Zatrucie, wątroba, wyniki

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto lip 13, 2021 9:00 Re: Zatrucie, wątroba, wyniki

Kotka musiała zareagować na coś innego - kot nie dostał dosłownie nic poza aranespem?
On tylko stymuluje szpik kostny, a erytropoeza trwa kilka dni zanim wyrzuci odrobinę nowych krwinek. To jest niemożliwe żeby poczuć się zdecydowanie lepiej już tego samego/następnego dnia po samym aranespie.
Czy lekarz będzie wysyłać morfologię na rozmaz? Wspomniał coś o takiej leukocytozie? Niestety razem z powiększonymi węzłami chłonnymi to może być już rozwój chłoniaka.

Yocia

 
Posty: 1597
Od: Sob sie 01, 2009 10:48

Post » Wto lip 13, 2021 11:57 Re: Zatrucie, wątroba, wyniki

Aransep, myodine, feliserin, oczywiście opioid do domu ale po opioidzie na drugi dzień nie było poprawy albo inaczej praktycznie zerowa, kot wczoraj (czyli dwa dni po wizycie) ożywiony od rana a pod wieczór lekki spadek formy, dzisiaj zjadła 3 malutkie kawałeczki rybki, gdzie wcześniej nie było szans, z rana nie chciala pokarmu zastępczego a ok 10tej już sama lizała z talerzyka, widać że jest zainteresowana jedzeniem bo patrzy na lodówkę ale z jedzeniem jest ciężko, dwa tyg temu po leczeniu antybiotykiem jadła jak szalona, tylko co z tego jak po dwóch tygodniach leczenia wyniki poleciały na łeb na szyję, może jakby dostawała antybiotyk i te leki co dostaje teraz to by było lepiej a tak lipa, nie wiem co z wysyłką krwi do badań bo to inny weterynarz i nie wiem co robi itd dzisiaj będę z nim dopiero rozmawiał

kichy

 
Posty: 16
Od: Wto lut 11, 2020 20:28

Post » Wto lip 13, 2021 20:41 Re: Zatrucie, wątroba, wyniki

Kot po wizycie, niestety zejdzie po tych wizytach prędzej niż przez to co mu jest, krew ogólnie dramat, jutro próbujemy robić transfuzje, zeszło zapalenie, dostała dzisiaj żelazo i b12, plus mirtor na apetyt, dodatkowo mamy Duphalyte do podawania do pyszczka no i mam opakowanie doxycyclinum ale mam się z tym wstrzymać w jej stanie a tutaj wyniki
https://m.fotosik.pl/zdjecie/3eb27166a96e66c5

kichy

 
Posty: 16
Od: Wto lut 11, 2020 20:28

Post » Wto lip 13, 2021 22:04 Re: Zatrucie, wątroba, wyniki

Białe krwinki ładnie spadły, tylko te czerwone... Oby udało się z transfuzją! :ok: :ok: :ok:
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 59712
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Śro lip 14, 2021 4:57 Re: Zatrucie, wątroba, wyniki

Trudno powiedzieć czy obecny wynik białych krwinek świadczy o czymś dobrym, niestety. Równie możliwe że organizm się poddaje, jest skrajnie niedotleniony a dopiero co utrzymywał kosmiczną leukocytoze. Bez rozmazu manualnego nie wiemy jak białe krwinki wygladały, mogly byc bardzo nieprawidłowe. Te obecne tez mogą takie być :( Rozmaz manualny to podstawa w takich przypadkach. Tym bardziej że moze już od razu wykazac obecność patogenów.
Tu w dodatku wyszły 4 płytki, to już na pewno nie zafałszowanie maszynowe przy prawidłowych trombocytach, coś dodatkowo bardzo złego dzieje się z płytkami, praktycznie ich nie ma, pytanie co jest skutkiem, co przyczyną. Czy zupełnie siadł szpik z powodu FeLV czy coś innego się dzieje. Kot nie krwawi, nie ma wybroczyn? Po pobraniu krwi długo było krwawienie z wkłucia?
Moja kocica miała dokładnie takie wyniki przy anaplazmozie - tylko białe krwinki spadły też do skrajnie niskich poziomów z leukocytozy początkowej. Ją też się leczy doksycykliną.

Absolutnie nie rozumiem dania opiekuniwi kota doksycykliny i kazanie czekać z jej podaniem. Na co??
Kot balansuje na granicy śmierci. Ona od razu nie działa.
Kot ma odstawiony steryd.
Bardzo, bardzo trzymam kciuki by dotrwał do transfuzji i z niej dał radę skorzystać!
Ale pamiętaj ze ona w tym wypadku nie leczy. Jesli to hemobartoneloza czy anaplazma to bez doksycykliny za chwilę bedzie to samo :(
Musisz z wetami to obgadać, ta transfuzja to tylko czas.

O ktorej ona ma być?
Tu kazda chwila jest na wagę życia. A kotu trzeba minimalizować stres bo teraz jego serce i organy sa skrajnie niedotlenione. Serce jest bardzo przeciążone. Stres to ogromne zapotrzebowanie na tlen.
Na ile sie uda trzeba tak ogarnąć dojazd do lecznicy i podanie krwi by odbylo sie to szybko, sprawnie i bez krztyny niepotrzebnego stresu. To bardzo wazne!

Blue

 
Posty: 23417
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Śro lip 14, 2021 6:14 Re: Zatrucie, wątroba, wyniki

Nasze słońce kochane, nasza Tola nie dostała tej szansy, odeszła wczoraj przed 23, umarliśmy razem z nią :placz: :placz: :placz: żegnaj ukochana :201461

kichy

 
Posty: 16
Od: Wto lut 11, 2020 20:28

Post » Śro lip 14, 2021 6:48 Re: Zatrucie, wątroba, wyniki

Tak bardzo mi przykro :(

Blue

 
Posty: 23417
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Śro lip 14, 2021 7:06 Re: Zatrucie, wątroba, wyniki

Bardzo mi przykro, kibicowalam Wam z calego serca
(*)(*)(*)...
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35323
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Śro lip 14, 2021 8:14 Re: Zatrucie, wątroba, wyniki

Biedna koteczka... :(
Już nie cierpi.
Tolu [*][*][*]
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 59712
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Śro lip 14, 2021 9:56 Re: Zatrucie, wątroba, wyniki

Bardzo mi przykro, współczuję Wam ogromnie:(
Tola(*) już nie cierpi...

gisha

 
Posty: 6041
Od: Wto sty 17, 2006 12:01

Post » Śro lip 14, 2021 16:57 Re: Zatrucie, wątroba, wyniki

Bardzo Ci wspólczuję...

(')
...

CoToMa

Avatar użytkownika
 
Posty: 34546
Od: Pon sie 21, 2006 14:34

Post » Czw lip 15, 2021 14:23 Re: Zatrucie, wątroba, wyniki

Dziekuje wam wszystkim za dobre słowa i chęć pomocy, w domu tak pusto że nie idzie sobie z tym poradzić, co chwile płaczę, straciłem największą przyjaciółkę i to w najgorszy możliwy sposób na moich oczach, tak chciałem ja obronić dać jej szansę a nie dałem rady, nie wiem co ze sobą zrobić, żyć się nie chce :cry: , największy ból w życiu jaki mam, mój dom umarł razem z nią i my tak samo :cry:

kichy

 
Posty: 16
Od: Wto lut 11, 2020 20:28

Post » Czw lip 15, 2021 21:11 Re: Zatrucie, wątroba, wyniki

Trudno cokolwiek madrego napisac, cos co by choc troche dalo ulgi czy ukoilo bol.
Odzywam sie, zebys wiedzial, ze jestem z Toba, z Wami wspolczuje, rozumiem..
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35323
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Czw lip 15, 2021 21:14 Re: Zatrucie, wątroba, wyniki

Marzenia11 pisze:Trudno cokolwiek madrego napisac, cos co by choc troche dalo ulgi czy ukoilo bol.
Odzywam sie, zebys wiedzial, ze jestem z Toba, z Wami wspolczuje, rozumiem..

Dziękuję właśnie siedzimy beczymy i wspominamy naszą kochana Tolcie :cry: :cry:

kichy

 
Posty: 16
Od: Wto lut 11, 2020 20:28

Post » Czw lip 15, 2021 21:30 Re: Zatrucie, wątroba, wyniki

kichy pisze:
Marzenia11 pisze:Trudno cokolwiek madrego napisac, cos co by choc troche dalo ulgi czy ukoilo bol.
Odzywam sie, zebys wiedzial, ze jestem z Toba, z Wami wspolczuje, rozumiem..

Dziękuję właśnie siedzimy beczymy i wspominamy naszą kochana Tolcie :cry: :cry:

Trzeba wszystko wyplakac, bol, zal, wiele innych emocji. Dobrze ze jestescie razem, ze sie wzajemnie rozumiecie.
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35323
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, Google [Bot] i 249 gości