Kocurek przestał jeść, druga kotka tez nie je

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw sie 19, 2021 15:42 Kocurek przestał jeść, druga kotka tez nie je

Kocurek, kastrowany, niewychodzący, lat 1,8 miesięcy. od niedzieli zaczął mniej jeść. myślałam, ze przez upał. W poniedziałek nie jadł nic, oprócz przysmaku i troche gotowanego kurczaka, we wtroek juz nic nie chciał. We srodę pojechałam do weta. Trafiłam na panią dr, którą delikatnie mówiąc nie za bardzo cenię . nie było do nikogo innego miejsca. Krew pobrana została, usg zrobione. Podobno nic niepokojacego w nim nie ma, ale szczerze mówiąc nie ufam tej lekarce. kotek dostał kroplówke nawadniającą z antybiotykiem i lek przeciwbólowy. Widac , ze po tej kroplówce i przeciwbólowym przestało go troche bolec, bo był zywszy. tak to tylko leżał na boku i nic się nie ruszał. Do domu dostał lek przeciwbólowy Loxicom, i antybiotyk Enrolox. dzisiaj skubnął smaczka , dalej nie widzę poprawy. Odebrałam wyniki krwi
WBC 5,43 norma 6,00-11,00
Neu 2,27 norma 3,00-1,00
Neu% 41,7 norma 60,00-78
LYM % 52,7 norma 15 -38
RBC 11,1 norma 5,00-10,00
HGB 168 norma 90-150
HCT 0,518 norma 0,3000-0,4400
Alat 106 norma 1 -91,00

pozostałe wyniki Albuminy, AST, Białko całkowite, Cholesterol, GLDH, Glukoza, Bilirubina, Kreatynina, Mocznik ,LDH, chlorki, fosfor, magnez, sód, potas, wapń, stosynek albuminy-globuliny ok.
Pani wet na razie każe czekac, bo ona nie wie co robić. W tym momencie lepszy, tzn. bardziej ogarnięty wet ma termin w piątek za tydzień. Macie jakies sugestie.?
Kot nie ma biegunki, nie wymiotował, sika . 7 dni temu weszła do budynku mysz i mógł ją zjeść, bo resztki na dywanie zastałam. Z nim mieszka tez drugi kot, który na razie je.
Ostatnio edytowano Pt sie 20, 2021 13:31 przez Myszorek, łącznie edytowano 1 raz
Żadne niebo nie będzie niebem, jeśli nie powitają mnie w nim moje koty.

Myszorek

 
Posty: 4802
Od: Czw sie 08, 2019 8:34

Post » Czw sie 19, 2021 21:28 Re: Kocurek przestał jeść

A mówiłaś wetce o tej myszy? Ja się na wynikach nie znam, więc nic mi nie mówią. Czy można zrobić jakieś testy na toksyny, nie wiem.
U nas dwa lata temu była plaga myszy i rolnicy na pewno im sypali trutkę. Mój Pako zjadł prawdopodobnie zatrutą mysz. Niestety nie zdążyłam go uratować :(

Koki-99

Avatar użytkownika
 
Posty: 10233
Od: Pt mar 23, 2007 13:48
Lokalizacja: Gliwice

Post » Czw sie 19, 2021 21:39 Re: Kocurek przestał jeść

Tak mówiłam, aczkolwiek jak pisałam ta wetka, to jakas niedorobiona jest. nawet kroplówki nie chciała podac. powiedziała , ze po wynikach krwi bedzie wiadomo czy zjadł zatruta mysz. dzisiaj nie bardzo wiedziała co z tymi wynikami. Z tym , ze to juz 7 dni, jak ta mysz ktres zjadło, bo dokladnie nie wiem, czy kocurek, czy jego mama.
Żadne niebo nie będzie niebem, jeśli nie powitają mnie w nim moje koty.

Myszorek

 
Posty: 4802
Od: Czw sie 08, 2019 8:34

Post » Pt sie 20, 2021 1:48 Re: Kocurek przestał jeść

Krew była pobierana przed kroplówka ,na głodnego ?
Kot jest odwodniony
Najpierw go porządnie nawodnić
Jak się nie poprawi to szukac dalej Serce
Mysz - obejrzyj dokładnie całego czy nie ma siniaków ,zaczerwienień
Może się skrwawiac ale na razie anemii nie ma

anka1515

 
Posty: 4069
Od: Nie gru 25, 2011 16:05

Post » Pt sie 20, 2021 7:06 Re: Kocurek przestał jeść

Tak na głodnego,siniak ma na łapce, tam gdzie miał wenflon, wieczorem skubnął troche gotowanego kurczaka. co do problemw z sercem, to jakie badania, opróćz echa, którego u nas nie ma , ale umówie sie w innym mieście.
Żadne niebo nie będzie niebem, jeśli nie powitają mnie w nim moje koty.

Myszorek

 
Posty: 4802
Od: Czw sie 08, 2019 8:34

Post » Pt sie 20, 2021 8:31 Re: Kocurek przestał jeść

Ja bym jechała do innego weta. Sprawdź kotu też sierść. Pako miał długą i zrobiła mu się taka jakby tłusta. Ta jego choroba trwała kilka tygodni, nie pamiętam już ze trzy może. Raz było lepiej, raz gorzej. Odzyskiwał apetyt i humor, a ja myślałam, że już jest zdrowy.
Oczywiście u Twojego kotka to może być każda inna niedyspozycja, ale trzeba sprawdzić.

Koki-99

Avatar użytkownika
 
Posty: 10233
Od: Pt mar 23, 2007 13:48
Lokalizacja: Gliwice

Post » Pt sie 20, 2021 13:41 Re: Kocurek przestał jeść, druga kotka tez nie je

Koki99 bede u weta w poniedziałek, chyba, ze jutro mi sie uda. dzisiaj kotka , mama tego kocurka przestała jeść, też ja cos boli, bo lezy wyciągnieta,ona mieszka razem z kocurkiem. Sama juz nie wiem co zrobic, bo kocurek dostał antybiotyk, może jej tez dam i zobaczymy. Czy jest mozliwość, żeby kotka dopiero teraz sie pochorowała, gdyby ta mysz zjadły wspólnie , a była zatruta. kocurek od poniedziałku nie jadł.Nie wiem czy podac jej wieczorem ten antybiotyk, który ma kocurek przepisany?
Żadne niebo nie będzie niebem, jeśli nie powitają mnie w nim moje koty.

Myszorek

 
Posty: 4802
Od: Czw sie 08, 2019 8:34

Post » Pt sie 20, 2021 15:00 Re: Kocurek przestał jeść, druga kotka tez nie je

Ja bym się obawiała jednak, czy ta mysz nie była otruta. Trutki działają dopiero po kilku dniach, a pierwsze objawy bywają bardzo ogólne, a i w krwi nic na początku nie widać. Tak straciłam jedną dochodzącą kotkę, na początku nic nie wskazywało na zatrucie, a po kilku dniach niestety było już za późno na skuteczną pomoc.
Sklep TYLKO dla Kotów. TYLKO bezzbożowe karmy.

Nowe, naprawdę skuteczne neutralizatory zapachów i latarką UV do poszukiwania niespodzianek w domu: https://sklep.kocikocidrapki.pl/pl/sear ... url=Powair

kocikocidrapki

 
Posty: 400
Od: Wto mar 05, 2019 23:07

Post » Pt sie 20, 2021 15:40 Re: Kocurek przestał jeść, druga kotka tez nie je

Jesli mysz struta, co może byc, bo sasiedzi na bank trują, to jest możliwość, że drugi kot ma objawy za 4 dni po objawach pierwszego kota. Jeśli zjadły wspólnie? Od zjedzenia minęło 8 dni, to pewno i tak juz za poxno jest na jakiekolwiek leczenie
Żadne niebo nie będzie niebem, jeśli nie powitają mnie w nim moje koty.

Myszorek

 
Posty: 4802
Od: Czw sie 08, 2019 8:34

Post » Pt sie 20, 2021 16:33 Re: Kocurek przestał jeść, druga kotka tez nie je

Wydaje mi się, że możliwe, bo nie wiesz w takiej sytuacji ile który kot zjadł. Nie wiem, czy za późno, u mnie sytuacja była taka, że kotka została otwarta już w bardzo złym stanie, bo nie można było znaleźć przyczyny i na podstawie tego co zobaczyli lekarze nie wybudzali jej z narkozy, tak się umówiliśmy wcześniej.
A z takich prozaicznych przyczyn, może zakłaczenie? Załatwiają się normalnie? A może jakiś kwiatek, chemia? Bo chyba raczej to wspólna przyczyna.
Sklep TYLKO dla Kotów. TYLKO bezzbożowe karmy.

Nowe, naprawdę skuteczne neutralizatory zapachów i latarką UV do poszukiwania niespodzianek w domu: https://sklep.kocikocidrapki.pl/pl/sear ... url=Powair

kocikocidrapki

 
Posty: 400
Od: Wto mar 05, 2019 23:07

Post » Pt sie 20, 2021 17:57 Re: Kocurek przestał jeść, druga kotka tez nie je

Tak kupa była ,kotka do wczoraj robiła normalną, kocurek przez dwa dni nie zrobił, bo nie jadł. dzisiaj któres zrobiło taką trochę rzadszą, nie wiem , które, bo mnie nie bylo. Sikaja normalnie. Wybroczyn nie mają, krew nie leci z nosa (czytałam i widziałam jak kiedys u sasiada kot sie struł, to krew z pyszczka i nosa leciała). Nie ma kwiatków chemii też nie stosowałam, prałam dywany im, ale to wczesniej tez były prane, spłukane obficie wodą, więc to nie jest przyczyna. Mam jeszcze jedną kociczkę, ktora nie mieszka z nimi , tylko w domu, tak sobie myślę jesli to nie zatrucie myszą, tylko coś wirusowego , albo od bezdomnej, którą dokarmiam przytargałam, to ta ostatnia tez zachoruje.Wet na poniedziałek, jutro nie ma , bo urlopy, a pani wet, u której byłam , to szkoda kase zostawiac, bo cyt. ona nie ma pomysłu, co to. ostatnio jak usłyszałam, ze ona jest, to o mało nie padłam, bo już miałam z nią do czynienia, 3 razy i zawsze błędne diagnozy stawia.
Kocurek codziennie je owies, bo lubi, teraz przez te dni nie dawałam, to nie powinien byc zakłaczony, kotce raz na jakiś czas podaję pastę na kłaczki, bo ona owsa nie bardzo, chociaż 4 dni temu cos skubnęła.Czeszę je codziennie.
Żadne niebo nie będzie niebem, jeśli nie powitają mnie w nim moje koty.

Myszorek

 
Posty: 4802
Od: Czw sie 08, 2019 8:34

Post » Pt sie 20, 2021 17:59 Re: Kocurek przestał jeść, druga kotka tez nie je

Kocikocidrapaki, jakie dokładnie Twoja koteczka miała objawy, robiłaś jej jakie badania?
Żadne niebo nie będzie niebem, jeśli nie powitają mnie w nim moje koty.

Myszorek

 
Posty: 4802
Od: Czw sie 08, 2019 8:34

Post » Pt sie 20, 2021 19:03 Re: Kocurek przestał jeść, druga kotka tez nie je

Myszorek to było dobrych kilka lat temu, ale to była dochodząca kotka, nie wpadliśmy na trutkę, nowe osiedle w mieście itd. Najpierw słabszy apetyt, po 2-3 dniach przestała jeść zupełnie, wtedy ją zaczęłam łapać, udało mi się po kolejnych 2-3 dniach dopiero niestety, trafiła do weta, na pewno miała krew i usg albo rtg, nie pamiętam już dokładnie. Wszystko było w normie, kotka wylądowała u mnie w klatce, leki, kroplówki, ale stan się pogarszał, na siłę nie było opcji jej karmić, po tygodniu mniej więcej zapadła decyzja o otwarciu. Nie miała krowtoków.
Sklep TYLKO dla Kotów. TYLKO bezzbożowe karmy.

Nowe, naprawdę skuteczne neutralizatory zapachów i latarką UV do poszukiwania niespodzianek w domu: https://sklep.kocikocidrapki.pl/pl/sear ... url=Powair

kocikocidrapki

 
Posty: 400
Od: Wto mar 05, 2019 23:07

Post » Pt sie 20, 2021 22:42 Re: Kocurek przestał jeść, druga kotka tez nie je

Odstraszanie.pl
Jest tam troszke o trutce
Miałam dużo zwierząt po trutce którym pomagałam
Objawy są różne i nie wiadomo jaka trutke mogła zjesc mysz
Badań nie za bardzo robili ale jedna kicia była otwierana i sterylka bo krwawienia z drug rodnych
Weci nie poznali się ze jest otruta po otwarciu
Nie wiedzieli co to
Kicia się nie wybudziła a stałam przy niej cały czas i pilnowalam
Do dziś się boje narkozy
A była to kupę lat temu pierwsza kić co sterylizowalam
Dopiero po jakimś czasie odkryliśmy ze kotom dosypują do jedzenia trutke
A po dwa trzy koty dziennie były
Nawet jak się skrwawia to prof kazał wetom szybko butelkę z ciapla woda żeby kota ogrzewać (spadała temp )
W wypadku trutki potrzebna jest wit k (zastrzyki jakiś czas temu nie było tylko czymś zastępowali )zależy od stanu kota i tabl
Jak nie wymiotuje
Cycloamina wit c
Na początku podawałam równo co 6 godz nie można się spóźnić
Jeżeli do pyska jak kot zwymiotuje to odrazu druga dawkę
Później co 8 godz zależy od stanu kota czy się skrwawia
Ja to widziałam przy bardzo dużej ilości przeważnie kotów
Nie wolno dawki odpuścić po spowrotem się skrwawia
Tak trwało przeszło 3 tyg
Kroplówki ostrożnie
Koty karmilam na sile mięsem wątróbka
Jeżeli są wybroczyny a podasz kroplówkę to kot na chwile lepiej się poczuje a zaraz krew leci
Krew leci z różnych miejsc
Nawet przez skórę
Dlatego trzeba bardzo często obserwować
Rozsuwać sierść i patrzeć czy nie ma plam
Chyba tam pisze ze witakon dożylnie a ja mam skojarzenia ze nie wolno
Nie mogę sprawdzić napisanego bo się nie chce przesuwać

anka1515

 
Posty: 4069
Od: Nie gru 25, 2011 16:05

Post » Nie sie 22, 2021 5:10 Re: Kocurek przestał jeść, druga kotka tez nie je

Myszorek i jak sytuacja?
Sklep TYLKO dla Kotów. TYLKO bezzbożowe karmy.

Nowe, naprawdę skuteczne neutralizatory zapachów i latarką UV do poszukiwania niespodzianek w domu: https://sklep.kocikocidrapki.pl/pl/sear ... url=Powair

kocikocidrapki

 
Posty: 400
Od: Wto mar 05, 2019 23:07

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Gosiagosia, jacek1982, włóczka i 242 gości