Smocza Karma - opinie

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt lip 16, 2021 15:53 Smocza Karma - opinie

Pojawiły się reklamy karmy wysokomięsnej polskiej produkcji - Smocza Karma.
Jeśli ktoś kupował, proszę o opinie na temat karmy i działania sklepu.
Obrazek Obrazek ObrazekTymoteusz [*]17.08.2019 r.

magdalena99

 
Posty: 1621
Od: Sob mar 27, 2010 15:20

Post » Pt lip 16, 2021 17:16 Re: Smocza Karma - opinie

Ja ostatnio kupiłam zestawy próbne- wszystkie trzy smaki. Puszki są różnej wielkości. Przesyłka dotarła szybko. Koty chętnie jedzą, ale są przyzwyczajone do wysokomięsnych karm. Nie jest to mielonka tylko spore kawałki mięsa w galarecie/ bulionie w zależności od temperatury. Na zachętę posypywalam na początku proszkiem z przysmaków Cosma.

mt85

 
Posty: 3
Od: Sob cze 26, 2021 9:24

Post » Sob lip 17, 2021 17:46 Re: Smocza Karma - opinie

Pierwsze słyszę o tej karmie, zajrzałam na ich stronę i przy ogólnym dobrym wrażeniu zaskoczyła mnie ilość dzienna.
Mam za grubego kota, który waży 8 kg. Dziennie zjada 100 g mięsa z suplementami, 1/4 byle jakiej saszetki i może łyżkę stołowa chrupek i nie chudnie. Gdyby zjadał 300 g to chyba przestałby łapakami do podłogi sięgać :?
Obrazek

andorka

 
Posty: 13112
Od: Wto kwi 25, 2006 22:33
Lokalizacja: Łódź-Polesie

Post » Sob lip 17, 2021 19:08 Re: Smocza Karma - opinie

Andorka jak ja Tobie zazdroszczę takiego kotka, który lubi dużo jeść i fajnie wygląda. Moje ostatnio nic , jak sie męczę zeby coś zjadły to koszmar. nawet zaczęłam kocurkowi mięsko z kurczaka gotować, chociaż w te upały to nie bardzo mi się chce. Zjadł przez dzień udko i nic. żadnej karmy nie chciał, a samo mięso gotowane to nie bardzo może przez dłuższy czas. Z ciekawości zerkne na tą smoczą karmę
Żadne niebo nie będzie niebem, jeśli nie powitają mnie w nim moje koty.

Myszorek

 
Posty: 4808
Od: Czw sie 08, 2019 8:34

Post » Sob lip 17, 2021 20:08 Re: Smocza Karma - opinie

Myszorku, wiem co to kotek niejadek, Glusia [*] krówka z podpisu okresowo próbowała się zagładzać.
A już zestaw ona i wszystkożerca to była masakra.

Teraz szczeliwie obydwa chłopaki ładnie jedzą, ale we dwóch zjadają dziennie 200 puszki wysoko mięsnej lub mięsa no i te ciut chrupek.
We dwóch ważą trochę ponad 12 kg, to nadal te 300 g przewidziane na kota jest za dużo
Obrazek

andorka

 
Posty: 13112
Od: Wto kwi 25, 2006 22:33
Lokalizacja: Łódź-Polesie

Post » Sob lip 17, 2021 21:25 Re: Smocza Karma - opinie

Zerknęłam na tę karmę i z ciekawości zamówie, bo ja zamawiam i testuje wszystkie dobrej jakości karmy, ale ostatnio kupiłam karmę 4 coty, niby skład ok. droga bardzo, drożej wychodzi niz ta smocza, a koty nawet nie popatrzyły. jeden zjadł, ale ona akurat najlepiej je. szkoda, ze nie maja monobiałkowych dla mojej alergiczki.
Żadne niebo nie będzie niebem, jeśli nie powitają mnie w nim moje koty.

Myszorek

 
Posty: 4808
Od: Czw sie 08, 2019 8:34

Post » Nie lip 18, 2021 8:31 Re: Smocza Karma - opinie

Myszorek pisze:Zerknęłam na tę karmę i z ciekawości zamówie, bo ja zamawiam i testuje wszystkie dobrej jakości karmy, ale ostatnio kupiłam karmę 4 coty, niby skład ok. droga bardzo, drożej wychodzi niz ta smocza, a koty nawet nie popatrzyły. jeden zjadł, ale ona akurat najlepiej je. szkoda, ze nie maja monobiałkowych dla mojej alergiczki.


Myszorek, może napisz do producenta, zasugeruj produkcję karmy dla alergików. Myślę, że mieliby popyt.

Weszłam na stronę Smoczej Karmy i bardzo mi się podoba, że podają skład karmy, opisują proces produkcji, że mają sprawdzonych dostawców. Porównałam z Doliną Noteci - tam oprócz samych ogólników, ochów i achów nie znalazłam żadnych konkretów.
Napewno kupię tę karmę na próbę.
Aktualny wątek Noliny: viewtopic.php?f=46&t=216241

madrugada

Avatar użytkownika
 
Posty: 7752
Od: Pon maja 18, 2009 12:01
Lokalizacja: Warszawa

Post » Nie lip 18, 2021 11:04 Re: Smocza Karma - opinie

zamówiłam 2 pakiety próbne dla moich niejadków, ciekawi mnie ich opinia, bo one za jedzeniem z puszek nie przepadają wolą saszetki, zawartość w nich jest drobniejsza
Ostatnio edytowano Pt lip 23, 2021 13:40 przez mir.ka, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72722
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Czw lip 22, 2021 12:04 Re: Smocza Karma - opinie

karma zamówiona w niedziele dzisiaj dotarła i tradycyjnie jak to bywa z moimi kotami, 2 jadły ze smakiem , 3 jak zwykle- polizała, a 4 niejadek powąchał i odszedł
ale wyglad ma apetyczny
Obrazek
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72722
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Czw lip 22, 2021 14:20 Re: Smocza Karma - opinie

To cos na spodzie , to jest galaretka?
Czyli niejadkowi nie bardzo smakowała?, dzięki za opinię, w takim razie wstrzymam sie na razie, bo moja to wybredna niczym księżniczka, generalnie wszystkie zrobiły sie jakieś wybredne. dawniej dwa bezdomne jadły aż im sie uszy trzęsły Animonde carny, obecnie ani jeden nie zje. szczerze mówiąc myślę, ze bliżej zimy zmienia nastawienie, bo masakra, nie wydolę z kasą na karmy z najwyższej pólki dla trzech kotow, przy moim bezrobociu :(
Żadne niebo nie będzie niebem, jeśli nie powitają mnie w nim moje koty.

Myszorek

 
Posty: 4808
Od: Czw sie 08, 2019 8:34

Post » Czw lip 22, 2021 14:29 Re: Smocza Karma - opinie

Myszorek pisze:To cos na spodzie , to jest galaretka?
Czyli niejadkowi nie bardzo smakowała?, dzięki za opinię, w takim razie wstrzymam sie na razie, bo moja to wybredna niczym księżniczka, generalnie wszystkie zrobiły sie jakieś wybredne. dawniej dwa bezdomne jadły aż im sie uszy trzęsły Animonde carny, obecnie ani jeden nie zje. szczerze mówiąc myślę, ze bliżej zimy zmienia nastawienie, bo masakra, nie wydolę z kasą na karmy z najwyższej pólki dla trzech kotow, przy moim bezrobociu :(


to nie galaretka tylko taki wywar/rosołek, oni nie dodają żadnych zagęstników to ma formę płynną, byc moze gdyby było w lodówce to miałoby forme stałą, muszę sprawdzić
ja kupiłam te karmę w zestawach po 3 smaki to mi wyszło za 160 g - 4,80, a za 300 g- 7,65
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72722
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Pt lip 23, 2021 11:59 Re: Smocza Karma - opinie

Zamówiona w ubiegły piątek - dotarła do nas wczoraj (czwartek).
Z rosołku w lodówce robi się galaretka.
Całość wygląda i pachnie apetycznie, ale to moje zdanie. Oba koty zdecydowanie odmawiają konsumpcji :?
Jeśli chodzi o obsługę, to mam 2 uwagi.
Czas dostawy: Zamówienie złożone w piątek. Ponieważ uprzedzają na stronie, że nie wysyłają przed weekendem, miałam nadzieję, że wyślą w poniedziałek, tymczasem wysłali w środę.
Koszty dostawy: Zgodnie z informacją na ich stronie koszt dostawy kurierem to 12 zł, a paczkomatem 10 zł (przynajmniej taka informacja była na stronie sklepu gdy składałam zamówienie, tj. w piątek tydzień temu). Zamawiałam do paczkomatu, ale w podsumowaniu za dostawę policzono 12 zł. Wysłałam prośbę o wyjaśnienie i dostałam dość lakoniczną odpowiedź: "koszt wysyłki niezależnie od formy to 12 zł. Czy kurier czy paczkomat".
Obrazek Obrazek ObrazekTymoteusz [*]17.08.2019 r.

magdalena99

 
Posty: 1621
Od: Sob mar 27, 2010 15:20

Post » Pt lip 23, 2021 12:16 Re: Smocza Karma - opinie

no to nie ładnie, nowa firma powinna sie bardziej postarac, czyli ja na razie pasuje, nie zamawiam, bo znając zycie moje tez ją brzydko mówiąc "oleją". ja ostatnio zamówiłam jakąś Wiejska zagrodę, tez podobno nowość, koty nie chciały.
Żadne niebo nie będzie niebem, jeśli nie powitają mnie w nim moje koty.

Myszorek

 
Posty: 4808
Od: Czw sie 08, 2019 8:34

Post » Pt lip 23, 2021 13:42 Re: Smocza Karma - opinie

Myszorek pisze:no to nie ładnie, nowa firma powinna sie bardziej postarac, czyli ja na razie pasuje, nie zamawiam, bo znając zycie moje tez ją brzydko mówiąc "oleją". ja ostatnio zamówiłam jakąś Wiejska zagrodę, tez podobno nowość, koty nie chciały.


wyglada jakby oni dopiero ją produkowali na konkretne zamówienie
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72722
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Pt lip 23, 2021 16:06 Re: Smocza Karma - opinie

Być może, ale z kolei któraś dziewczyna pisała (tyle że chyba na wątku zooplusa), że zamawiała w niedzielę wieczorem, a we wtorek rano już jej dostarczono.
Obrazek Obrazek ObrazekTymoteusz [*]17.08.2019 r.

magdalena99

 
Posty: 1621
Od: Sob mar 27, 2010 15:20

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: gjakubowska i 150 gości