Mokry kaszel u kota

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt paź 22, 2021 18:59 Mokry kaszel u kota

Kochani z powodu guza Bobi jest po usunieciu drugiej listwy mleczej. W ciagu ostatnich 2 tyg. zdazyl jej sie brzydki, jakby mokry kaszel.
Przed operacja robilismy tomografie, zeby wykluczyc ewentualne przerzuty na pluca. Wynik tomografii nie byl w 100% jednoznaczny, dlatego zostal przeslany do innego radiologa. Dwoch lekarzy stwierdzilo, ze widoczne na zdjeciach zmiany to raczej skutek narkozy a nie przerzuty.
Teraz panikuje, ze moze sie pomylili :(

Czy ktos ma jakis pomysl co to moze byc? Bobi juz kiedys kaszlala, ale byl to kaszel suchy. 3 tygodnie brania tabletek ziolowych na wzocnienie drog oddechowych rozwiazalo sprawe.
Obecny kaszel jest jednak inny...

Czy to moze byc ewentualnie skutek intubacji? Operacja byla 12 dni temu.

Link do filmiku z kaszlem:
https://youtu.be/zbuKN229nV8
Ostatnio edytowano Pt paź 22, 2021 20:08 przez Froggy89, łącznie edytowano 2 razy

Froggy89

 
Posty: 37
Od: Śro maja 19, 2021 12:41

Post » Pt paź 22, 2021 19:51 Re: Mokry kaszel u kota

Jak dla mnie, to bardziej z podrażnionej krtani i nosogardzieli wychodzi. Ale podstawa to werdykt weta.
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14681
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Pt paź 22, 2021 20:12 Re: Mokry kaszel u kota

mziel52 pisze:Jak dla mnie, to bardziej z podrażnionej krtani i nosogardzieli wychodzi. Ale podstawa to werdykt weta.


Jak dla mnie to tez bardziej jakby gorne drogi oddechowe, dlatego okreslilam kaszel jako mokry, jakby cos chciala odkrztusic (o ile koty wogole odkrztuszaja). Jutro idziemy na sciaganie szwow, wiec pokaze wetowi ten filmik. Aczkolwiek z doswiadczenia wiem, ze wasze rady bywaja niesamowicie pomocne :201494

Froggy89

 
Posty: 37
Od: Śro maja 19, 2021 12:41

Post » Pt paź 22, 2021 21:14 Re: Mokry kaszel u kota

Na wszelki wypadek zrobiłabym RTG klatki piersiowej.
Pokasływanie może być po intubacji, ale wtedy najsilniejsze objawy są tuż po zabiegu. 2 tygodnie później nie powinno już być objawów.
Brałabym też pod uwagę glisty, rozległa, poważna operacja mogła uaktywnić uśpione larwy, ich cykl rozwojowy obejmuje wniknięcie do tkanki płuc, wędrówkę oskrzelami do jamy ustnej, odkrztuszenie, połknięcie i trafienie w ten sposób do przewodu pokarmowego.
Co niejednoznacznego w tej tomografii wyszło? Jak to było opisane?

Ale najpierw RTG bym zrobiła, dla wszelkiej spokojności.
Kotka bierze obecnie jakieś leki? Może to objaw refluksu żołądkowo-przełykowego? Nie ma dziwnego, brzydkiego, nietypowego dla siebie zapachu z pyszczka?

Blue

 
Posty: 23482
Od: Pt lut 08, 2002 19:26




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: elmas, Fayerka, kuba93l, qumka i 300 gości