Wyjący kot

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw lis 25, 2021 13:52 Wyjący kot

Witam wszystkich serdecznie. Od około 2-3 tygodni mam problem z jednym z moich kotów (mam 4 - 2 kotki i 2 kocury ). Kotek ma około poł roku (u mnie jest 2 miesiące) i do tej pory wszystko było dobrze. Koty się dogadywały nie było żadnych problemów, aż do teraz. Moja najstarsza kotka (5 lat) od początku nie przepadała za bezpośrednim towarzystwem innych kotów w domu i zdarzyło jej się na nie syknąć jak ją zaczepiały, ale na tym się kończyło (lubi ciszę, spokój i większość czasu spędza w zupełnie innym pokoju, niż reszta kotów), ale nie było z tym żadnych problemów, żadnego syczenia, warczenia na co dzień (zdarzało się ono tylko podczas małych awantur lub właśnie zaczepek ze strony innych kotów). Na co dzień śpi w swoim posłanku na komodzie w innym pokoju. Od około 3 tygodni najmłodszy kot jak tylko widzi moją najstarszą kotkę wydaje dziwne dźwięki. Nie jest to syczenie tylko takie jakby głośne wycie, piszczenie, skrzekot nie wiem do końca jak mogę to nazwać (zaczęło się ono po jednej z "kocich awantur", nie atakuje jej tylko patrzy na nią i wydaje te dziwne dźwięki). W odpowiedzi na to kotka na niego syczy, warczy, stroszy się i ucieka do innego pokoju (gdy nie ma jej w zasięgu wzroku chodzi jej śladami i wszystko dokładnie wącha). Dodam, że wszystkie koty z wyjątkiem właśnie tego najmłodszego kocura są wykastrowane. Czy brak kastracji może być przyczyną takiego a nie innego zachowania? Jest ona oczywiście w planach, ale chcieliśmy poczekać z tym, aż kotek skończy 6 miesięcy. Takie zachowanie z jego strony nie występuje w stronę innych kotów, tylko jej.

Bardzo proszę o pomoc, nigdy wcześniej nie miałam takiej sytuacji i nie wiem co robić. :(

Aleksandra12405

 
Posty: 2
Od: Czw lis 25, 2021 13:16

Post » Czw lis 25, 2021 14:56 Re: Wyjący kot

Po kastracji sytuacja powinna się skonczyć. Na razie starałabym się izolować, żeby nie utrwaliło się kotu takie zachowanie wobec kotki.
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60210
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Czw lis 25, 2021 16:14 Re: Wyjący kot

kotce zrobilabym dokladny przegląd u weta. Moze zaczyna chorować na skutek przewlekłego stresu, a młody to wyczuwa i atakuje

izka53

Avatar użytkownika
 
Posty: 15059
Od: Śro wrz 29, 2010 13:54
Lokalizacja: Poznań

Post » Czw lis 25, 2021 21:31 Re: Wyjący kot

izka53 pisze:kotce zrobilabym dokladny przegląd u weta. Moze zaczyna chorować na skutek przewlekłego stresu, a młody to wyczuwa i atakuje



Kotka na początku listopada złapała jakiegoś wirusa i miała robione wszystkie możliwe badania krwi, usg i oprócz obniżonego poziomu wapnia wszystko wyszło w normie :)

Aleksandra12405

 
Posty: 2
Od: Czw lis 25, 2021 13:16




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Goldberg, Google [Bot] i 420 gości