Śmierdząca wydzielina problem

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto gru 07, 2021 22:54 Śmierdząca wydzielina problem

Dzień dobry,
Mam problem. Kot 6miesiecy, po kastracji. Od jakiegoś czasu zostawia białą, lekko przezierną wydzielinę która koszmarnie śmierdzi. Ciężko się jej pozbyć. To kropla dwie a śmierdzi w całym domu. Kiedyś raz dwa dziennie a teraz potrafię go wycierać i 6/7 razy na dzień bo wtedy cały śmierdzi w okolicy ogona i dopóki się go nie doszoruje mokrymi chustkami dla kotów to będzie śmierdział i roznosił to po wszystkim. Zdarza mu się to gdy biega, gdy jest podniecony głaskaniem ale tez totalnie przypadkowo na zasadzie siedzi i nagle pyk smród. To mój pierwszy kot wiec pytanie czy to typowe dla kota bo znaczy teren/ coś czy to coś dziwnego? Mam wizytę u weterynarza ale dopiero w piątek a może ktoś kojarzy co to może być?
Dzięki!

Martaecho

 
Posty: 2
Od: Wto gru 07, 2021 22:47

Post » Śro gru 08, 2021 0:23 Re: Śmierdząca wydzielina problem

Moje skojarzenie: wydzielina z zatkanych gruczołów odbytowych. Być może doszło też do ropnego zapalenia albo nawet przetoki.
Rób notatki, co kot jadł i pił, jak się zachowywał, jak często się wylizywał. Mogą okazać się pomocne u weterynarza.
Inny trop to choroby układu pokarmowego.
Na wizytę niech kot będzie na czczo (min. 8 godz. bez jedzenia), bo jeśli z zewnątrz nic nie będzie widać, to najlepiej byłoby zrobić badania krwi. Moim zdaniem - jeśli zupełnie nic z zewnątrz nie będzie widać - dobrze by było też lipazę specyficzną (ale konkretnie tę, nie DGGR, która jest nieco tańsza, za to mniej miarodajna). Z ty że to już dość daleko idące przypuszczenia. W każdym razie kot na czczo, notatki i niech wet solidnie się przyjrzy gruczołom (czasami nie widać zatkania, a zatkane są).
Aczkolwiek zdarzają się koty, które nie mają problemów z gruczołami, a w razie ekscytacji tryskają wydzieliną. Tylko że nie jest to biała wydzielina - to zwróciło moją uwagę.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10678
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Śro gru 08, 2021 8:47 Re: Śmierdząca wydzielina problem

Dziękuje za wskazówki! ❤️ Dzięki za wspomnienie o tym żeby był na czczo bo nie pomyślałam

Martaecho

 
Posty: 2
Od: Wto gru 07, 2021 22:47




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], kasiek1510 i 506 gości