Bezpański kot atakuje inne koty.

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto sie 24, 2021 9:36 Bezpański kot atakuje inne koty.

Mieszkam w małym osiedlu bloków na wsi, mam kilka (4) kotów, które wypuszczam na dwór, aby sobie pobiegały (niedaleko mam działkę, przeważnie lecą tam i biegają w okolicy 100m). Jakiś czas temu na osiedlu pojawił się duży, chyba bezpański kot, który zagryza inne koty, atakuje również 2 moje małe koty, które przesiadują na działce. Pozostałe 2 są starsze i dają sobie radę.

Co zrobić z atakującym kotem, zgłosić na policję, do sołtysa? "Ręczne" wytłumaczenie kotu nie wchodzi w grę, kot raczej też nie da się złapać.

watus1992r

 
Posty: 3
Od: Wto lis 26, 2019 11:14

Post » Wto sie 24, 2021 10:09 Re: Bezpański kot atakuje inne koty.

Koty raczej nie zagryzają się wzajemnie, owszem jeśli jest walka mogą się pogryźć. Bardzo nierozsądnie robisz wypuszczając kociaki, jesli sa narazone na pogryzienie przez innego kota. nie wiadomo czy taki kocurek nie jest nosicielem fiv felv. Ja bym kotów nie wypuszczała, a kocurka mozna co najwyżej złapać i zawieźć do weta, bo pewno nie jest kastrowany. Możesz to zgłosic tez do gminy, oni maja obowiązek zająć sie bezdomnym kotem, ale w teorii to jest różnie. Skąd pewność , że kocur bezpański?
Żadne niebo nie będzie niebem, jeśli nie powitają mnie w nim moje koty.

Myszorek

 
Posty: 4808
Od: Czw sie 08, 2019 8:34

Post » Wto sie 24, 2021 12:25 Re: Bezpański kot atakuje inne koty.

Gdyby udało Ci się złapać kocura do klatki-łapki i wykastrować, to za jakiś czas przestanie atakować inne koty. A własnych nie wypuszczaj, jeśli nie chcesz, żeby coś złego im się stało.
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60210
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: kasiek1510 i 411 gości