kot dachowiec

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob lis 13, 2021 23:19 kot dachowiec

Witam.
Otóż znalazłem kota na polach obok mojego bloku i kot dziwne zachowania od samego początku miał.
Podejrzewam że boli coś go w odcinku lędźwiowym gdyż jak go tam pogłaskałem to jakoś dziwnie zaczął syczeć sprawdzilem to jeszcze raz aby byc pewnym ze cos mi sie przeslyszało.
Zrobiłem jej bo to w sumie kotka parę zdjęć jak śpi.
Chodzi mi o to czy po tych zdjęciach jest ktoś wstanie wywnioskować czy na pierwszy rzut oka wszystko okey z nim. W razie w moge dorobić zdjecia jak by bylo potrzebne

DoktorHouse

 
Posty: 1
Od: Sob lis 13, 2021 23:13

Post » Nie lis 14, 2021 10:21 Re: kot dachowiec

Nikt nie zdiagnozuje kota na podstawie zdjęć. Kotkę trzeba jak najszybciej zabrać do weta, bo nawet jeśli nic jej nie boli w tym miejscu, to na pewno trzeba ją odpchlić, odrobaczyć, ogólnie zbadać, a w przyszłości - zaszczepić.
Fajnie, że dałeś kotce dom! :201461
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60310
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Pon lis 15, 2021 13:39 Re: kot dachowiec

Niestety tak jak jolabuk5 pisze - tylko weterynarz. I to najlepiej taki, który ma RTG. Ból w okolicy lędźwi może oznaczać zarówno ranę czy ropień na skórze jak i choroby/uszkodzenia w głębszych partiach.
Jeśli na skórze nic wet nie zobaczy i na RTG wszystko będzie dobrze wyglądało, a kotka będzie wykazywać niepokój przy dotyku, to zrobiłabym badanie krwi z morfologią i biochemią. W tym celu na wizytę należy pójść z kotem na czczo.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10673
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, kasiek1510, StevenGap, Zeeni i 306 gości