Porcjowanie mokrej karmy dla kotki

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt paź 15, 2021 19:45 Re: Porcjowanie mokrej karmy dla kotki

Podajnik może się sprawdzić. A łączenie niewielkiej ilości suchej karmy z mokra jest moim zdaniem dopuszczalne, też tak robię :ok:
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 59712
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Pt paź 15, 2021 21:30 Re: Porcjowanie mokrej karmy dla kotki

Jak ja zazdroszcze ludziom,ktorych koty dopominaja sie o jedzenie :ryk: ,wiem,ze rano to meczace,ale ja mam niejadka,cokolwiek w nia wcisnac graniczy z cudem.W Twoim przypadku,ja na noc,nie wiem,ktora godz to u Ciebie noc nasypalabym suchej,kotek podchodzi i je kiedy chce.Za to rano i po powrocie z pracy dawalabym mokra,zeby za duzo tej suchej nie jadl.No i wyprobowalabym ten podajnik.
Żadne niebo nie będzie niebem, jeśli nie powitają mnie w nim moje koty.

Myszorek

 
Posty: 4802
Od: Czw sie 08, 2019 8:34

Post » Sob paź 16, 2021 22:59 Re: Porcjowanie mokrej karmy dla kotki

Mogę Ci też polecić świetny automat na karmę mokrą-/wkłady chłodzące/-Cat Mate C500. Jeżeli kot nie cierpi na brak apetytu to jest to naprawdę strzał w dziesiątkę. Ja kupowałam w Zooplusie, urządzenie ma cyfrowe ustawienie czasu, pięć przegródek na jedzenie. Polecam.

nina103

 
Posty: 161
Od: Wto lis 19, 2019 23:51

Post » Czw paź 28, 2021 6:42 Re: Porcjowanie mokrej karmy dla kotki

Taki automat mógłby się sprawdzić. ;) Tylko rozumiem, że skoro karma jest w nim chłodzona, to gdy nastawię czas na podanie jedzenia na 7:00 np., to ta karma o 7:00 będzie zimna? Jeśli tak to trochę gorzej, bo albo kot będzie próbował jeść zimną, albo mu nie zasmakuje i chwilowo zostawi, wtedy karma będzie nabierała temperatury pokojowej, ale nie będzie w tym momencie niczym przykryta, bo już wyjedzie "na zewnątrz", czyli może trochę wysychać - czy to raczej nie powinien być problem?

pysy

 
Posty: 69
Od: Śro gru 23, 2020 21:45

Post » Wto lut 14, 2023 13:23 Re: Porcjowanie mokrej karmy dla kotki

pysy pisze:Cześć. Moja kotka ma 11 lat i waży ok 5kg. Zawsze karmiłem ją suchą karmą, od czasu do czasu dostawała jakąś saszetkę. Chciałbym stopniowo przestawiać ją na mokrą karmę, żeby ostatecznie tylko taką jadła. Mam pytanie jaką porcję powinna dostawać dziennie?

wklej zdjęcie kotki -bo być może wcale nie jest gruba -5 kg to nic takiego.

Mój kot ma ok 13 lat, i wazy na pewno ponad 7 kg -a wcale nie jest gruby -raczej taki duzy.
więc samo to, ze wazy 5 kg nie znaczy wcale że jest za gruba

na kazdej mokrej karmie jest napisane jako dawkowanie - bo to zależy od składu konkretnej karmy.

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27102
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Sob lut 18, 2023 13:25 Re: Porcjowanie mokrej karmy dla kotki

Wiem, że wątek stary, ale mam pytanie co do porcjowania - jeśli korzystacie z kalkulatora typu tego co jest u Apollo Fluffy Cat, to czy sugerujecie się bardziej ilością gramów wyliczoną przez kalkulator czy raczej tym, co producent podaje?

ziuku

Avatar użytkownika
 
Posty: 608
Od: Nie wrz 11, 2022 11:31

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 224 gości