Kot puszcza śmierdzące bąki

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon sie 23, 2021 20:40 Re: Kot puszcza śmierdzące bąki

alinkaka pisze:Nie mieszaj suchej karmy z mokrą inaczej się trawią w kocim przewodzie pokarmowym .Zalecają aby po jedzeniu suchego było minimum 6 godzin przerwy ale u takiego maluszka to nie wskazane.Najlepiej w ogóle zrezygnować z chrupek bo mogą przyczynić się do powstania niewydolności nerek,cukrzycy lub problemów gastrycznych. Badanie na pierwotniaki tez wskazane .Poczytaj na temat karmienia suchym jest bardzo dużo informacji w internecie ja polecam ,,Kot Czarek o dietetyce - w teorii i praktyce,,


U mnie to wygląda tak, że tak jak przy moim poprzednim kotku gdzie taki system się sprawdzał- daję jej mokrą karmę rano i wieczorem, a do suchej ma dostęp cały czas i podjada ją w ciągu dnia. Dziękuję za sugestię, na pewno poczytam.

Bae

 
Posty: 7
Od: Pon sie 23, 2021 12:58

Post » Pon sie 23, 2021 20:46 Re: Kot puszcza śmierdzące bąki

Stomachari pisze:A jaka jest przeszłość kotki? Czym była karmiona jej matka?
U mnie sporo kotów przyniesionych z dworu miało wiatry przez jakieś nawet 2 miesiące, póki układ pokarmowy się nie wykurował.


Jej matka jest dzikożyjącą kotką, która okociła się w kotłowni. Nie wiem dokładnie co matka jadła, ale domyślam się, że na pewno m.in. sama przynosiła to, co upolowała. Dokładnie, myślę, że moja koteczka może się jeszcze cały czas przyzwyczajać do nowego sposobu żywienia, stąd takie rewolucje. Mam więc nadzieję, że u mnie będzie podobnie i jeśli to ta przyczyna, to wszystko się wyreguluje :)

Bae

 
Posty: 7
Od: Pon sie 23, 2021 12:58

Post » Pon sie 23, 2021 20:52 Re: Kot puszcza śmierdzące bąki

andorka pisze:Ja miałam taki kłopot z kociakiem w ubiegłym roku. Żarcie dobre, kocie odrobaczone dwa razy w DT i bąki takie, że trzeba było się ewakuować.
Cuda wianki, probiotyki, zmiany diety guzik dały. Kał badany i czysto.
Dopiero ponowne odrobaczenie częściowo rozwiązało problem. Częściowo, bo kupy był nadal śmierdzące i czasem miękkie. A potem znalazłam człony tasiemca na kocich portkach. W wieku był podobnym jak Twoja kicia


A teraz już wszystko się uregulowało u Twojego kotka? Moja kotka była odrobaczana na razie raz, powtórka będzie za ok. 2 tygodnie i zobaczymy, może to przyniesie jakiś pozytywny efekt.

Bae

 
Posty: 7
Od: Pon sie 23, 2021 12:58

Post » Pon sie 23, 2021 21:44 Re: Kot puszcza śmierdzące bąki

Tak, po odrobaczeniu preparatem działającym przeciw tasiemcom, była jeszcze poprawka na dobicie i od tamtej pory jest wszystko ok
Obrazek

andorka

 
Posty: 13128
Od: Wto kwi 25, 2006 22:33
Lokalizacja: Łódź-Polesie

Post » Pon sie 23, 2021 22:05 Re: Kot puszcza śmierdzące bąki

Bae pisze: koteczka może się jeszcze cały czas przyzwyczajać do nowego sposobu żywienia, stąd takie rewolucje.

Zmiana sposobu żywienia to jedno, ale w tym wypadku miałam na myśli regenerację układu pokarmowego. Po pasożytach (Twoja kotka nie miała jeszcze drugiej dawki odrobaczania, więc proces "gojenia" jeszcze się na dobre nie zaczął), po nie zawsze zdrowych/świeżych posiłkach, po podtrutych myszach i tak dalej.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10678
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 555 gości