Porada dotycząca dzikiej kotki i jej maleństwa

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon lip 05, 2021 9:29 Porada dotycząca dzikiej kotki i jej maleństwa

Witam serdecznie, bardzo proszę o poradę na temat poniższej sytuacji.
Byłam na działce (chodzę tam raz w tygodniu) i przychodzi do mnie dzika kotka, którą karmię - oczywiście podejść do niej nie można. Widziałam już jakiś czas temu, że chyba urodziła. Tydzień temu widziałam jak przenosi jednego malucha - nie znam się za bardzo, ale jak patrzę na zdjęcia kociaków w internecie to myślę, że mógł mieć około 4 tygodni. No i sytuacje wygląda tak - kotka przyszła, zjadła i poszła. 10 minut później słyszę jak miauczy gdzieś niedaleko - nie takie typowe miauczenie tylko trochę gardłowo, a trochę takie mraczenie. Zaczęłam jej szukać i znalazłam 2 działki dalej - nie mogę na tą działkę wejść, nie było właściciela, a ogrodzenie jest bardzo wysokie i ostre. Dalej wydawała różne dźwięki na które odpowiadało kociątko, którego nie widziałam (trochę zagracona ta działka i słabo widać). Tak sytuacja trwała około 2 godziny - ona miauczała, a zaraz kociątko jej odpowiadało miauczeniem. Później kotka znikła z mojego widoku i co jakiś czas kociątko miauczało. Nie wiem czy temu maluchowi coś się stało. Ona zanim się zmyła siedziała na środku tej działki, a kociątka nigdzie nie widziałam. Martwię się, nie znam się na kotach i ich zachowaniach. Dlatego prosiłabym o poradę czy taka sytuacja wymaga jakiejś interwencji czy to normalne zachowania wśród kotów - może to była jakaś nauka. Wiem, że napisałam chaotycznie, ale kompletnie nie wiem co o tym myśleć i bardzo się martwię. Pozdrawiam serdecznie

kasiabis

 
Posty: 2
Od: Pon lip 05, 2021 9:09

Post » Pon lip 05, 2021 22:27 Re: Porada dotycząca dzikiej kotki i jej maleństwa

Mogło być tak, że kociątko gdzieś wpadło, a kotka nie pitrafiła mu pomóc. Takie nawoływanie nie jest normalne, musiało się coś dziać. Należałoby sprawdzić. Może w jakimś zarządzie działek mają namiar na właścicieli? A może po prostu wezwać straż miejską, jeśli kociak będzie płakał, to może zareagują. Gorzej, jeśli będzie już cicho, to jakby nie będą mieli podstaw do wejścia.
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60380
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Wto lip 06, 2021 12:20 Re: Porada dotycząca dzikiej kotki i jej maleństwa

Witam, byłam tam wczoraj wieczorem i nasłuchiwałam. Nie ma śladu po kociątku ani po matce. Matka nie przyszła na jedzenie. Za to na tamtej działce pojawiły się dwa inne kotki - wyglądają na roczne mniej więcej, może to też dzieci tej kotki z innego miotu. Mam nadzieję, że nic się kociątku nie stało. Może przez to, że interesowałam się tą działką i matka to widziała to uznała mnie za zagrożenie i może gdzieś przeniosła maleństwo.

kasiabis

 
Posty: 2
Od: Pon lip 05, 2021 9:09

Post » Wto lip 06, 2021 16:52 Re: Porada dotycząca dzikiej kotki i jej maleństwa

Równie dobrze małe mogło nie przeżyć, a kotka przeniosła się gdzieś dalej w poszukiwaniu kocura, bo pewnie znowu ma rujkę. Stad nowe koty na działce. Trzeba by kotkę złapać na klatkę-łapkę i wysterylizować. To najlepsza pomoc, jaką mogłabyś im zaoferować. Inaczej kolejne kociaki będą gdzieś w głęby działki umierały. Może spróbuj skontaktować się z jakąś fundacją, która mogłaby pożyczyć klatkę-łapkę i pomóc sterylce? Skąd jesteś?
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60380
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Czw lip 08, 2021 7:20 Re: Porada dotycząca dzikiej kotki i jej maleństwa

Jak dla mnie to opis miauczenia brzmi jakby kotka rujkowała...

Sierra

 
Posty: 6297
Od: Sob cze 13, 2020 22:51




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 512 gości