Bil wymiotuje po suchej karmie

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro lis 24, 2021 18:29 Bil wymiotuje po suchej karmie

Witam serdecznie, bardzo proszę Was o radę
Wczoraj pierwszy raz podałam Bilowi suchą karmę "Eden Cat Country Cuisine - kaczka, jagnięcina, królik" - skusiło mnie to, że taka niby doskonała i chciałam urozmaicić dietę Bila. Wcześniej nigdy nie podawałam mu tej karmy, dostawał karmę "Power of Nature Kurczak" w bardzo niewielkiej ilości, raz na jakiś czas, najczęściej w piłeczce, ale też nieraz nieco w misce. Wczoraj od razu po zjedzeniu karmy Eden Bil zaczął jakby krzyczeć i ją zwymiotował, niepogryzioną, zwymiotował połknięte w całości kulki. Po zwymiotowaniu wszystko było ok. Wieczorem na kolejny posiłek jak zawsze dostał karmę mokrą, zjadł ją z wielkim apetytem. Bawił się i zachowywał jak zawsze. Jednak w nocy przebudziłam się i usłyszałam, że Bilu znowu wymiotuje. Zwymiotował niestrawione jedzenie i kulę włosową. Dziś rano zachowywał się normalnie, pędził do miski, zjadł mokrą karmę. Potem zjadł suchy, spory przysmak dla kotów. Wszystko było ok. Po pracy pomyślałam, że podam mu jednak trochę suchego Edena i zobaczę co będzie. I stało się to samo co wczoraj, pochłonął ją bardzo szybko i od razu po jej zjedzeniu zaczął "krzyczeć" i od razu zwymiotował ją niepogryzioną, wszystkie chrupki w całości. Po zwymiotowaniu znowu czuł się dobrze. Zjadł teraz zupkę Cosmy, znowu pochłonął spory suchy przysmak bez problemu - bez wymiotów. Nie zamierzam już podawać mu karmy Eden. Martwię się jednak, czy przyczyną wymiotów jest po prostu ta karma, którą wymiotuje od razu po zjedzeniu, czy może zakłaczenie (systematycznie podaję mu pastę Gimcat). Czy powinnam gnać z Bilem do lekarza, czy jednak poczekać i obserwować co będzie po odstawieniu suchej karmy?
Z góry dziękuję za odpowiedzi
BIL
Obrazek
Kochamy z Bilem wełniankowo u Tulinka https://www.etsy.com/shop/Catluckydog?r ... hDc65H7SOY

Bestol

Avatar użytkownika
 
Posty: 1799
Od: Sob sty 14, 2017 18:20

Post » Śro lis 24, 2021 19:09 Re: Bil wymiotuje po suchej karmie

Najwyrazniej po tej karmie. Zaprzestan na jakis czas dawania suchego, bo podraznisz mu jeszcze bardziej sluzowke i bedzie wymiotowac.
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14665
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Śro lis 24, 2021 21:31 Re: Bil wymiotuje po suchej karmie

Możliwe, że nie tyle sama karma mu szkodzi, co tak mu smakuje jako super nowość, że po prostu je zbyt łapczywie. Przemawia za tym fakt, że wymiotuje zaraz po jedzeniu i zwraca całe chrupy, czyli nawet ich nie rozgryza przed połknięciem. Na razie rzeczywiście bym się wstrzymała z podawaniem tej karmy (i w ogóle suchego), ale za jakiś czas możesz spróbować dać mu dosłownie kilka - kilkanaście chrupek i zobaczyć jaka będzie reakcja. A do weta nie ma chyba co na razie biegać, skoro po zjedzeniu czegoś innego nic mu nie jest.

Necz

 
Posty: 927
Od: Nie wrz 03, 2006 11:06
Lokalizacja: Łódź

Post » Pt lis 26, 2021 19:42 Re: Bil wymiotuje po suchej karmie

Całkowicie odstawiłam tą karmę, wymioty minęły jak ręką odjął. Nigdy więcej nie podam już mu tej karmy, choć wydawała się bardzo dobra
BIL
Obrazek
Kochamy z Bilem wełniankowo u Tulinka https://www.etsy.com/shop/Catluckydog?r ... hDc65H7SOY

Bestol

Avatar użytkownika
 
Posty: 1799
Od: Sob sty 14, 2017 18:20




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 104 gości