Strona 1 z 1
Brunatna wydzielina z oka

Napisane:
Nie paź 17, 2021 20:27
przez bazylia94
Witam, założyłam nowy temat, bo nie mogłam dopasować swojej sytuacji w innych podobnych. U mojej 10 letniej kotki raz w roku pojawia się brunatna wydzielina z oka( dołączam zdjęcia). Zawsze trwało to kilka dni i samo ustępowało, lekarz mówił że to może być alergia. W tym roku łzawienie nie chce ustąpić, przemywam jej oko płynem z woda chabrowa od weterynarza ale nie przynosi to efektu.Niedawno przed usuwaniem kamienia nazębnego miała robione badania krwi ( zdjęcie). Chciałabym ją zaszczepić ale nie wiem czy ta wydzielina może być przeciwwskazaniem. Co państwo o tym myślą?
https://ibb.co/xzVstwKhttps://ibb.co/zrVtyPThttps://ibb.co/sP8vYH8https://ibb.co/VSqt9XX
Re: Brunatna wydzielina z oka

Napisane:
Pon paź 18, 2021 4:52
przez jolabuk5
Czy kotka jest wychodząca? Bo jeśli nie, to ja bym 10-letniego kota już nie szczepiła, jeśli był szczepiony w poprzednich latach.
Wyniki ma ładne (troszkę zagęszczona krew, może za mało pije?), ale wydzielina wygląda brzydko. Czy wcześniej stosowałaś jakieś leki?
Re: Brunatna wydzielina z oka

Napisane:
Pon paź 18, 2021 6:05
przez bazylia94
Kotka jest niewychodząca, szczepiona co rok i odrobaczanie. Dlaczego takiego kotka nie powinno już się szczepić?
Na zageszczoną krew dostała kroplówki.
Na oko nigdy nie brała leków, dopiero teraz ten płyn. Można coś na to zadziałać samemu?
Re: Brunatna wydzielina z oka

Napisane:
Pon paź 18, 2021 11:19
przez Myszorek
Miała robione badania na chlamydię? wymaz z oka?kiedy ta wydzielina sie pojawia, tzn. w jakim casie, nie np. jak kot jest w jakimś stresie, lub spada jej odporność?
Re: Brunatna wydzielina z oka

Napisane:
Pon paź 18, 2021 14:36
przez bazylia94
Nie było nigdy badań w tym kierunku bo łzawienie występowało na wiosnę albo lato, szybko ustępowało i lekarz stwierdził że to alergia. Teraz coś długo trwa i to jesienią, ogólnie oczko jest ładne, kotek dobrze się czuję. Chciałabym żeby obyło się dodatkowej wizyty u weta bo ona bardzo się stresuje a ma już swoje lata
Re: Brunatna wydzielina z oka

Napisane:
Pon paź 18, 2021 23:52
przez jolabuk5
Najczęściej weci teraz sami mówią, ze dorosłe, szczepione koty mają wystarczająca odporność, nie potrzeba ich szczepić.
A może pokaż wetowi zdjęcie kotki i poproś o nakiś lek? Warto by zrobić badania, żeby nie leczyć w ciemno, ale można spróbować.
Re: Brunatna wydzielina z oka

Napisane:
Nie paź 24, 2021 0:43
przez imatotachi
Mój kocur ma bardzo podobny problem od małego - w jego przypadku w skutek przewlekłego kociego kataru zarósł mu kanalik łzowy. Podobnie ~2 razy w roku, następuje spadek odporności i oko zaczyna mocno łzawić. Jeśli nie przechodzi przez dłuższy czas, to dostaje Tobrex lub pokrewny. Herpes powodujący koci katar ponoć zostaje w organizmie kota na stałe i układ odpornościowy musi z nim walczyć, ale w takim momentach przesilenia na przyczepkę lecą bakterie i stąd ten antybiotyk.
Jesli dobrze pamiętam, wydzielina nawilżająca oka jest na początku bezbarwna, a w kontakcie z powietrzem brunatnieje.