Kot z obcietymi łapkami - potrzebuję pomocy

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob sty 01, 2022 17:34 Re: Kot z obcietymi łapkami - potrzebuję pomocy

dzięki, udostępnilam

izka53

Avatar użytkownika
 
Posty: 15019
Od: Śro wrz 29, 2010 13:54
Lokalizacja: Poznań


Post » Wto sty 04, 2022 0:44 Re: Kot z obcietymi łapkami - potrzebuję pomocy

Też udostępniam. Trzymam kciuki nieustająco za dobry domek dla tego biedaczka. Pozdrawiam opiekunkę i życzę ogromu cierpliwości. Dzięki za Twoje ogromne serce.

nina103

 
Posty: 161
Od: Wto lis 19, 2019 23:51

Post » Pt sty 14, 2022 0:22 Re: Kot z obcietymi łapkami - potrzebuję pomocy

Co z łapkiem? Czy znalazł dom?

Myiba

 
Posty: 3
Od: Wto gru 21, 2021 9:31

Post » Czw sty 20, 2022 12:44 Re: Kot z obcietymi łapkami - potrzebuję pomocy

Ogłosiłam Łapka na forum Facebookowym "Chore koty" i znalazły się dwie bardzo sensowne osoby, które raz, umieją opiekować się niepełnosprawnymi kotami, mają własne zwierzęta i chcą przygarnąć Łapka.

Najlepsze wrażenie zrobiła Pani z Poznania, która pracuje w fundacji, ma swoje zwierzaki i zgłasza chęć leczenia Łapka u jej lekarza - ortopedy z Poznania z którym współpracuje Jej fundacja. Biorąc pod uwagę słowa Doktora, że już wyczerpał możliwości leczenia, daje to nadzieję, że może inny lekarz jeszcze coś wymyśli. Tam byłby dom stały o ile Łapek by nie dobierał się do 17-to letniej kotki, którą ma ta Pani (oprócz tego 2 inne koty). Nie sądzę, aby Łapek był nawet w stanie nawet gdyby chciał. Druga Pani jest z Krakowa, oferuje dom tymczasowy, studiuje weterynarię.

Póki co czekamy na wyjęcie drutów z łapek, wtedy będzie wiadomo jaki jest stan kota i wtedy zapytam, czy obydwie panie podtrzymują chęć zaopiekowania się Łapkiem.
Z uwagi na chęć dalszego leczenia, kontakty z lekarzami i doświadczenie w zajmowaniu się kotami bez łapek, a także oferowanie domu stałego, bardziej skłaniam się ku Pani z Poznania, ale oczywiście najpierw tam pojadę i sprawdzę na miejscu sytuację. Jak już będę na miejscu to też ustalę ewentualny transport kota, omówię z Nią wszystkie szczegóły jeżeli dom okaże się dobry i bezpieczny.

O stanie Łapka niestety nic nie wiem, poza tym, że przez ostatnie dwa tygodnie był w domu u pani Doktor, która jednak niestety wyjechała za granicę, więc wrócił do lecznicy. Zakładam jednak, że w przeciągu 2 - góra 3 tygodni Doktor zdejmie stelaż z drutów. Pytałam też jak mogę zapytać o stan Łapka, Pani powiedziała, że mogę zostawić karteczkę z prośbą o telefon. A zatem nie umawiam się na wizytę u Doktora, spróbuję dopytać telefonicznie.

Dostałam dokumenty z leczenia Łapka oraz zdjęcia rentgenowskie, jeden plik się nie otwiera (jeden zestaw zdjęć) ale jest tego i tak dużo. Na razie nie jestem w stanie ich przygotować do publikacji na forum, bo jest tego bardzo dużo, ale mam zgrany pdf oraz zdjęcia w formacie JPG. Jak będę mieć trochę więcej czasu to wrzucę to aby było ogólnie dostępne na forum.
Dokumenty nie są przygotowane pod zrzutkę (klinika nie przygotowała dokumentu pod zrzutkę mimo próśb) ale może wystarczą bez dodatkowych opisów.

Jeżeli znajdzie się opiekunka dla Łapka to zapytam czy chce abym zorganizowała dla Niej drugą zrzutkę. Póki co czekamy jaki jest stan zdrowia i co z łapkami.
Jeżeli po ustaleniu co z łapkami żadna z tych Pań się nie zdecyduje go przygarnąć to będę się martwić co dalej. Ale obydwu mówiłam i pytałam, czy będą chciały przygarnąć Łapka nawet jeżeli straci obydwie tylnie łapki - odpowiedziały, że tak.

Załączam faktury. Zakupy jedzenia zrobiłam ze środków na moim koncie, na początku akcji dostałam dwa przelewy bezpośrednio na moje konto, różnica z moich. Już Łapkowi nie kupuję przysmaków bo Pani z kliniki prosiła aby mu kupować jedzenie z jednej firmy, bo zmiany karm powodują, że go często czyści.

Pobyt Łapka w klinice zapłaciłam ze zrzutki.

Czekam w napięciu na informacje od Doktora, ale zapewne dowiemy się co się dzieje dopiero jak zdejmie druty.
Jestem na forum rzadko za co przepraszam ale mam naprawdę ciężką sytuację w domu. Jeżdżę jednak co tydzień do kliniki, dopytuję czy czegoś Łapkowi nie brakuje, płacę, a przez Facebooka rozgłaszam Łapka. Staram się to robić przez fora o kotach chorych, aby zgłaszały się osoby, które chcą umieją zajmować się chorymi zwierzakami.

W najgorszym razie będę szukać wózeczka do przypięcia kota, żeby mógł poruszać się na wózku. Na razie jednak zakładam, że jeżeli chociaż jedna łapka się zrośnie, a drugą można dalej ratować u innego ortopedy. Chirurg dla ludzi który ze mną był na wizycie u doktora Przygórzewskiego powiedział, że można spróbować wyjąć wszystkie sztuczne ciała z gorszej łapki i spróbować ją najpierw zaleczyć, że może wtedy stan zapalny by zszedł. Według niego rozmazane zdjęcie RTG oznacza stan zapalny tłumiony antybiotykami i on niedobrze wróży jednej z tych łapek. ALE... Pani z Poznania mówi, że mają jako fundacja kontakt z bardzo dobrym ortopedą w Poznaniu. Może nawet jakby się łapka nie zrosła to może inny ortopeda jeszcze coś wymyśli.

Jedna z tych faktur to chyba duplikat czegoś co pokazywałam wcześniej, ale niech już zostanie. Aktualne są 2 faktury z zooplusa i faktura z dnia 20.01.2022 z Kliniki.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

wyrobekj

 
Posty: 176
Od: Sob lip 30, 2011 20:56

Post » Czw sty 20, 2022 14:24 Re: Kot z obcietymi łapkami - potrzebuję pomocy

Asia piszę priv, tu i na mess.

izka53

Avatar użytkownika
 
Posty: 15019
Od: Śro wrz 29, 2010 13:54
Lokalizacja: Poznań

Post » Czw sty 20, 2022 15:34 Re: Kot z obcietymi łapkami - potrzebuję pomocy

można coś dla Ciebie zrobić? jakieś dodatkowe $? Albo dla Łapka? Złotych nóg nie jestem w stanie mu zasponsorować ale chociażby dorzucić się do paliwa jakby miał jechać do Poznania. Widziałam ogłoszenie na FB i komentarze. Niestety nie rozumiem, czy wystarczyło tej kasy ze zbiórki.

madziowiec

 
Posty: 35
Od: Śro sie 04, 2021 12:37

Post » Czw sty 20, 2022 16:16 Re: Kot z obcietymi łapkami - potrzebuję pomocy

Cieszę się ale... Dobrze,że zrobisz wizytę przed adopcyjną. Nie wysyłasz Łapka w ciemno,na piękne słowa. Ważne są zabezpieczenia,warunki, wygląd rezydentów...
Kciuki
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55304
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Czw sty 20, 2022 18:57 Re: Kot z obcietymi łapkami - potrzebuję pomocy

Utrzymuj stały kontakt z obiema paniami. Nawet, jeśli niewiele nowego możesz powiedzieć. Ludzie potrafią w czasie oczekiwania na informację wziąć innego kota, bo myśleli, że temat zamknięty. Dobrze chociaż raz na tydzień się odezwać. Albo wysłać na maila czy telefonem jakieś zdjęcie (nie musi być aktualne! może być takie sprzed iluś dni, o ile go dana osoba nie widziała i o ile nie jest całkiem nie na czasie ze względu na zmianę rodzaju opatrunków). Niech się coś dzieje, niech kontakt nie ustaje.

Oby wszystko się dobrze skończyło! :ok:
Dla Ciebie dużo sił, dla kota zdrowia, niech panie okażą się dobrymi domkami - zgodnie z pierwszym wrażeniem i niech któraś adoptuje Łapka :ok:
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10611
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Nie sty 23, 2022 0:59 Re: Kot z obcietymi łapkami - potrzebuję pomocy

W Poznaniu jest siedziba Fundacji JA PACZE SERCEM, która zajmuje się kotami niewidomymi czyli specjalnej troski.
Może pomogą z wizytą przed adopcyjną.
https://pl-pl.facebook.com/pg/JaPaczeSercem/posts/?ref=page_internal
A Ty go potem zawieziesz i wtedy dodatkowo ocenisz ten domek.
Są też długoletnie Forumowiczki które pomogły wielu kotom.

To taka propozycja do rozpatrzenia.

Nas troje

Avatar użytkownika
 
Posty: 304
Od: Sob kwi 09, 2011 11:31

Post » Nie sty 23, 2022 6:35 Re: Kot z obcietymi łapkami - potrzebuję pomocy

Nas troje pisze:W Poznaniu jest siedziba Fundacji JA PACZE SERCEM, która zajmuje się kotami niewidomymi czyli specjalnej troski.
Może pomogą z wizytą przed adopcyjną.
https://pl-pl.facebook.com/pg/JaPaczeSercem/posts/?ref=page_internal
A Ty go potem zawieziesz i wtedy dodatkowo ocenisz ten domek.
Są też długoletnie Forumowiczki które pomogły wielu kotom.

To taka propozycja do rozpatrzenia.

Forumowa jerzykówka (Joanna Jerzykowa) w Paczaczach działa. Paczacze zresztą pierwsze kroki stawiali na miau. To fajna i bardzo zaangażowana kobietka. Warto z nią się skontaktować.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55304
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Czw sty 27, 2022 15:58 Re: Kot z obcietymi łapkami - potrzebuję pomocy

wyrobekj chciałam tylko napisać, że robisz wspaniałą robotę i pomimo masy własnych problemów nadal dbasz o przyszłość Łapka. Jestem pełna podziwu, mocno kibicuję i życzę Tobie i Łapkowi wszystkiego dobrego. Karma wraca :ok:

bemorespecific

 
Posty: 2
Od: Śro sie 04, 2021 12:07

Post » Wto lut 15, 2022 12:12 Re: Kot z obcietymi łapkami - potrzebuję pomocy

Wiadomo co z Łapkiem?
Cisza może oznaczać wszystko. Oby to najlepsze. :ok:
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55304
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Wto lut 15, 2022 19:53 Re: Kot z obcietymi łapkami - potrzebuję pomocy

Też tu zaglądam z nadzieją na wieści

aania

 
Posty: 2737
Od: Pt lis 11, 2005 22:48

Post » Wto lut 15, 2022 22:12 Re: Kot z obcietymi łapkami - potrzebuję pomocy

ja teeeeż! Już chciałam pisać na FB ale wyrobekj pisała, że znajduje się w ciężkiej sytuacji ogólnożyciowej i zdecydowałam, że nie będę jej doopy zawracać na fejsie.

madziowiec

 
Posty: 35
Od: Śro sie 04, 2021 12:37

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Zeeni i 77 gości