Kot puszcza śmierdzące bąki

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon sie 23, 2021 13:03 Kot puszcza śmierdzące bąki

Moja 2,5 miesięczna kotka puszcza bardzo śmierdzące bąki, zdarza jej się to kilka razy dziennie, często podczas snu. Jest u mnie 2 tygodnie i tak jest od początku. Dostaje karmę Wild Freedom dla kociąt suchą i mokrą, ma stały dostęp do wody, dużo ruchu, jest odrobaczona, zaszczepiona, nie ma biegunki. Zastanawiam się co może być przyczyną? Czy jej brzuszek jeszcze przyzwyczaja się do zmiany żywienia? Czy jest coś, co mogę zrobić? :roll:

Bae

 
Posty: 7
Od: Pon sie 23, 2021 12:58

Post » Pon sie 23, 2021 15:22 Re: Kot puszcza śmierdzące bąki

badanie w kierunku pierwotniaków, zwykłe środki na robale na nie nie działają, a lamblie potrafią zrobić spustoszenie w kocim brzuszku.
a w ogóle skąd takie małe kocię u Ciebie ? powinna jeszcze być z mamą i rodzeństwem, za kilka tygodni wstawisz rozpaczliwy wpis "ratunku, mój kot jest agresywny, gryzie i drapie "

izka53

Avatar użytkownika
 
Posty: 15071
Od: Śro wrz 29, 2010 13:54
Lokalizacja: Poznań

Post » Pon sie 23, 2021 16:24 Re: Kot puszcza śmierdzące bąki

No i po co ta złośliwość? Kotka trafiła do mnie mając 8 tygodni, jest spokojna, kochana, samodzielna. Robię wszystko, żeby miała jak najlepiej. Nie zauważyłam u niej żadnych oznaków agresji. Badanie na obecność pierwotniaków wykonam.

Bae

 
Posty: 7
Od: Pon sie 23, 2021 12:58

Post » Pon sie 23, 2021 18:09 Re: Kot puszcza śmierdzące bąki

Może spróbuj jej podawac jakąś karmę monobiałkową, to karmy dla kotów o wrażliwym układzie pokarmowym, nap Gussto kurczaczek, lub Catz Finefood pur kurczak. One są dla kotkow w kazdym wieku. na te pierwotniaki to z 3 dni kupki musisz zebrac
Żadne niebo nie będzie niebem, jeśli nie powitają mnie w nim moje koty.

Myszorek

 
Posty: 4810
Od: Czw sie 08, 2019 8:34

Post » Pon sie 23, 2021 19:05 Re: Kot puszcza śmierdzące bąki

A gotowany kurczak z "rosołkiem"? Tez jest dobry na brzuszek.
Obrazek

LimLim

 
Posty: 35112
Od: Sob lut 23, 2002 20:08
Lokalizacja: Warszawa - Bielany

Post » Pon sie 23, 2021 19:15 Re: Kot puszcza śmierdzące bąki

Myszorek pisze:Może spróbuj jej podawac jakąś karmę monobiałkową, to karmy dla kotów o wrażliwym układzie pokarmowym, nap Gussto kurczaczek, lub Catz Finefood pur kurczak. One są dla kotkow w kazdym wieku. na te pierwotniaki to z 3 dni kupki musisz zebrac


Jeśli okaże się, że to nie pierwotniaki to może faktycznie spróbuję zmiany karmy. Bardzo ładny nick, moja kotka ma na imię Mysia ;)

Bae

 
Posty: 7
Od: Pon sie 23, 2021 12:58

Post » Pon sie 23, 2021 19:16 Re: Kot puszcza śmierdzące bąki

Ja miałam taki kłopot z kociakiem w ubiegłym roku. Żarcie dobre, kocie odrobaczone dwa razy w DT i bąki takie, że trzeba było się ewakuować.
Cuda wianki, probiotyki, zmiany diety guzik dały. Kał badany i czysto.
Dopiero ponowne odrobaczenie częściowo rozwiązało problem. Częściowo, bo kupy był nadal śmierdzące i czasem miękkie. A potem znalazłam człony tasiemca na kocich portkach. W wieku był podobnym jak Twoja kicia
Obrazek

andorka

 
Posty: 13128
Od: Wto kwi 25, 2006 22:33
Lokalizacja: Łódź-Polesie

Post » Pon sie 23, 2021 19:16 Re: Kot puszcza śmierdzące bąki

LimLim pisze:A gotowany kurczak z "rosołkiem"? Tez jest dobry na brzuszek.


Kurczaka z rosołkiem nie próbowałam podawać, dziękuję za podpowiedź :)

Bae

 
Posty: 7
Od: Pon sie 23, 2021 12:58

Post » Pon sie 23, 2021 19:22 Re: Kot puszcza śmierdzące bąki

Bae pisze:
LimLim pisze:A gotowany kurczak z "rosołkiem"? Tez jest dobry na brzuszek.


Kurczaka z rosołkiem nie próbowałam podawać, dziękuję za podpowiedź :)

Tylko nie dodawaj do rosołku cebuli, najlepiej marchweke, soli tez nie. I sam gotowany kurczaczek to chyba tez nie za bardzo, dobrze byłoby żeby jakś kocią karmę też dostawała, bo w gotowanym kurczaku nie ma wszystkich witamin
Żadne niebo nie będzie niebem, jeśli nie powitają mnie w nim moje koty.

Myszorek

 
Posty: 4810
Od: Czw sie 08, 2019 8:34

Post » Pon sie 23, 2021 19:40 Re: Kot puszcza śmierdzące bąki

Nie mieszaj suchej karmy z mokrą inaczej się trawią w kocim przewodzie pokarmowym .Zalecają aby po jedzeniu suchego było minimum 6 godzin przerwy ale u takiego maluszka to nie wskazane.Najlepiej w ogóle zrezygnować z chrupek bo mogą przyczynić się do powstania niewydolności nerek,cukrzycy lub problemów gastrycznych. Badanie na pierwotniaki tez wskazane .Poczytaj na temat karmienia suchym jest bardzo dużo informacji w internecie ja polecam ,,Kot Czarek o dietetyce - w teorii i praktyce,,

alinkaka

Avatar użytkownika
 
Posty: 824
Od: Sob sty 27, 2018 21:54
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon sie 23, 2021 19:45 Re: Kot puszcza śmierdzące bąki

alinkaka pisze:Nie mieszaj suchej karmy z mokrą inaczej się trawią w kocim przewodzie pokarmowym .Zalecają aby po jedzeniu suchego było minimum 6 godzin przerwy ale u takiego maluszka to nie wskazane.Najlepiej w ogóle zrezygnować z chrupek bo mogą przyczynić się do powstania niewydolności nerek,cukrzycy lub problemów gastrycznych. Badanie na pierwotniaki tez wskazane .Poczytaj na temat karmienia suchym jest bardzo dużo informacji w internecie ja polecam ,,Kot Czarek o dietetyce - w teorii i praktyce,,

Czyli jak ja dodawałam chrupek ze 6 sztuk do mokrej, bo kotek lepiej jadł to źle robiłam?, bez chrupek nie chciał jeść, a tak to wcinał
Żadne niebo nie będzie niebem, jeśli nie powitają mnie w nim moje koty.

Myszorek

 
Posty: 4810
Od: Czw sie 08, 2019 8:34

Post » Pon sie 23, 2021 19:51 Re: Kot puszcza śmierdzące bąki

Myszorek pisze:Czyli jak ja dodawałam chrupek ze 6 sztuk do mokrej, bo kotek lepiej jadł to źle robiłam?, bez chrupek nie chciał jeść, a tak to wcinał

Nie przesadzajmy 6 chrupek :wink: Mowa jest o pełnym posiłku z suchego. Ale lepiej jako dosmaczanie zmielić chrupki i posypać mokre.Wyjdzie mniej i lepiej strawne.

alinkaka

Avatar użytkownika
 
Posty: 824
Od: Sob sty 27, 2018 21:54
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon sie 23, 2021 19:55 Re: Kot puszcza śmierdzące bąki

W mokrym (sosiku) takie chrupki dla malucha namiekają i są chetniej zjadane. Tak uczyłam wszystkie moje koty jedzenia suchego.
Obrazek

LimLim

 
Posty: 35112
Od: Sob lut 23, 2002 20:08
Lokalizacja: Warszawa - Bielany

Post » Pon sie 23, 2021 19:59 Re: Kot puszcza śmierdzące bąki

A jaka jest przeszłość kotki? Czym była karmiona jej matka?
U mnie sporo kotów przyniesionych z dworu miało wiatry przez jakieś nawet 2 miesiące, póki układ pokarmowy się nie wykurował.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10678
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Pon sie 23, 2021 20:31 Re: Kot puszcza śmierdzące bąki

alinkaka pisze:
Myszorek pisze:Czyli jak ja dodawałam chrupek ze 6 sztuk do mokrej, bo kotek lepiej jadł to źle robiłam?, bez chrupek nie chciał jeść, a tak to wcinał

Nie przesadzajmy 6 chrupek :wink: Mowa jest o pełnym posiłku z suchego. Ale lepiej jako dosmaczanie zmielić chrupki i posypać mokre.Wyjdzie mniej i lepiej strawne.

Super pomysł, dziękuje
Żadne niebo nie będzie niebem, jeśli nie powitają mnie w nim moje koty.

Myszorek

 
Posty: 4810
Od: Czw sie 08, 2019 8:34

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 537 gości