interpretacja wyników moczu

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw wrz 23, 2021 22:02 Re: interpretacja wyników moczu

darianna1 pisze:Nie ukrywam, że nie chciałabym rezygnować z barfa bo to najkorzystniej finansowa i najzdrowsza forma żywienia
Ale jeżeli wprost usłyszę że może moje przepisy nie byly idealne i robie im krzywde to jestem w stanie przejsc na wysokomiesne puszki.
Ale jak mi wet powie ze sucha karma to będę w punkcie wyjscia:(

I nie zgadzaj się na chrupki, bo one w niczym realnie nie pomogą. Kiedy Franka zaczęła mieć kłopoty ze struwitami, gdy się finalnie zatkała przekopałam internet. Najdłuższe badania o pozytywnym wpływie chrupek na ph i struwity, które znalazłam trawały 3 miesiące!!. Nie określono tam na ilu kotach było prowadzone, jaki był wpływ chrupek urinary na ogólne zdrowie kotów, nie podano na co jeszcze chorowano. Nie podano jak żyły, i w jakim były wieku. Nie wspomniano też ani słowem, że nadmierne zakwaszanie może przyczynić się na pojawienie się szczawianów.
Ja bym diety nie zmieniała, szczególnie jeśli koty chętnie tego BARFa jedzą.
Jak wcześniej wspominałam, nie wiadomo do końca , jaka jest przyczyna powstawania struwitów. Może to być cecha osobnicza.
Twoje kotki mają całkiem dobre wyniki moczu. I dobrze jedzą. Dbasz o nie.
Jak Kazia słusznie napisała, leczy się kota, nie wyniki.

Fhranka

 
Posty: 496
Od: Czw lis 15, 2018 13:28
Lokalizacja: Wrocław

Post » Czw wrz 23, 2021 22:33 Re: interpretacja wyników moczu

Dokładnie u nas było to co Kazia piszesz raz podwyższona krea a mocznik w normie, usg ok, tylko wetka już nam wpoiła, że są chore nerki i się na tym punkcie zeshizowalam, że do końca nie mam pewności że tak jest, ani że tak nie jest.
Z kotkami jest jak najbardziej ok, jedzą , bawią się, spiewaja :) ale jak dobrze rozumiem powinnam mieszanke na tyle zmodyfikować żeby obniżyć ph bo w przeciwnym wypadku struwity beda sie namnazac?

Jestem zalogowana na barfnym, ale tam jest tyle postow, ze zanim sie dokopie do sedna i ktos mnie zauwazy i merytorycznie odpowie :D to ja juz sie poddam 4 razy :ryk:
Obrazek

darianna1

Avatar użytkownika
 
Posty: 513
Od: Pt gru 25, 2015 13:16

Post » Czw wrz 23, 2021 22:41 Re: interpretacja wyników moczu

Fhranka pisze:
darianna1 pisze:Nie ukrywam, że nie chciałabym rezygnować z barfa bo to najkorzystniej finansowa i najzdrowsza forma żywienia
Ale jeżeli wprost usłyszę że może moje przepisy nie byly idealne i robie im krzywde to jestem w stanie przejsc na wysokomiesne puszki.
Ale jak mi wet powie ze sucha karma to będę w punkcie wyjscia:(

I nie zgadzaj się na chrupki, bo one w niczym realnie nie pomogą. Kiedy Franka zaczęła mieć kłopoty ze struwitami, gdy się finalnie zatkała przekopałam internet. Najdłuższe badania o pozytywnym wpływie chrupek na ph i struwity, które znalazłam trawały 3 miesiące!!. Nie określono tam na ilu kotach było prowadzone, jaki był wpływ chrupek urinary na ogólne zdrowie kotów, nie podano na co jeszcze chorowano. Nie podano jak żyły, i w jakim były wieku. Nie wspomniano też ani słowem, że nadmierne zakwaszanie może przyczynić się na pojawienie się szczawianów.
Ja bym diety nie zmieniała, szczególnie jeśli koty chętnie tego BARFa jedzą.
Jak wcześniej wspominałam, nie wiadomo do końca , jaka jest przyczyna powstawania struwitów. Może to być cecha osobnicza.
Twoje kotki mają całkiem dobre wyniki moczu. I dobrze jedzą. Dbasz o nie.
Jak Kazia słusznie napisała, leczy się kota, nie wyniki.


Dbam o nie lepiej niż o siebie.. choćby się waliło i paliło chrupki u nas nigdy już nie zagoszczą. Starsza to już nawet puszki nie tyka , tylko mięcho. Wiem, że to dobre żywienie. Ale ciągle mam z tyłu głowy, to jak kiedys wet popierajacy barfa powiedzial ze malo kto tak naprawde dobrze go robi.. z kolei ta co zalecila nam hillsa powiedziala ze krea wysoka wyszla bo za duzo bialka w diecie.. i wielu moich bliskich mi mowi ze barf to zlo i to przez to to wszystko bo mieso ma za duzo białka i ja w siebie i to wszystko wątpie :(
Obrazek

darianna1

Avatar użytkownika
 
Posty: 513
Od: Pt gru 25, 2015 13:16

Post » Pt wrz 24, 2021 7:21 Re: interpretacja wyników moczu

Zawsze zadaję pytanie:
Co je kot w naturze ?
Żeby daleko nie szukać, to nasz żbik.
Nie jest dużo większy od kota domowego.
Kupuje sobie chrupki, albo puszki ?
Doi krowę ?
Poczytaj, jaką część pożywienia dzikiego kota stanowią węglowodany....to jest ok 5%, i biorą się głównie z zawartości żołądka myszki czy innej ofiary. Więc są też już wstępnie przetrawione.

Czy to mięsko w myszce albo w ptaszku zawiera mniej białka, niż mięso krowy/świnki?
Jeżeli jest w ogóle różnica, to raczej niewielka, i nie wiem, czy "dzikie" mięso nie zawiera więcej białka niż hodowlane.

Jeszcze 100 lat temu nie było komercyjnego jedzenia dla zwierząt.
I koty dożywały 20 lat, czasem więcej...
Teraz kot 15 lat to już bardzo schorowany kot...o ile dożyje do tego wieku.

Zresztą, popatrzmy na ludzi....z pokolenia na pokolenie populacja jest coraz słabsza.
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Kazia

 
Posty: 13727
Od: Pt maja 24, 2002 13:46
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt wrz 24, 2021 7:25 Re: interpretacja wyników moczu

Ja to wszystko wiem i jest to dla mnie logiczne. Dziwi mnie tylko, że weterynarze wciskają tą suchą karmę, ja rozumiem, że dietetykami nie koniecznie muszą być, ale żeby w takim ciemnogrodzie żyć? Nigdy nic nie czytać, nie interesować się?
Obrazek

darianna1

Avatar użytkownika
 
Posty: 513
Od: Pt gru 25, 2015 13:16

Post » Pt wrz 24, 2021 7:54 Re: interpretacja wyników moczu

Weci tez to doskonale wiedzą :)
Ale popatrz na półki z karmami u wetów, i na ceny tej samej karmy u weta i na allegro choćby. Czy w zooplusie.
Myślisz, że farmaceuci nie wiedzą, że 90 % suplementów zapełniających półki w aptekach, jest nic nie warte ?
A jednak je wtykają klientom.
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Kazia

 
Posty: 13727
Od: Pt maja 24, 2002 13:46
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt wrz 24, 2021 7:56 Re: interpretacja wyników moczu

wiem, że tak to działa, ale jak mówię do niego: nie będę dawać suchej karmy, nie jestem do tego przekonana i mi odpowiada: to niech się lepiej Pani przekona.. To jest słabe. Skoro już mam o tym pojęcie, to powinien odpuścić
Obrazek

darianna1

Avatar użytkownika
 
Posty: 513
Od: Pt gru 25, 2015 13:16

Post » Pt wrz 24, 2021 8:45 Re: interpretacja wyników moczu

Myślę, że korzystnie jest znaleźć weta dobrego w leczeniu i komunikatywnego (Tobie musi odpowiadać kontakt z nim....bo czasem z najlepszym lekarzem nie da się współpracować).
I tego weta się trzymać.
Powiedzieć stanowczo, że karmisz BARF i tak zostanie.
Z upływem czasu Twoim argumentem staną się wyniki kotki.
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Kazia

 
Posty: 13727
Od: Pt maja 24, 2002 13:46
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt wrz 24, 2021 8:54 Re: interpretacja wyników moczu

Moje kotki na poczatku, przez kilka pierwszych lat zycia, czesto mialy struwity. Zaleznie od stanu dostawaly tez leki, ale zawsze pomocna byla pasta uro-pet. W pewnym momencie problem przestal powracac.
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35339
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Pon wrz 27, 2021 8:11 Re: interpretacja wyników moczu

wyniki kotki starszej ze struwitami w moczu:
https://zapodaj.net/c43b58697c16f.png.html

wyniki kotki młodszej:
https://zapodaj.net/6b73d294d99ca.png.html
Obrazek

darianna1

Avatar użytkownika
 
Posty: 513
Od: Pt gru 25, 2015 13:16

Post » Pon wrz 27, 2021 12:25 Re: interpretacja wyników moczu

Wyniki całkiem dobre, jedna ma trochę obniżone leukocyty, druga lekko podwyższoną kreatyninę, ale to nic dramatycznego, do obserwacji. Cholesterol nieco podniesiony u obu kotek, może ma to jakiś związek z dietą? Nie mam doświadczenia z Barfem. Pozostałe parametry w normie lub odrobinę powyżej/poniżej, nic niebezpiecznego.
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60405
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Pon wrz 27, 2021 12:30 Re: interpretacja wyników moczu

Ta kreatynina i cholesterol już nie pierwszy raz podniesione..
Myślę, że to drugie ma związek z tym, że ja chcąc obniżyć białko (z uwagi na te nerki) nieopatrznie zaczęłam podnosić tłuszcz. Po prostu nie wiedziałam, że musi być w jakichś konkretnych granicach i robiłam około 3,8 a powinien być 3 :(
Ustaliłam z Panią Doktor, że na 3 miesiące przejdę na wysokomięsne puszki o obniżonym fosforze, powtórzymy wyniki i zobaczymy czy jest lepiej.
Do tego mam zalecenie dla starszej na Renalvet oraz u obu na obniżenie ph L-Methiocid, co myślicie?
Obrazek

darianna1

Avatar użytkownika
 
Posty: 513
Od: Pt gru 25, 2015 13:16

Post » Pon wrz 27, 2021 12:48 Re: interpretacja wyników moczu

Renalwet nie zaszkodzi, podobnie jak Urinowet. Dieta może cos zmienić, zwłaszcza, że doodatkowo będziesz obniżać pH. Będzie dobrze! :ok:
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60405
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Pon wrz 27, 2021 12:56 Re: interpretacja wyników moczu

Super! Cieszę się, że w końcu mam kompromis w żywieniu dla mnie i weta :)
Nie dostałam jeszcze dokładnego dawkowania, a już chciałabym zamówić te leki, L-Methiocid dawać jedną czy dwie tabletki? I ile czasu mogę podawać te dwa leki?
Obrazek

darianna1

Avatar użytkownika
 
Posty: 513
Od: Pt gru 25, 2015 13:16

Post » Pon wrz 27, 2021 14:40 Re: interpretacja wyników moczu

Ale dlaczego Renalvet skoro kotka ma fosfor w dolnej granicy normy a to jest suplement, który służy do obniżania fosforu?
Cholesterol bardzo często wychodzi podwyższony przy standardowej 8-godzinnej głodówce, trzeba byłoby zrobić dłuższą i wtedy sprawdzić.

Yocia

 
Posty: 1598
Od: Sob sie 01, 2009 10:48

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 474 gości