za ciasny opatrunek?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw lis 11, 2021 11:30 za ciasny opatrunek?

Mam kota po operacji - reskecja głowy kościu udowej (pokłosie wypadku sprzed ~1.5 roku). Operacja byłe we wtorek, wczoraj po południu kot zrobił siusiu, ale dzisiaj już nie. Pije naprawdę sporo, więc myślę, że powinno coś być w kuwecie. Kupki też chwilowo brak. Zamaszycie kopie w kuwecie, ale efektów brak.
Opatrunek ma być zdjęty jutro/pojutrze. Wydaje mi się, że jest dość ciasny i uciska podbrzusze. Czy jest możliwość, że to opatrunek nie pozwala kotu się wypróżnić? Czy powinnam go poluzować?
(Po wypadku 1.5 roku temu był wypróżniany manualnie, ale dość szybko zyskał samodzielność w tej kwestii).

Ogólnie wydaje się czuć dobrze, bardzo dużo się bawi, ma apetyt.
Podawane leki: Tramvetol, Zodon, Famogast, Melovem.

imatotachi

 
Posty: 124
Od: Śro maja 17, 2017 19:35

Post » Czw lis 11, 2021 13:30 Re: za ciasny opatrunek?

Uważaj na niego
Po operacji na ogół koty więcej sikają
Żeby się nie zatkal

anka1515

 
Posty: 4103
Od: Nie gru 25, 2011 16:05

Post » Czw lis 11, 2021 14:32 Re: za ciasny opatrunek?

Poluzowałam opatrunek na brzuchu i wokół łapki (na wysokości kostki) i jest siusiek w kuwecie. :)
Te siuśkanie było jednak takie przerywane, jakby mu spadało ciśnienie w pęcherzu i musiał się bardziej napinać, żeby dokończyć. Może jeszcze ten bandaż mimo poluzowania naciska na pęcherz, hm...
Wciąż nie ma kupska, więc na dzisiaj podam mu troszkę mleka (akurat nie mam laktulozy, a w okolicy apteki zamknięte). Jeśli do jutra nie zrobi, to będę lecieć z nim do weta.

imatotachi

 
Posty: 124
Od: Śro maja 17, 2017 19:35

Post » Czw lis 11, 2021 15:01 Re: za ciasny opatrunek?

To trzymam kciuki aby było dobrze

anka1515

 
Posty: 4103
Od: Nie gru 25, 2011 16:05




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 365 gości