Kot nie je kociej karmy

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob sie 14, 2021 14:08 Kot nie je kociej karmy

Cześć, mam duży problem z moją 5 letnią kotką. Od kilku tygodni nie interesuje się żadną kocią karmą, na codzień jadła suchą karmę od jakiegoś czasu royal intestinal fibre ze względu na problemy z zaparciami, mokra karma w ogóle jej nie interesuje za to uwielbia pić wodę. Początkowo myślałam ze brak apetytu związany jest z upałami ale kiedy jadła coraz mniej zaczęłyśmy chodzić do weterynarza, uznał że to masy kałowe i niby pomogło ale na chwile i tak co tydzień weterynarz zastrzyki kroplówka 2 dni jedzenia i znów nic, wyniki krwi na nic nie wskazują prześwietlenie też. Dodatkowo zauważyłam, że ona naprawdę jest głodna chodzi za mną i miauczy w kuchni szuka czegoś do jedzenia, kiedy dałam jej na palcu odrobine swojego tuńczyka zabrała go i warczała żeby jej nie zabierać czego wcześniej nie robiła zjadła ze smakiem ale karmą wciąż się nie interesuje. Próbowałam 3 różnych suchych josera wiejska zagroda No i ten royal, który początkowo bardzo jej smakował, próbowałam pasztecik tuńczykowy koci nie działa, sosiki do suchej karmy również nic, surowe mięso nie chce. Interesuje się nawet chipsami kiedy je jem ale swojego nic nie chce. Najgorsze jest to ze już sporo schudła weterynarz również rozkłada ręce nie wiem co robić.

Kanaka

 
Posty: 10
Od: Sob sie 14, 2021 13:50

Post » Sob sie 14, 2021 15:54 Re: Kot nie je kociej karmy

Przejdz na surowe mieso, a karmy jako dodatek, wcale nie sa zdrowe dla kota.
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14697
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Sob sie 14, 2021 16:03 Re: Kot nie je kociej karmy

Surowe mięso musi być jednak suplementowane. Ale tak, lepsze to niż royal. Czytałaś skład tej karmy? Tam nie ma mięsa. Wiem, że są to karmy polecane przez wetów, czasami, chwilowo się nawet sprawdzają, ale nie nadają się do regularnego karmienia kota bo mają fatalny skład i kot nie jest ani najedzony, ani odżywiony.
Kup kilka saszetek mokrej karmy i podsuwaj kotce, kombinuj z konsystencją, temperaturą i wilgotnością.
Kot po chrupkach może nie lubić mięsa czy mokrej karmy, ale nie wolno się poddawać i trzeba podawać małe porcje. Niech wącha, może poliże. Musi się przyzwyczaić.
Mięso można kotu rzucać, bawić się z nim w polowanie.
Miske z mokrą karmą też warto postawić czasami w nowym miejscu, bardziej atrakcyjnym. Koty są jak dzieci, lubią takie głupotki, tak jak niejadki lubią puszczać statki w talerzu zupy, albo udawać, że łyżka to samolot.

I badania przydałoby się zrobić, żeby sprawdzić co się dzieje.

Fhranka

 
Posty: 496
Od: Czw lis 15, 2018 13:28
Lokalizacja: Wrocław

Post » Sob sie 14, 2021 16:51 Re: Kot nie je kociej karmy

Już próbowałam przestawiać jej miske w różne miejsca, rzucałam jej karmę, dawałam bezpośrednio na podłogę, ostatnio dodaje wody wtedy wypija wodę i przy okazji coś skubnie, a badania ma w porządku wszystkie po zachowaniu tez nie widać żeby coś było nie tak. A co do royala tez nie byłam przekonana ale akurat ten którego polecił mi weterynarz ma super opinie jeśli chodzi o koty z problemami gastrycznymi i przez ten czas kiedy chętnie go jadła kupy były piękne a drugi kot, ktory bardzo czesto wymiotował kłaczkami przestał to robić

Kanaka

 
Posty: 10
Od: Sob sie 14, 2021 13:50

Post » Sob sie 14, 2021 17:19 Re: Kot nie je kociej karmy

Możesz rzucać kawałek mięsa by kot na nie zapolował, tylko nieduży, bo koty, które na co dzień nie jedzą mięsa nie radzą sobie z większymi kawałkami
Obrazek

andorka

 
Posty: 13131
Od: Wto kwi 25, 2006 22:33
Lokalizacja: Łódź-Polesie

Post » Sob sie 14, 2021 17:27 Re: Kot nie je kociej karmy

A ona nie ma problemu z zebami?
Żadne niebo nie będzie niebem, jeśli nie powitają mnie w nim moje koty.

Myszorek

 
Posty: 4812
Od: Czw sie 08, 2019 8:34

Post » Sob sie 14, 2021 18:58 Re: Kot nie je kociej karmy

No to może jednak trzeba pogłębić diagnostykę, albo skonsultować kota u innego lekarza? Jakaś przyczyna niejedzenia musi być.
Spróbuj może jeszcze dodatkowo wspomóc kotkę feromonami, np obrożką.
Ja na Twoim miejscu zdecydowanie nalegała bym na dalsze badania. A jeśli kotka chce jeść tunczyka, dałabym go jej. Nie jest to zdrowe, ale lepsze niż nic, a na kolejny posiłek można wymieszać tego tunczyka z karmą i sprawdzić, czy zje. Potem można zwiększać proporcje karmy do tuńczyka.

Fhranka

 
Posty: 496
Od: Czw lis 15, 2018 13:28
Lokalizacja: Wrocław

Post » Sob sie 14, 2021 19:09 Re: Kot nie je kociej karmy

Z zębami i dziąsłami wszystko ok, najgorsze jest to ze niewiadomo czy to problem behawioralny czy medyczny, byłam u 3 weterynarzy różnych i jedyne co robią to dają jej leki przeciwzapalne pomaga na 2 dni i znów przestaje jeść. Z tego co jeszcze zauważyłam to często ciamka/mlaska ale nie podczas jedzenia a kiedy je to język wystawia jakby jadła ale z przymusu nie przyjemności tak ze w misce zostają po niej okruszki

Kanaka

 
Posty: 10
Od: Sob sie 14, 2021 13:50

Post » Sob sie 14, 2021 20:18 Re: Kot nie je kociej karmy

Na te zabki miała prześwietlenie?, nie wszystko widac gołym okiem, nie ma jakiejś nadżerki pod językiem? Miała robione badania moczniku i kreatyniny, bo pisałaś tylko, ze morfologia dobra, nie napisałaś jakie badania konkretnie, tzn, sama morfologia, biochemia?Skoro przeciwbólowy na troche pomaga , to tak jakby cos kota bolało.
Żadne niebo nie będzie niebem, jeśli nie powitają mnie w nim moje koty.

Myszorek

 
Posty: 4812
Od: Czw sie 08, 2019 8:34

Post » Sob sie 14, 2021 20:58 Re: Kot nie je kociej karmy

Tak tak miała morfologię biochemię, prześwietlenie jamy brzusznej, wszystko w normie buzie jej sprawdzali policzki język zęby nic nie było gardło tez ok. Kupiliśmy dzisiaj wieczorem tez wątróbkę ale zero zainteresowania. Chyba nie pozostaje nic innego jak odwiedzenie kolejnego weterynarza

Kanaka

 
Posty: 10
Od: Sob sie 14, 2021 13:50

Post » Sob sie 14, 2021 21:03 Re: Kot nie je kociej karmy

A te masy kałowe zostały usunięte? Mój kocur się zatkał i wyglądało to tak: przestał robić kupę, przestał jeść, podchodził do karmy i lizał, ale odchodził, zrobił się osowiały. Czy Twój kot się załatwia? Czy masy kałowe stwierdzone przez weta wyszły z kota? Zatkanemu kotu daje się pastę odklaczająca (w mniej poważnych przypadkach), można podać parafinę albo potrzebna jest lewatywa u weterynarza. Czy kot nie jest nadal zatkany?

uga

 
Posty: 788
Od: Śro kwi 22, 2015 9:26

Post » Sob sie 14, 2021 22:25 Re: Kot nie je kociej karmy

Akurat masy kałowe mamy dobrze obcykane bo od małego ma z tym problem tylko ja to widzę tak ze na początku, kiedy nie miała apetytu to był jej problem i została wyleczona po czym zmieniłam jej karmę na tego royala wszystko było ekstra po 7-10 dniach zaczęła wymiotować nie jadła wiec znów do weterynarza kiedy tylko usłyszał ze ma problem z zaparciami postawił taka diagnozę ale moim zdaniem to się ze sobą nie łączy w ogóle bo jak dostaje zastrzyki przeciwzapalne czy wcześniej antybiotyk to je i wtedy się załatwia poza tym po tym royalu robiła naprawdę piękna zdrowa kupe jak człowiek a teraz za każdym razem jak lekarz ją bada to dochodzi do wniosku ze to znów kupa ale czym ma się załatwiać jak nie je. I dlatego tak się bujam po tych weterynarza bo coś mi się zdaje ze idą na łatwiznę

Kanaka

 
Posty: 10
Od: Sob sie 14, 2021 13:50

Post » Nie sie 15, 2021 9:49 Re: Kot nie je kociej karmy

A skąd jesteś? Może ktoś Ci podpowie dobrego weta
Obrazek

andorka

 
Posty: 13131
Od: Wto kwi 25, 2006 22:33
Lokalizacja: Łódź-Polesie

Post » Nie sie 15, 2021 11:31 Re: Kot nie je kociej karmy

Jeden mój kot nie jadł bo miał nadżerkę na języku, może być nadżerka pod językiem, niewidoczna. Kotka przestawała jeść po 2-3 dniach od przyjęcia niektórych leków, antybiotyku. Od kilku miesięcy regularnie przyjmuje sterydy, jest pod stałą kontrolą, dopiero BARDZO dobry lekarz potwierdził IBD. Dopiero właściwy dobór leków jej pomógł.
Kocur też ma IBD, ale w początkowej fazie, ale on kiedyś miał mnóstwo innych problemów (nadżerka na języku, zęby, koci katar), więc temat niejedzenia jest mi znany. Dobre USG byłoby wskazane i prześwietlenie zębów.
Same podstawowe badania krwi mało pokazują,patrzac na samą krew to oba moje koty są zdrowe (zresztą patrząc na nie też - ale chucha się na nie i dmucha ;)

Na szczęście oba nigdy nie zostały uzależnione od suchej karmy i teraz ich dieta to indyk + suplementy. Kotka nie może nie jeść, przyczyna na pewno jest medyczna. Doraźnie spróbuj z saszetkami Applaws - tuńczyk, zeby cokolwiek jadła. Moja poprzednia kota, która kilkanaście lat żyła tylko na chrupkach (gardziła mokrą karmą i surowym mięsem), w ostatnich latach życia w chorobie (nowotwór) uwielbiała te saszetki i to właśnie tuńczyka ;)

Klementy_na

 
Posty: 205
Od: Czw maja 05, 2016 18:21

Post » Nie sie 15, 2021 12:04 Re: Kot nie je kociej karmy

O! To brzmi jak podobny przypadek, bardzo dziękuje! Już jesteśmy umówione do kolejnego 4 z kolei weterynarza do tego czasu muszę jakoś kombinować z tym jedzeniem żeby zjadła cokolwiek. Najgorsze jest to, że każdy weterynarz zakłada ze nie je bo nie załatwia się a prawdopodobnie jest zupełnie odwrotnie.

Kanaka

 
Posty: 10
Od: Sob sie 14, 2021 13:50

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: magnificent tree i 507 gości