Chory Ragdoll - niejasne wyniki moczu - prośba o poradę

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw lis 11, 2021 17:35 Re: Chory Ragdoll - niejasne wyniki moczu - prośba o poradę

Usg akurat to dla kota jest w miare spokojne badanie,kladziesz kotka,zalezy jak wet chce albo na boku albo na plecach,na takim specjalnym materacyku.Ja do moich mowie,glaszcze je.
Żadne niebo nie będzie niebem, jeśli nie powitają mnie w nim moje koty.

Myszorek

 
Posty: 4810
Od: Czw sie 08, 2019 8:34

Post » Pt lis 12, 2021 17:34 Re: Chory Ragdoll - niejasne wyniki moczu - prośba o poradę

Antybiotyk się nazywa Ceporex. W niedzielę go kończymy (5 dni).

małeblue

Avatar użytkownika
 
Posty: 51
Od: Śro lis 10, 2021 10:59

Post » Pt lis 12, 2021 17:45 Re: Chory Ragdoll - niejasne wyniki moczu - prośba o poradę

Czyli cefalosporyna. Ciekawe, czy pomoże, daj znać!
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60355
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Pt lis 12, 2021 18:21 Re: Chory Ragdoll - niejasne wyniki moczu - prośba o poradę

jolabuk5 pisze:Czyli cefalosporyna. Ciekawe, czy pomoże, daj znać!


Jasne, będę pisać jak porobimy wyniki. Dziękuję :1luvu:

małeblue

Avatar użytkownika
 
Posty: 51
Od: Śro lis 10, 2021 10:59

Post » Wto lis 16, 2021 17:01 Re: Chory Ragdoll - niejasne wyniki moczu - prośba o poradę

Kochani! Mam kolejne wyniki moczu, po drugim antybiotyku (przypomnę pierwszy był Synulox, potem Ceporex).

Co się zmieniło w moczu, w stosunku do ostatnich badań, to ciężar właściwy, pojawiły się ciała ketonowe, znowu więcej białka, wyższe pH, więcej leukocytów i bakterii w osadzie. Dalej są obecne azotyny i bilirubina (pewnie w wyniku antybiotyku?).

Białko w moczu - 187
Barwa - żółta
Przejrzystość - mętny
PH - 7
Ciężar właściwy - 1,025
Białko - obecne
Glukoza - nieobecna
Urobilinogen - 0.2 mg/dl
Bilirubina - (+)
Ciała ketonowe - ślad
Leukocyty - umiarkowanie
Azotyny - obecne
Krew - dużo

Osad:
Nabłonki płaskie - nieliczne w.p.w.
Leukocyty - 10-15 w.p.w.
Erytrocyty świeże - gęsto pokrywają p.w.
Bakterie - liczne w.p.w.

Jestem umówiona na badania w piątek rano (USG układu moczowego i nerek, oraz krew pakiet diagnostyczny, a także ponownie mocz - ale już nie w ludzkim labie, tylko wszystko u weta). Pytanie, czy mogę czekać z dalszym leczeniem do piątku, aż porobię wyniki i się więcej wyjaśni, czy nic się kotkowi nie stanie jak to przeczekam te parę dni.. ? Pozdrawiam i dziękuję :1luvu:

małeblue

Avatar użytkownika
 
Posty: 51
Od: Śro lis 10, 2021 10:59

Post » Wto lis 16, 2021 22:49 Re: Chory Ragdoll - niejasne wyniki moczu - prośba o poradę

A u którego weta bedziesz leczyć kota?
"Akceptacja śmierci i protest przeciw niej: dwie nieusuwalne strony naszego życia." (L.Kołakowski)

fili

 
Posty: 3143
Od: Pon paź 10, 2005 10:14
Lokalizacja: Śląsk

Post » Śro lis 17, 2021 9:55 Re: Chory Ragdoll - niejasne wyniki moczu - prośba o poradę

fili pisze:A u którego weta bedziesz leczyć kota?


Szczerze mówiac nie wiem co dalej zrobić, na pewno zdecyduję po badaniach. Mam zaufanie do obecnego weta, bo widać, że to dobry człowiek, ale nie chciałabym podejmowac dalaszych działań bez kompletu badań. :(

małeblue

Avatar użytkownika
 
Posty: 51
Od: Śro lis 10, 2021 10:59

Post » Śro lis 17, 2021 13:28 Re: Chory Ragdoll - niejasne wyniki moczu - prośba o poradę

Zastanawiam się też jak to dobrze zgrać, bo muszę przynieść też jego mocz w piatek rano, a przeciez do USG musi mieć pełny pęcherz. Z kolei jak pobiorę mocz za wcześnie to moga się zmieniać jego parametry. Jak to dobrze logistycznie zorganizować? Wizytę mam na 9:20 rano.

małeblue

Avatar użytkownika
 
Posty: 51
Od: Śro lis 10, 2021 10:59

Post » Śro lis 17, 2021 15:17 Re: Chory Ragdoll - niejasne wyniki moczu - prośba o poradę

A w tej lecznicy nie pobierają moczu przez nakłucie z pęcherza? Jeśli zamierzasz robić posiew moczu to próbka pobrana w ten sposób byłaby najlepsza.
A jeśli nie, to może Ci się uda złapać mocz w miarę wcześnie rano i do czasu usg pęcherz zdąży się trochę napełnić.
"Akceptacja śmierci i protest przeciw niej: dwie nieusuwalne strony naszego życia." (L.Kołakowski)

fili

 
Posty: 3143
Od: Pon paź 10, 2005 10:14
Lokalizacja: Śląsk

Post » Pt lis 19, 2021 11:33 Re: Chory Ragdoll - niejasne wyniki moczu - prośba o poradę

fili pisze:A w tej lecznicy nie pobierają moczu przez nakłucie z pęcherza? Jeśli zamierzasz robić posiew moczu to próbka pobrana w ten sposób byłaby najlepsza.
A jeśli nie, to może Ci się uda złapać mocz w miarę wcześnie rano i do czasu usg pęcherz zdąży się trochę napełnić.


Wolałam mu oszczędzić dodatkowych stresów i pobrałam mocz sama, dwie godziny przed wizytą. :D

W każdym razie mam wyniki:
W USG nie wyszło nic, kamieni nie było, jedynie jakaś cysta w nerce, ale powiedziano mi, że to nic czym należy się przejmować.

W krwi też ponoć nic. Podaje wyniki:
BUN - 33
GLUKOZA - 87
ALP - poniżej 50
B. Całkowite - 7,5
ALAT - 39
KREATYNINA - 1,0
FOSFOR - 3,5

W moczu natomiast:
Barwa - czerwona
Przejrzystość - mętny
Glukoza - NEG
Bilirubina - NEG
Zw. Ketonowe - NEG
Ciężar właściwy - 1,030
Hemoglobina - +++
pH - 6,5
Białko - 300
Urobilinogen - 0,2
Azotyny - NEG
Leukocyty - +++
Albuminy - 150
Kreatynina - 300
Albuminy:Kreatyniny - 30-300mg/g PODWYŻSZONY

Dostał tabletki Marbocyl na 10 dni. Do tego Zylkene na stres i mam dokupić wtyczkę do kontaktu typu Feliway. Dostał też Urinovet i Flora Defense. Mam też kupić karmę typu Urinary, ale zastanawiam się czy to dobry pomysł, jeśli nie ma kamieni? Chyba, że chodzi raczej o to żeby nie powracały zapalenia? Za 10 dni mam przynieść mocz do badania.

Co sądzicie o tych wynikach?

małeblue

Avatar użytkownika
 
Posty: 51
Od: Śro lis 10, 2021 10:59

Post » Pt lis 19, 2021 11:44 Re: Chory Ragdoll - niejasne wyniki moczu - prośba o poradę

A gdzie wynik badania osadu moczu?
Dlaczego dostał po raz trzeci w takim krótkim czasie antybiotyk???

Yocia

 
Posty: 1598
Od: Sob sie 01, 2009 10:48

Post » Pt lis 19, 2021 11:51 Re: Chory Ragdoll - niejasne wyniki moczu - prośba o poradę

Karma urinary nie jest tu absolutnie potrzebna, to jakieś totalnie dziwnie zalecenie. Karma tego typu nie leczy problemów z dolnymi drogami moczowymi, koci pęcherz nie będzie miał z niej żadnego pożytku.
Zakwaszanie w tej sytuacji może się co najwyżej skończyć niczym, albo co gorsza szczawianami, które się nie rozpuszczają i są dużo gorsze od struwitów.
Twój kot nie potrzebuje zakwaszania, więc ani urinowet ani karma urinary nie jest potrzebna. Moim zdaniem Twój kot potrzebuje innego lekarza, który spojrzy na kota całościowo, zainteresuje się jego niską wagą. I który będzie miał pojęcie o leczeniu pęcherza, bo ten aktualny nie ma. Ph 6,5 jest dobrym ph. Nie jest jednak wyznacznikiem nieobecności kamieni, jak sugerował wet poprzednio, i co zresztą potwierdziło usg.
Naprawdę rozważyłabym zmianę lekarza.

Fhranka

 
Posty: 496
Od: Czw lis 15, 2018 13:28
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pt lis 19, 2021 13:13 Re: Chory Ragdoll - niejasne wyniki moczu - prośba o poradę

Yocia - szczerze mówiąc myślałam, że zbadają osad sami z siebie, więc nie chciałam już się tam 'mądrować'. Wskazałam tylko od siebie, żeby pokazali z moczu wskaźnik UPC. Mam wyniki osadu z ALAB z wtorku (kilka postów wyżej), ale to też pewnie się zmienia z dnia na dzień. Bo nawet patrząc na białko, wtorek - 180 a dziś 300. Ostatecznie dała mu antybiotyk na zapalenie pęcherza. Powiedziała, że skoro tamte nie pomogły to musi dać antybiotyk z innej grupy. Zgodziłam się, bo się na tym nie znam, a pewnie jak jest krew w moczu i bakterie, to coś trzeba działać.


Fhranka - zakwaszający lek dała ze względu na pH, bo ponoć idealnie ma być 6. Po tym co piszesz, nie wiem czy mu go podam.. Jeśli chodzi o weta, to do tej pory był inny, a dziś byłam pierwszy raz w innej klinice, bo tam nie dało się zrobić kompletu badań.

A co sądzicie o stosunku albuminy do kreatyniny 30-300mg (podwyższony) - wet powiedziała, że może to być początek niewydolności nerek. Ale powiedziała też, że to przez to przedłużające się zapalenie. Należy się martwić tym parametrem w tej sytuacji?

Bardzo Wam dziękuję za wszystkie komentarze :1luvu:

małeblue

Avatar użytkownika
 
Posty: 51
Od: Śro lis 10, 2021 10:59

Post » Pt lis 19, 2021 13:38 Re: Chory Ragdoll - niejasne wyniki moczu - prośba o poradę

Możesz wkleić opis usg?
Dokładny?
Co wyszło w nerkach poza tą cystą? Jak ona jest opisana?
Jak wygląda reszta organów?
Jak wygląda pęcherz? Od dłuższego czasu intensywnie krwawi. W usg wygląda zupełnie normalnie? Jak wyglądają węzły chłonne w brzuszku?

Lekarka nie wspomniała o takim pomyśle jak np. posiew moczu?
Skro dwukrotna antybiotykoterapia nie dała żadnego efektu?
Jeśli tam siedzi jakaś pałeczka ropy błękitnej czy inne dziadostwo wrażliwe na jeden antybiotyk np to będzie dawała wszystkie po kolei zamiast zrobić posiew i oznaczyć wrażliwość bakterii?

Bierze pod uwagę idiopatyczne (śródmiąższowe) zapalenie pęcherza moczowego? Niby dała Zylkene, ale w zaawansowanych, zaostrzonych stanach o wiele lepiej sprawdzają się antydepresanty. Plus np. konsultacja z dobrym behawiorysta który przyjrzy się sytuacji kota w domu i postara się pomóc stres ograniczyć.

Blue

 
Posty: 23495
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Pt lis 19, 2021 14:04 Re: Chory Ragdoll - niejasne wyniki moczu - prośba o poradę

Blue pisze:Możesz wkleić opis usg?
Dokładny?
Co wyszło w nerkach poza tą cystą? Jak ona jest opisana?
Jak wygląda reszta organów?
Jak wygląda pęcherz? Od dłuższego czasu intensywnie krwawi. W usg wygląda zupełnie normalnie? Jak wyglądają węzły chłonne w brzuszku?

Lekarka nie wspomniała o takim pomyśle jak np. posiew moczu?
Skro dwukrotna antybiotykoterapia nie dała żadnego efektu?
Jeśli tam siedzi jakaś pałeczka ropy błękitnej czy inne dziadostwo wrażliwe na jeden antybiotyk np to będzie dawała wszystkie po kolei zamiast zrobić posiew i oznaczyć wrażliwość bakterii?

Bierze pod uwagę idiopatyczne (śródmiąższowe) zapalenie pęcherza moczowego? Niby dała Zylkene, ale w zaawansowanych, zaostrzonych stanach o wiele lepiej sprawdzają się antydepresanty. Plus np. konsultacja z dobrym behawiorysta który przyjrzy się sytuacji kota w domu i postara się pomóc stres ograniczyć.


Opis badania jest następujący:
W badaniu klinicznym bz, usg pęcherz moczowy bez widocznych kamieni i złogów, ściana pęcherza moczowego bz, lewa nerka z obecną cystą. Diagnoza: zapalenie pęcherza moczowego podejrzenie tła psychogennego, zalecono wprowadzenie feromonów kocich.

Co do reszty organów, powiedziała, że wszystko w porządku. Jak tak się przyglądałam w ekran, to oczywiście mi to nic nie mówiło, ale widziałam w jednej nerce na środku taką dużą czarną plamę.

Wspomniała, że jeśli ten Zylkene i Feliway nie pomogą to chce dać leki psychotropowe.
Nie wspominała o posiewie moczu, po tych 10-ciu dniach powiem, że nie chcę kontynuować antybiotykoterapii bez posiewu. Ewentualnie zrobię wcześniej na własną rękę w ALAB.

małeblue

Avatar użytkownika
 
Posty: 51
Od: Śro lis 10, 2021 10:59

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Zeeni i 536 gości