Kardiomiopatia przerostowa tlenoterapia

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon lis 08, 2021 10:14 Kardiomiopatia przerostowa tlenoterapia

Dzien dobry, potrzeba mi Waszej wiedzy i doswiadczenia. W piatek zostala zdiagnozowana kardiomiopatia przerostowa u mojego 14 letniego kota. Dostal furosemid, benazapril i vetmedin. Czy nie powinien dostac tez betablokeru i clopidogrelu? Chialabym kupic mu koncentrator tlenu i namiot tlenowy by mu ulatwic oddychanie w razie potrzeby (kaszle). Na co zwrocic uwage, co jest wazne podczas takiej tlenoterapii? Moze ma ktos z Was doswiadczenie i zechce sie nim podzielic? Bede wdzieczna

Ewaeva

 
Posty: 1
Od: Nie lis 07, 2021 16:00

Post » Wto lis 09, 2021 9:18 Re: Kardiomiopatia przerostowa tlenoterapia

Witam, współczuję, moja kotka Migusia [*] dostawała Plavix i acard, furosemid też, osłonowo na żołądek coś przy tym acardzie. Plavix jest w smaku wyjątkowo, ale to wyjątkowo ohydny, gorzki. Weci mówili że to jest bardzo ważny lek i nie wolno mi go odstawić nawet na jeden dzień. Są jakieś suplementy diety dla kotów z chorym sercem, trzeba poszukać chyba vetfood to produkuje. Migusia miała 2 zatory z powodu kardiomiopatii, przeżyła je, ale miała niedowłady 3 nóżek... O tlenoterapii wiem tyle, że nie powinna być nadużywana. Uwaga na czystość namiotu tlenowego, żeby się grzyb tam nie rozgościł...Im większa duszność tym bardziej kot doświadcza strachu, może nie widać tego po nim, bo nie ma siły, ale kot się boi (tak jak człowiek, który się dusi). Dobrze upewnić się, do kogo po pomoc w czasie dni wolnych od pracy i w nocy - to bardzo, bardzo ważne, bo jak to w życiu bywa, nagłe stany lubią się zdarzać po godzinach pracy lecznic.

Anna2016

 
Posty: 10443
Od: Pt lut 12, 2016 17:41




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], kasiek1510 i 316 gości