Kotka nie chce jeść pasztetów.

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon sty 08, 2024 18:36 Re: Kotka nie chce jeść pasztetów.

A próbowałeś jej surowe dawać?
Moja suchego nie tyka, ale wybredna jest jeśli chodzi o mokre i muszę jej często smaki zmieniać, bo jej się nudzi, więc znam ten ból z marnowaniem. Dokarmiam koty bezdomne na ogródku, więc jak moja panna czymś wzgardzi, to pocieszam się, że przynajmniej one mają full wypas wyżerkę :) Te to prawie zawsze wtrążalają aż im się uszy trzesą xd

ziuku

Avatar użytkownika
 
Posty: 610
Od: Nie wrz 11, 2022 11:31

Post » Śro sty 10, 2024 21:34 Re: Kotka nie chce jeść pasztetów.

Próbowałem, ale z różnym skutkiem. Czasem od mojej lubej skubnie jakiś kawałek szynki, a potem jej dam tej samej i już nie ruszy. Trochę wołowiny surowej czasem zje. Kurczaka jadła, teraz nie bardzo, choć dawno nie próbowałem, bo szalała jakaś ptasia grypa, co koty padały.

Od 2 dni jej daję shebę kurczak w galarecie. Wiem, że mało jakościowe żarcie, ale przynajmniej je i to - o dziwo - chętniej niż suchą. Teraz pytanie czy lepsza dobra jakościowa sucha czy gówniana mokra. :D

Ale to chwilowo, dłużej jej nie planuję shebą karmić. Ale jak parę dni odpocznie od tej mokrej co jej zbrzydła, to może po przerwie apetyt na nią wzrośnie.

Owieczkot

 
Posty: 23
Od: Nie kwi 25, 2021 19:36

Post » Czw sty 11, 2024 7:32 Re: Kotka nie chce jeść pasztetów.

Owieczkot pisze:Teraz pytanie czy lepsza dobra jakościowa sucha czy gówniana mokra. :D

.


do takiego pytania konkrety są potrzebne -jaka sucha i jaka mokra.

np tzw karma półwilgotna jest gorsza i od mokrej i od suchej. Więc wszystko zależy co konkretnie ze sobą porównujesz.

w Shebie są same śmieci;
po co karmić kota śmieciami?
https://www.kuchniapupila.pl/kot/karmy- ... 1690743916
Skład: mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego (min. 4% kurczak, 4% filety), zboża, składniki mineralne.

tutaj ładnie napisane czym sa uboczne produkty pochodzenia zwierzęcego
https://www.wetgiw.gov.pl/nadzor-wetery ... wierzecego
Uboczne produkty pochodzenia zwierzęcego

Czym są produkty uboczne pochodzenia zwierzęcego?

Produkty uboczne pochodzenia zwierzęcego (UPPZ) to materiały pochodzenia zwierzęcego, które nie są przeznaczone do spożycia przez ludzi lub których ludzie nie spożywają. UPPZ obejmują między innymi:
elementy zwierząt lub ich części, powstające w wyniku uboju zwierząt w rzeźniach, zakładach rozbioru, przetwórstwa i innych zakładach sektora spożywczego itp.
padłe zwierzęta gospodarskie (np. świnie, drób, bydło) i towarzyszące (np. psy, koty)
obornik pochodzący od zwierząt gospodarskich
skóry, skórki, kopyta, rogi, szczecina, sierść, włosie pochodzenia zwierzęcego,
trofea łowieckie
żywność pochodzenia zwierzęcego po terminie ważności do spożycia lub posiadająca naruszone opakowanie
odpady cateringowe pochodzące z placówek zbiorowego żywienia
inne produkty pochodzenia zwierzęcego, nieprzeznaczone do spożycia przez ludzi.

Co można wytworzyć z ubocznych produktów pochodzenia zwierzęcego?
mączki mięsno - kostne, mączki rybne, mączki z krwi, produkty z krwi, tłuszcze zwierzęce
karmy dla zwierząt domowych i gryzaki dla psów
nawozy organiczne i polepszacze gleby
produkty ze skór
wełnę
trofea myśliwskie
kosmetyki, produkty lecznicze weterynaryjne, wyroby medyczne
produkty oleochemiczne i inne wyroby techniczne

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27175
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], mt85 i 713 gości