Zapalenie spojówek

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro gru 01, 2021 14:36 Re: Zapalenie spojówek

CzarnaAfera pisze:Oko zmętnieje na zawsze? Czy coś na to pomaga? Pozdrawiam

Zależy od wielu czynników, w tym od stopnia zaawansowania zmian.
W czarnym scenariuszu, o którym pisze Yocia, mogą być poważne komplikacje.
U mnie jeden dorosły, szczepiony kocurek zaraził się jakieś półtora miesiąca temu od brata, który herpesa ma od lat. W jednym oku pojawiło się zapalenie. Nie spektakularne, mogłoby się przydarzyć przy jakiejkolwiek innej okazji. Ot rozpulchniona błona śluzowa pod powieką, trochę czerwona, ponadto trochę ropy i mrużenia powiek, ale naprawdę nic szczególnego. Leczenie szybko przyniosło poprawę (krople Vigamox). Mimo to doszło do niewielkich uszkodzeń rogówki, które wyglądają jak drobne, zmętniałe plamki na oku. Widać je przede wszystkim wtedy, kiedy zaświeci się latarką prosto w ślepie. Bez latarki w zasadzie niewidoczne. Ponieważ są tak drobne, to wet przepisała krople Tropicamidum, które mają spowodować powstawanie nowych naczyń krwionośnych i być może rogówka się odbuduje.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10664
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Śro gru 01, 2021 17:13 Re: Zapalenie spojówek

Dzięki.

Stosując się do Waszych wskazań, zakraplam dzisiaj kotu oczy tylko 2x dziennie Azyterem (plus 3x Betadine i Difadol).
Oczywiście, że czytałam ulotkę od przodu do tyłu, od tyłu do przodu, pewnie, że widziałam wskazania, przewertowałam, czy był ktoś, kto taki przypadek miał jak ja i nie znalazłam nic. Yoci się pytałam w PW, wszak weterynarze to różne czasem sposoby mają. Ja też stosuję w pracy preparaty, które inaczej zaleca stosować producent, no ale tam to ja się opieram na swoim doświadczeniu.

Właśnie widzę na tym chorym oczku śluzową, taką glutową, przezroczystą, lekko mętną i przesuwną błonkę.
Cóż to może być? Teraz już powoli obrzęk się zmniejsza. Weterynarz jutro.
Ostatnio edytowano Śro gru 01, 2021 17:36 przez CzarnaAfera, łącznie edytowano 1 raz

CzarnaAfera

 
Posty: 15
Od: Pt lis 19, 2021 15:28

Post » Śro gru 01, 2021 17:20 Re: Zapalenie spojówek

CzarnaAfera

 
Posty: 15
Od: Pt lis 19, 2021 15:28

Post » Śro gru 01, 2021 18:58 Re: Zapalenie spojówek

Jest ewidentna poprawa, ale do wyleczenia jeszcze daleka droga...

Glutowata błonka to może być ciało obce otoczone wydzieliną (np. pyłek albo włosek).
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10664
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], kuba93l i 239 gości