3 miesięczny kociak znaleziony w rowie. Świerzb, pchły

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie wrz 12, 2021 6:00 3 miesięczny kociak znaleziony w rowie. Świerzb, pchły

Dzień dobry. Kilka dni temu znalazłem w rowie koteczka w wieku około 3 miesięcy. Był wygłodzony i płakał. Wziąłem go do domu. Kotek je, pije, załatwia się. Niestety ma pchły i świerzb w uszkach. Nie chcę maleństwa faszerować chemią. Słyszałem , że pomóc może wcieranie w sierść kotka ziemi okrzemkowej. Jestem otwarty na różne metody, w tym ziołowe. Byleby były skuteczne i bezpieczne. Ewentualnie bardzo bym prosił o kontakt do osoby/weta który pomógłby wyleczyć kotka z tego dziadostwa. Będę bardzo wdzięczny za jakiekolwiek sugestie. Pozdrawiam! :(

Stellinka

 
Posty: 1
Od: Nie wrz 12, 2021 5:25

Post » Nie wrz 12, 2021 7:03 Re: 3 miesięczny kociak znaleziony w rowie. Świerzb, pchły

Podałabym stronghold na kark. Nawet u kociaków to stosuję. Pcheł boję się bardzo, bo kiedyś zapchliłam sobie mieszkanie i pozbycie się tego świństwa kosztowało mnóstwo pieniędzy i wysiłku. Stronghold pomoże pozbyć się pcheł, świerzbu i robali. Tak na już, że się tak wyrażę. Potem ewentualnie warto zastosować inne środki i kota porządnie odrobaczyć.

ewar

 
Posty: 54905
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Nie wrz 12, 2021 13:10 Re: 3 miesięczny kociak znaleziony w rowie. Świerzb, pchły

Nie ryzykuj z słabymi środkami na pchły
Bo tak jak pisze ewar możesz się załatwić na długo
Pracy i kasy
W tym roku to jest strasznie
One lubia taka pogodę wilgoć i ciepło
Od razu działaj czymś lepszym a dopiero później

anka1515

 
Posty: 4069
Od: Nie gru 25, 2011 16:05

Post » Nie wrz 12, 2021 13:18 Re: 3 miesięczny kociak znaleziony w rowie. Świerzb, pchły

Świerzb, pchły i tasiemiec, którego te pchły mu przeniosły są tysiące razy bardziej niebezpieczne dla tego kociaka niż ta "chemia" w postaci odrobaczenia!! Najlepszy będzie tu wspomniany wyżej Stronghold.
Same pchły są w stanie doprowadzić kociaka do anemii zagrażającej życiu.

Yocia

 
Posty: 1597
Od: Sob sie 01, 2009 10:48




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 200 gości