Karma kitten dla dorosłego kota

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt lip 30, 2021 16:53 Karma kitten dla dorosłego kota

Cześć,

Zastanawiam się nad pewną kwestią. Wiem, że karma "kitten" to chwyt marketingowy i kociaki mogą jeść "normalne" jedzenie, jednak czy w drugą stronę działa to tak samo?

Mam kota z IBD, jest na diecie monobiałkowej, na pewno nie szkodzi mu indyk, więc taką karmę dostaje (odpadły kurczak i kaczka). Obecnie jest na Real Nature Pure Turkey, z tym że tu na pierwszym miejscu w składzie są podroby, więc chciałabym zamienić ją na jakąś lepszą.

Próbowałam z Mjamjam, ale niestety jest koszmarne kręcenie nosem nad miską, więc zastanawiam się nad Zooplus Bio (chętnie jadł kurczaka i kaczkę, ale niestety nasilały objawy), z tym że indyk jest jedynie z wersji kitten.

Obrazek

Na oko skład nie różni się zbytnio od wersji dla dorosłych, ale już sama nie wiem. Niby kociaki mają większe zapotrzebowanie na energię, ta karma jest jakaś bardziej kaloryczna i wyhoduję sobie pulpeta? Czy mogę zignorować napis na puszce i śmiało ją dawać?

Atua

 
Posty: 4
Od: Pt lip 05, 2019 18:02

Post » Pt lip 30, 2021 17:31 Re: Karma kitten dla dorosłego kota

Fajna karma, ma tylko 1% węglowodanów. Spróbuję następnym razem kupić dla mojej cukrzycowej Uszatki!
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 59704
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Pt lip 30, 2021 17:54 Re: Karma kitten dla dorosłego kota

jolabuk5 pisze:Fajna karma, ma tylko 1% węglowodanów. Spróbuję następnym razem kupić dla mojej cukrzycowej Uszatki!

Nie znalazłam zawartości węglowodanów w Mjamjam :oops:
U ludzi bardzo duże znaczenie na poziom cukru we krwi ma spożywanie tłuszczy. Po tłustym jedzeniu cukier szybuje bardziej i szybciej niż po słodkim. Tłuszczu, ta karma ma, w zależności od smaku, od 6 do 10,5%.
Nie wgłębiałam się w temat bo nie mam cukrzyka ale ... tak myślę, że na zawartość tłuszczów też trzeba zwracać uwagę :? No ... i ... nie wiem, czy 6 - 10,5 % to dużo czy mało :D
Uroda moja nie sięga szczytu szczytów, ale mój pies patrzy na mnie oczami pełnymi zachwytu
L. J. Kern
1 - Trudne początki kota Dropsa
2 - Drops + reszta (trudne życie)
3 - Drops + koty
Amorka i Mumiś

Obrazek

ewkkrem

Avatar użytkownika
 
Posty: 7950
Od: Czw lip 27, 2017 15:20
Lokalizacja: Włocławek

Post » Pt lip 30, 2021 18:18 Re: Karma kitten dla dorosłego kota

Tundra ma monobiałkowego indyka, teraz jest nowość monobiałkowa Catz Finefood puur Indyk, ale dopiero zamówiłam, to nie wiem jaka jest. Masc tez ma monobiałkowego indyka. moja wybredna alergiczka Tundrę je, Macsa średnio
Żadne niebo nie będzie niebem, jeśli nie powitają mnie w nim moje koty.

Myszorek

 
Posty: 4802
Od: Czw sie 08, 2019 8:34

Post » Pt lip 30, 2021 20:04 Re: Karma kitten dla dorosłego kota

Jest też karma gussto gastro z indykiem.
Dobry ma skład.
Producent pisze, że monobiałkowa, ale w składzie jest olej z łososia.

https://furtastic.pl/dla-kota/karma-mok ... VgQAvD_BwE
Obrazek

mimbla64

Avatar użytkownika
 
Posty: 14194
Od: Pon lis 12, 2007 9:29
Lokalizacja: Warszawa Wola

Post » Pt lip 30, 2021 22:17 Re: Karma kitten dla dorosłego kota

ewkkrem pisze:
jolabuk5 pisze:Fajna karma, ma tylko 1% węglowodanów. Spróbuję następnym razem kupić dla mojej cukrzycowej Uszatki!

Nie znalazłam zawartości węglowodanów w Mjamjam :oops:
U ludzi bardzo duże znaczenie na poziom cukru we krwi ma spożywanie tłuszczy. Po tłustym jedzeniu cukier szybuje bardziej i szybciej niż po słodkim. Tłuszczu, ta karma ma, w zależności od smaku, od 6 do 10,5%.
Nie wgłębiałam się w temat bo nie mam cukrzyka ale ... tak myślę, że na zawartość tłuszczów też trzeba zwracać uwagę :? No ... i ... nie wiem, czy 6 - 10,5 % to dużo czy mało :D

Oczywiście, nie może być zbyt tłusto, ale przede wszystkim liczy się zawartość węglowodanów. Oblicza się ją, odejmując od 100% podaną % zawartość wilgoci, białka, tłuszczu, popiołu i włókien.
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 59704
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Sob lip 31, 2021 0:05 Re: Karma kitten dla dorosłego kota

ewkkrem pisze:U ludzi bardzo duże znaczenie na poziom cukru we krwi ma spożywanie tłuszczy. Po tłustym jedzeniu cukier szybuje bardziej i szybciej niż po słodkim.

Oj, skad takie info? Tluszcz nie ma przeciez bezposredniego wplywu na poziom cukru natomiast spozywane weglowodany - bezposrednio.
Z tego co czytalam koty lepiej sobie radza na diecie z wieksza iloscia tluszczu niz weglowodanow.
Zapisz sie do newslettera PETA i pomagaj zwierzetom wysylajac email!
https://www.peta.org/about-peta/learn-a ... -to-enews/

pibon

 
Posty: 4221
Od: Pon lip 09, 2012 10:26

Post » Sob lip 31, 2021 0:18 Re: Karma kitten dla dorosłego kota

Tak, bo do tłuszczów są przyzwyczajone "z natury". A cukrów naturalny koci pokarm prawie nie zawiera.
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 59704
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Sob lip 31, 2021 7:41 Re: Karma kitten dla dorosłego kota

pibon pisze:
ewkkrem pisze:U ludzi bardzo duże znaczenie na poziom cukru we krwi ma spożywanie tłuszczy. Po tłustym jedzeniu cukier szybuje bardziej i szybciej niż po słodkim.

Oj, skad takie info? Tluszcz nie ma przeciez bezposredniego wplywu na poziom cukru natomiast spozywane weglowodany - bezposrednio.
Z tego co czytalam koty lepiej sobie radza na diecie z wieksza iloscia tluszczu niz weglowodanow.

Przy badaniu zaprzyjaźnionych cukrzyków (ludzkich) :lol: był badany:
1 - cukier na czczo;
2 - 2 godz. po zjedzeniu po posiłku zawierającego mięso.
na drugi dzień:
1 - cukier na czczo
2 - 2 godz, po zjedzeniu drożdżówki.
W drugim przypadku cukier był wyższy.
Pewnie, że to nie dowód ale sam fakt, że takie badanie było zaordynowane sugeruje, że tłuszcze zwierzęce mają wpływ na poziom cukru.
Obecnie mam cukrzyka w rodzinie i wśród "rzeczy zakazanych" są tłuste potrawy.
Uroda moja nie sięga szczytu szczytów, ale mój pies patrzy na mnie oczami pełnymi zachwytu
L. J. Kern
1 - Trudne początki kota Dropsa
2 - Drops + reszta (trudne życie)
3 - Drops + koty
Amorka i Mumiś

Obrazek

ewkkrem

Avatar użytkownika
 
Posty: 7950
Od: Czw lip 27, 2017 15:20
Lokalizacja: Włocławek

Post » Sob lip 31, 2021 7:56 Re: Karma kitten dla dorosłego kota

jolabuk5 pisze:Oczywiście, nie może być zbyt tłusto, ale przede wszystkim liczy się zawartość węglowodanów. Oblicza się ją, odejmując od 100% podaną % zawartość wilgoci, białka, tłuszczu, popiołu i włókien.

Pisałaś kiedyś o tym - zapomniałam :oops:
No to na załączonym przykładzie wyszło mi nawet sporo poniżej 1% :D Ale, tych wszystkich składników, tylko tych podanych w % jest 100,39% :wink: Do tego trzeba dodać pozostałe składniki. Dopuszczam, że błędu nie ma bo, być może, w przypadku składu karm nie da się wyselekcjonować poszczególnych składników i "wilgotność" może się dublować. Oby te składy były podawane uczciwie to małe odchyłki są do zaakceptowania.
Uroda moja nie sięga szczytu szczytów, ale mój pies patrzy na mnie oczami pełnymi zachwytu
L. J. Kern
1 - Trudne początki kota Dropsa
2 - Drops + reszta (trudne życie)
3 - Drops + koty
Amorka i Mumiś

Obrazek

ewkkrem

Avatar użytkownika
 
Posty: 7950
Od: Czw lip 27, 2017 15:20
Lokalizacja: Włocławek

Post » Sob lip 31, 2021 8:42 Re: Karma kitten dla dorosłego kota

Odejmuje się od 100 tylko te składniki, które wymieniłam, a nie wszystkie podane. Żelazo, magnez itd. wchodzą w skład popiołu, podobnie inne składniki mineralne. Różne kwasy omega - to część tłuszczu, aminokwasy (jak tauryna) - białka. W podanym przykładzia po zsumowaniu białka, tłuszczu, popiołu, włókien i wilgotności otrzymujemy 99,25%, czyli zawartość węglowodanów 0,75%. Łiczy się jeszcze % zawartość węglowodanów w suchej masie, to ona jest decydująca i dla zooplus bio wynosi to niecałe 3%. Dla cukrzyka - super karma.
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 59704
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: kicalka, korbacz9, skaz i 226 gości