Kastrowany kot kryje kotkę.

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob lis 27, 2021 17:30 Kastrowany kot kryje kotkę.

Witam.
Mamy trzy koty. 10 letni samiec, 8 letni samiec alfa i pięciomiesięczna kotka. Kocury są wykastrowane. Kotka dwa dni temu dostała pierwszej rui. Fakt jest taki, że samiec alfa kryje ją co jakiś czas. Kotka poddaje się kotu. Normalnie to cały czas miauczy, dzień i noc. Po kryciu jest dłuższy czas cicha. Czy wykastrowany kot czuje jakieś podniecenie seksualne? Czy jest w stanie prawidłowo pokryć kotkę? Generalnie się nie wtrącam w to zachowanie. Co jest wskazane robić? Nie dopuszczać do krycia czy zostawić to naturze?

pablolufik

 
Posty: 7
Od: Wto paź 05, 2021 19:08

Post » Sob lis 27, 2021 18:40 Re: Kastrowany kot kryje kotkę.

Wysterylizuj kotke
Żadne niebo nie będzie niebem, jeśli nie powitają mnie w nim moje koty.

Myszorek

 
Posty: 4807
Od: Czw sie 08, 2019 8:34

Post » Sob lis 27, 2021 18:59 Re: Kastrowany kot kryje kotkę.

Myszorek niektórzy boją się sterylizacji tak młodych kotów :wink: .

Kocur, nawet po kastracji, może kryć kotkę (ba, u mnie kotka potrafi "kryć" kotkę :lol: ), jednak jest ryzyko ciąży urojonej i problemów hormonalnych - u kotki jajeczkowanie jest wywoływane przez stosunek, więc krycie=jajeczkowanie=ciąża. Organizm kotki może zgłupieć od takiego krycia nie kończącego się ciążą.

Sierra

 
Posty: 6297
Od: Sob cze 13, 2020 22:51

Post » Sob lis 27, 2021 19:16 Re: Kastrowany kot kryje kotkę.

Kocury wykastrowane czasem mają instynkt "krycia". Mój 13+ kocur codziennie "gwałci". Zawsze są to zabawki a nie inne koty. Ma podwyższony poziom testosteronu i ... taki już jest :) . Myślę, że po wykastrowaniu kotki może Twój chłopak zmienić obiekt pożądania i kotkę zostawić w spokoju.
Dodam, tak na wszelki wypadek, że mój kocur nie jest wnętrem.
Uroda moja nie sięga szczytu szczytów, ale mój pies patrzy na mnie oczami pełnymi zachwytu
L. J. Kern
1 - Trudne początki kota Dropsa
2 - Drops + reszta (trudne życie)
3 - Drops + koty
Amorka i Mumiś

Obrazek

ewkkrem

Avatar użytkownika
 
Posty: 7976
Od: Czw lip 27, 2017 15:20
Lokalizacja: Włocławek

Post » Sob lis 27, 2021 19:51 Re: Kastrowany kot kryje kotkę.

Sierra pisze:Myszorek niektórzy boją się sterylizacji tak młodych kotów :wink: .

Kocur, nawet po kastracji, może kryć kotkę (ba, u mnie kotka potrafi "kryć" kotkę :lol: ), jednak jest ryzyko ciąży urojonej i problemów hormonalnych - u kotki jajeczkowanie jest wywoływane przez stosunek, więc krycie=jajeczkowanie=ciąża. Organizm kotki może zgłupieć od takiego krycia nie kończącego się ciążą.


Czyli nie dopuszczać do krycia?

pablolufik

 
Posty: 7
Od: Wto paź 05, 2021 19:08

Post » Sob lis 27, 2021 20:39 Re: Kastrowany kot kryje kotkę.

Wysterylizować kotkę natychmiast. Jest już wystarczająco dorosła na zabieg, przecież nawet ma rujki. One osłabiają kotkę, rujka może być co chwilę. Szkoda stworzenia.

ewar

 
Posty: 54971
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Sob lis 27, 2021 20:49 Re: Kastrowany kot kryje kotkę.

pablolufik pisze:
Sierra pisze:Myszorek niektórzy boją się sterylizacji tak młodych kotów :wink: .

Kocur, nawet po kastracji, może kryć kotkę (ba, u mnie kotka potrafi "kryć" kotkę :lol: ), jednak jest ryzyko ciąży urojonej i problemów hormonalnych - u kotki jajeczkowanie jest wywoływane przez stosunek, więc krycie=jajeczkowanie=ciąża. Organizm kotki może zgłupieć od takiego krycia nie kończącego się ciążą.


Czyli nie dopuszczać do krycia?

Absolutnie nie! Fajnie jest, bo kotka nie drze paszczy, ale ryzykujesz ostro szalejącymi hormonami... a tego już nie da się od tak wyciszyć :roll: .

Im więcej tych kryć było tym większe ryzyko!

Sierra

 
Posty: 6297
Od: Sob cze 13, 2020 22:51

Post » Sob lis 27, 2021 21:14 Re: Kastrowany kot kryje kotkę.

OK, dzięki za pomoc!

pablolufik

 
Posty: 7
Od: Wto paź 05, 2021 19:08

Post » Sob gru 11, 2021 20:58 Re: Kastrowany kot kryje kotkę.

Jest poważny problem. Ruja skończyła się w zeszłym tygodniu ale kocur dalej co jakiś czas kryje kotkę. Tak jakby im się seks spodobał, jak u ludzi. I to nie jest tak że kot przymusza kotkę. Jest tak jakby obojgu się podobało. W tą środę kotka zostanie wykastrowana. Czy to coś zmieni?
Co robić?

pablolufik

 
Posty: 7
Od: Wto paź 05, 2021 19:08

Post » Sob gru 11, 2021 21:24 Re: Kastrowany kot kryje kotkę.

Na moje oko to już kolejną rujkę lecicie :roll: . Nie było przypadkiem 1-2 dni spokoju? Ewa. macie dużego pecha i od pierwszego kopa rujkę permanentną.

Kotka NIE odczuwa przyjemności podczas krycia. Wręcz przeciwnie - u kotów akurat krycie jest dość bolesne, tak to sobie natura wymyśliła (i dlatego niektóre kotki potrafią wpierniczyć kocurowi po kryciu). Nie rujkująca kotka nigdy nie pozwoliła by na krycie :roll: . A jest cicho, bo jest kryta i nie ma po co odwalać całej szopki służącej li i jedynie znalezieniu kocura :roll: .

Radzę biec pędem do weta po provenę (albo jakieś inne tabletki na wstrzymanie rujki), a i tak nie gwarantuję, że zabiegu nie trzeba będzie odsunąć. Pod żadnym pozorem nie pozwól na cięcie rujkujacej kotki!!! Zabieg jest wtedy dużo bardziej niebezpieczny! Jeżeli twój wet będzie twierdzić inaczej natychmiast zmień weterynarza!

Sierra

 
Posty: 6297
Od: Sob cze 13, 2020 22:51

Post » Sob gru 11, 2021 21:37 Re: Kastrowany kot kryje kotkę.

Ale jej ostatnia ruja charakteryzowała się głównie przeraźliwym miau\czeniem, dzień i noc. A teraz cisza. Kotka spaceruje po domu, kocur leży na wersalce i ignoruje kotkę. Jakie są jeszcze objawy ruijki?

pablolufik

 
Posty: 7
Od: Wto paź 05, 2021 19:08

Post » Sob gru 11, 2021 21:49 Re: Kastrowany kot kryje kotkę.

No tego... Głównie - kotka daje się kryć kocurowi. To taki podstawowy objaw :twisted: .

Zima idzie, krujki mogą być spokojniejsze, ledwie zauważalne.
Naprawdę kup tabletki, zapodaj do dzioba, a sterylizację przesuń. Nawet jeżeli masz pierwszą na świecie kotkę, która po prostu lubi sex to ryzyko jest zbyt duże (mn. ostro wzrasta ryzyko krwotoku).

Sierra

 
Posty: 6297
Od: Sob cze 13, 2020 22:51

Post » Sob gru 11, 2021 23:04 Re: Kastrowany kot kryje kotkę.

Sierra pisze: Nawet jeżeli masz pierwszą na świecie kotkę, która po prostu lubi sex


Myślę że takich kotek jest trochę więcej, tym bardziej że krycie przez kastrata nie jest już bolesne o ile się orientuję, bo z czasem haczyki na jego prąciu zanikają. Acz specjalistą od rozrodu u kotów nie jestem.
Kastraty mojego brata odstawiały przez jakiś czas takie akcje że nie wiadomo było gdzie oczy włożyć a kotka dostała kilka razy infekcji sromu z powodu częstych "zabaw" - bo były to pełne krycia a nie nieudolne próby. Na szczęście im przeszło. Kocica była charakterna a przyzwalała na to, nie broniła się. Nie wiem czy było jej miło czy nie, trudno powiedzieć. Może po prostu z sympatii do kocura na to pozwalała nie do końca wiedząc o co chodzi. Ale czy wtedy dochodziłoby do krycia?

Aczkolwiek w przypadku bohaterki wątku też bym stawiała na kolejną ruję.
Chyba że kocur jest nakręcony ale nie dochodzi do krycia, tylko kotka jest spolegliwa i pozwala na siebie wchodzić i markować ruchy kopulacyjne.

Blue

 
Posty: 23482
Od: Pt lut 08, 2002 19:26




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 209 gości