Post » Nie gru 19, 2021 18:41 Re: Maine Coon wypadanie sierści

Mój główny domowy niejadek, czyli kotka Sabcia, zasmakowała ostatnio w saszetkach Kattovit Recovery, poleconych w wątku innego niejadka, Kota Dropsa. Może Twojemu też by smakowały?
https://www.zooplus.pl/shop/koty/karma_ ... ja/1043568
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60382
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Nie gru 19, 2021 18:56 Re: Maine Coon wypadanie sierści

jolabuk5 pisze:Mój główny domowy niejadek, czyli kotka Sabcia, zasmakowała ostatnio w saszetkach Kattovit Recovery, poleconych w wątku innego niejadka, Kota Dropsa. Może Twojemu też by smakowały?
https://www.zooplus.pl/shop/koty/karma_ ... ja/1043568


Z tego co widzę skład gorszy od tej Sheby
Kattovit
Mięso i produkty uboczne pochodzenia zwierzęcego (m.in. kurczak, 27%), zboża, produkty uboczne pochodzenia roślinnego, oleje i tłuszcze, składniki mineralne.
Składniki lekkostrawne: kurczak (27%), gotowany ryż (1,3%).

Sheba
mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego (42%, z czego 94% naturalnego pochodzenia*, w tym 4% kaczki), substancje mineralne, cukry.

peelee

 
Posty: 6
Od: Nie gru 19, 2021 10:40

Post » Nie gru 19, 2021 19:17 Re: Maine Coon wypadanie sierści

jolabuk5 pisze:Mój główny domowy niejadek, czyli kotka Sabcia, zasmakowała ostatnio w saszetkach Kattovit Recovery, poleconych w wątku innego niejadka, Kota Dropsa. Może Twojemu też by smakowały?
https://www.zooplus.pl/shop/koty/karma_ ... ja/1043568

Sklad tej karmy nie powala,malo miesa,zboza.Mlody kociak powinien jesc cos lepszego.Cos co ma w swoim skladzie przynajmniej 60 procent miesa i nie ma zoboz.Sprobowalabym kupic po kilka saszetek dobrych karm i wyprobowac,cos musi mu zasmakować.Jak by juz nic z tego nie podeszlo no to wtedy lepsza gorsza karma niz jakby nic nie jadl.Jednak weta i tak radze odwiedzic
Żadne niebo nie będzie niebem, jeśli nie powitają mnie w nim moje koty.

Myszorek

 
Posty: 4812
Od: Czw sie 08, 2019 8:34

Post » Nie gru 19, 2021 19:36 Re: Maine Coon wypadanie sierści

Koniecznie! Czytałam gdzieś kiedyś, że ta rasa ma częste problemy z nerkami i sercem! A przecież przy odpowiednim leczeniu kot może spokojnie dożyć późnej starości..

Sierra

 
Posty: 6297
Od: Sob cze 13, 2020 22:51

Post » Nie gru 19, 2021 20:08 Re: Maine Coon wypadanie sierści

Ale karma smaczna, jak kot jest niejadkiem, to jakoś go trzeba do jedzenia zachęcić. A w składzie tylko 1,5% węglowodanów (9,1 % w suchej masie), dzięki czemu u mnie cenna - nadaje się dla cukrzyków.
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60382
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Śro gru 22, 2021 23:37 Re: Maine Coon wypadanie sierści

Byłem z kotem u jeszcze innego weterynarza i potwierdził co poprzedni z kotem jest wszystko w porządku waga kota sierść itd, więc najprawdopodobniej po prostu zmienia sierść. Polecił aby podawać mu olej z omega3.
Zaproponował Efa Olie ale kot wybredny nie chce tego lizać juz próbowałem go oszukiwać dodawać do karmy czy smakołyka ale widocznie go wyczuwa i nawet nie zainteresowany jedzeniem. Wcześniej miałem olej z łososia Atlantic Salmon Oil i ta sama sytuacja. Trzeba będzie mu na siłę do pyska chyba dawać.

peelee

 
Posty: 6
Od: Nie gru 19, 2021 10:40




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 483 gości