Agresywne kotki/ krople Bacha

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro wrz 22, 2021 21:14 Agresywne kotki/ krople Bacha

Bardzo proszę Was o pomoc/poradę ws. agresywnych kotek. A więc, mamy obecnie dwie kotki-Plotkę ma 4,5 roku, jest dużym kotem oraz Figę, która ma około 2 lata i jest miniaturką. Płotka jest z nami od małego, Figę wzięliśmy rok temu. Kotki niestety się nie polubiły, atakują się i syczą na siebie. W domu jest ciągła walka i nerwy. Figa atakuje Plotkę ze strachu, a Płotka walczy o terytorium. Ataki były nie do wytrzymania, więc rozdzieliliśmy kotki na pewien czas- 4 miesiące. Teraz od miesiąca kotki znowu są u nad razem. Jak jesteśmy w pracy to Figa jest zamykana na balkonie albo w pokoju, żeby się nie atakowały. Był nawet behawiorysta. Robimy ćwiczenia z Plotką i kupiliśmy jej nowy drapak sufitowy, ponieważ Figa nie lubi się wspinać, więc Płotka ma swój azyl. Figa ze strachu przed Plotka, większość czadu spędza na kanapie z nami. Wie, że obok nas jest bezpiczna. Sytuacja jest nie do wytrzymania. Od 3 tyg. podajemy krople Bacha specjalnie przygotowane dla kotek przez p. Beatę wg jej zaleceń. Niestety bez rezultatu. Może krople są źle dobrane, albo sytuacja tak beznadziejna, ze już nic nie pomaga. Nie mam pomysłu co jeszcze możemy zrobić. Obawiam się najgorszego, ze będziemy musiemi poszukać nowego domu dla jednej z kotek. Czy może ktoś miał podobny problem i udało mu się go rozwiązać i chciałby podpowiedzieć co można zrobić w takiej sytuacji… czytałem w wątkach o p. Wandzie Karpińskiej, która jest specjalistka od kropelek Bacha, niestety nie mogę znaleźć na nią namiarów. Może ktoś ma i może udostępnić? Może gdyby p. Wanda przygotowała mieszankę, mając wiedzę jaki skład teraz podaje i co nie działa, to by łatwiej było ustalić nowy skład kropli?

Bardzo proszę o pomoc/ radę.

Gosia

GosiaZet

 
Posty: 4
Od: Śro wrz 22, 2021 20:52

Post » Śro wrz 22, 2021 21:40 Re: Agresywne kotki/ krople Bacha

Jeśli używasz kropli Bacha, to na pewno używałaś już Feliway'a u obróżek z feromonami. A może jeszcze spróbować olejku CBD? Niektórzy chwalą jego działanie na koty.
Nie wiem, czy Pani Wanda Karpińska jeszcze przygotowuje krople Bacha, na forum zajmuje się tym Ryśka (na pewno ktoś poda namiary). Ale nie u wszystkich kotów działają.
Poszukanie domu dla młodszej kotki to ostateczność, ale też trzeba ją brać pod uwagę, niestety. Lepszy nowy dom, niż choroby ze stresu. Może uda się znaleźć kotce dom u kogoś z rodziny czy bliskich znajomych?
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60178
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Czw wrz 23, 2021 17:45 Re: Agresywne kotki/ krople Bacha

Tak, kotki mają założone obrozki. W ogóle nie działają. A po jakim czasie działają kropelki Bacha? Podajemy je już 3 tyg. może za krótko.

GosiaZet

 
Posty: 4
Od: Śro wrz 22, 2021 20:52




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 189 gości