Znalazła się Bombka w Grodzisku :)

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto cze 22, 2021 10:42 Znalazła się Bombka w Grodzisku :)

W nocy z 18 na 19 czerwca 2021 w okolicy Mediateki w Grodzisku zaginęła Bombka - dorosła, nieduża, okrągła koteczka.
Bura szylkretka (szaro-czarnoruda), charakterystyczne ścięte jedno ucho, krągła buzia i ciałko, krótki ogon, duże zielonkawe oczy, biała broda i wąsy.
Towarzyska, wystawia brzuszek do głaskania, ale wystraszona może unikać kontaktu.
W domu była tylko 2 dni, nie zna okolicy. Wypchnęła zabezpieczenie z okien, wyskoczyła z drugiego piętra na trawę.
Jest zaczipowana, wykastrowana.
Obiecuję nagrodę za jej znalezienie lub wskazanie miejsca pobytu, w którym będę mogła ją złapać.
Kontakt Martyna, 501 697 765

Ogłoszenie do udostępniania: https://www.facebook.com/KotFort/posts/3025538271011154

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio edytowano Pon cze 28, 2021 18:46 przez Szalony Kot, łącznie edytowano 1 raz

Szalony Kot

 
Posty: 23304
Od: Pt wrz 24, 2010 13:01
Lokalizacja: Grodzisk Maz./ Warszawa

Post » Wto cze 22, 2021 11:12 Re: ZAGINĘŁA Bombka, Grodzisk Mazowiecki, udostępniajcie pro

:!: :!: :!:
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55353
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Wto cze 22, 2021 11:23 Re: ZAGINĘŁA Bombka, Grodzisk Mazowiecki, udostępniajcie pro

Mocne kciuki za szybkie odnalezienie kociny :ok: :ok: :ok:
Aktualny wątek Noliny: viewtopic.php?f=46&t=216241

madrugada

Avatar użytkownika
 
Posty: 7726
Od: Pon maja 18, 2009 12:01
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto cze 22, 2021 11:32 Re: ZAGINĘŁA Bombka, Grodzisk Mazowiecki, udostępniajcie pro

Pewnie się powielę ale i tak napiszę.
Ogłoszenia w necie na stronach internetowych ogólnych i lokalnych. Może wydają jakies gazetki lokalne to tam umieść ogłoszenie. Na Paluchu też.
Kontakt z SM, ekopatrolem czy co tam jest w sprawie kota. Czy widzieli, zgarnęli może i takie tam. Mail trzeba wysłać z plakatem do okolicznych azyli, schronów ,fundacji, stowarzyszeń, DT ... Wszystko co znajdziesz.
Mail z plakatem i krótką prośbą o wywieszenie i zwrócenie uwagi do wszystkich lecznic w okolicy i w Warszawie. Z uwzględnieniem całodobowych. Ludzie przemieszczają się i wszystko możliwe.
Plakaty wywieszone obok kościołów, poradni, centrach handlowych nawet odległych, obok szkół i przedszkoli, parków rozrywki, lodziarni czy pizzerii. Każdy uczęszczany punkt jest dobry.
Na plakatach umieściłam prośbę o kontakt karmicieli z tego rejonu. Szukaj misek, domków kocich, jakiś śladów pomocy ,pytaj ludzi o takich pomocników ...Psiarze , dzieci, matki/babcie z dziećmi, rowerzyści... Wszystkim dawałam ulotkę.
Zgłosiłam się do UM/UG do wydziału środowiska z prośbą o kontakt z karmicielami z tego rejonu. Miła pani dostała na maila ulotki i je rozdała ludziom w urzędzie, karmicielom i wywiesiła na tablicy ogłoszeń. Umieściła też plakacik na stronie urzędu.
Napisałam maila z krótką treścią i wielką prośbą do swoich znajomych i DS. Prosiłam by ,jeśli mają czas, podeszli/podjechali rozejrzeć się za kicią. By wywiesili w swej okolicy plakaty bo może akuratnie ktoś będzie w okolicy i zobaczy. By wydrukowali i jeśli to możliwe pomogli w rozwieszaniu, wręczaniu ludziom. Na wszelką wszelkość należy wywiesić ogłoszenie w miejscu jej wcześniejszego pobytu.
No i chodzić, szukać, wołać. Należy mieć ze sobą latarkę by poświecić w jakieś zakamarki. Uwierz, czasem tylko błysk oka wskazuje na obecność kota w dziurze. Trzeba obejrzeć wielokrotnie (nie musi się ujawnić) wszelkie "dziury" w okolicy. Rynny. Studzienki. Piwnice. Przybudówki. Krzaluny i chaszczory. To że jej nie widać nie oznacza, ze tam jej nie ma. Miej zawsze transporter ze sobą. Nie musi dać się nieść na rękach gdy ją znajdziesz. Bo znajdziesz.
Kciuki olbrzymie :ok:
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55353
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Wto cze 22, 2021 12:20 Re: ZAGINĘŁA Bombka, Grodzisk Mazowiecki, udostępniajcie pro

Ulotki warto też wrzucać do skrzynek pocztowych, skrzynek na listy, szczególnie jeśli są domki wolnostojące, kotka może zatrzymać się gdzieś w ogrodzie, schować w jakiejś przybudówce. Ogromne kciuki, żeby się znalazła! :ok: :ok: :ok:
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60134
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Wto cze 22, 2021 16:03 Re: ZAGINĘŁA Bombka, Grodzisk Mazowiecki, udostępniajcie pro

Jak szukaliśmy chłopaków wykorzystywaliśmy wszystkie propozycje szukania jakie padły na forum i jakie dawało się znaleźć w necie.
1 kot znalazł się niedaleko miejsca skąd zwiał (w miarę sąsiedni budynek)
2 znalazł się blisko miejsca skąd zwiał (a zwiał wywieziony do obcej miejscowości)
3 (kotka) była po prostu porzucona i ona poszła od razu w długą (znalazła sobie miejscówkę) - złapana przy okazji poszukiwań kota nr 4.
4 znalazł się po przypadkowej wizycie w lecznicy, gdzie został odczytany chip (a z tego co kojarzę domek, który go przygarnął był dość niedaleko miejsca jego normlanego zamieszkania).
Na podstawie przypadku nr 2 (czyli zaginął na obcym terenie) skupiałabym się na dokładnym szukaniu w najbliższych okolicach.
Przy szukaniu koteczków jak debile chodziliśmy i próbowaliśmy myśleć, gdzie bym się schował będąc kotem. Oczywiście oplakatowane wszystko i wszędzie. Do domków wrzucaliśmy karteczki z prośbą o przeszukanie garaży, piwnic itd. Niestety z powodu odległości raczej nie mam szans się aktywnie włączyć w poszukiwania, ale gdyby się nie znalazła do soboty - to jeśli mi się nic nie przewróci, a miałabyś ulotki do rozrzucenia to bym próbowała na parę godzin plakatowania podjechać. Numer masz, jak nie to daj znać na pw. Nie wiem z skąd jej się udało uciec, i czy dałoby się jakoś postawić kamerkę, żeby sprawdzać czy nie próbuje przychodzić pod miejsce skąd uciekła na jedzenie. Pewnie bym wystawiła ulubione jedzonko na balkon (wiem, wiem 2 piętro, ale węch koty mają lepszy niż my).

gusiek1

 
Posty: 1658
Od: Nie sie 28, 2016 14:24
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto cze 22, 2021 16:32 Re: ZAGINĘŁA Bombka, Grodzisk Mazowiecki, udostępniajcie pro

i niech mi ktoś powie, że porządne zabezpieczenia to nie jest podstawa
:placz:


nie mam jak pomóc
mogę jedynie kibicować
Obrazek

Kinnia

 
Posty: 8804
Od: Nie sie 19, 2012 21:12

Post » Wto cze 22, 2021 17:22 Re: ZAGINĘŁA Bombka, Grodzisk Mazowiecki, udostępniajcie pro

Zaznaczę
Obrazek
Misia [*] u mnie 28.04.2017-14.06.2018

Meteorolog1

Avatar użytkownika
 
Posty: 3713
Od: Sob lis 23, 2013 0:42
Lokalizacja: Olesno (opolskie)

Post » Śro cze 23, 2021 11:28 Re: ZAGINĘŁA Bombka, Grodzisk Mazowiecki, udostępniajcie pro

Dzięki kochane. Tu w Grodzisku nie znam jeszcze wszystkich fundacji, jak tylko się dowiaduję o kolejnej, to od razu wysyłam. Lecznice powiadomione, ale najbliższe i te najprężniej działające, ale stopniowo wysyłam do kolejnych, bo jednocześnie drukuję plakaty, foliuję i wieszam, wieszam, wieszam... na razie powiesiłam ponad setkę, jakieś 150 trafiło do skrzynek pocztowych, z SM mam kontakt i też mają moje ogłoszenie, są różne tropy, ale na razie żaden taki pewny.
Bardzo pomaga mi Gosia z partnerem, to od nich dostałam Bombkę :(

Codziennie nastawiamy klatkę łapkę tu w okolicy, wystawiam jedzenie, nawołujemy codziennie i ja, i Gosia, i szuramy jedzeniem, znajdujemy okoliczne stada i tam zostawiamy informacje, wczoraj jechali większy kawałek, bo ktoś zgłosił martwego kota przy drodze, a tu do martwych SM nie przyjeżdża z czytnikiem, tylko od razu zabierają do utylizacji, jak kotu się coś stało, to się nie dowiesz :(

Jest tu w okolicy miejsce "karmienia" - już wyhaczyliśmy coś w ciąży, reszta zabiedzone, ale faktycznie ktoś "karmi" - znaczy są kości, resztki, jakaś woda czasem. Zgarnęliśmy stamtąd jedną kotkę, bo patrzeć się na nią nie dało, obstawialiśmy 5-7 miesięcy, a musi mieć rok, chuda, niecałe 2,5kg waży :( no ale faktycznie stado tam jest i możliwe, że będzie tam szła, więc mamy na oku. Jak się Bombka odnajdzie będę tam ogarniać...

Na razie nie tracimy nadziei, choć co drugi dzień mam kryzys i wytykam sobie od debili, ciąg bezsensownych zdarzeń doprowadził do kociego nieszczęścia :(
Ostatnio edytowano Śro cze 30, 2021 5:43 przez Szalony Kot, łącznie edytowano 1 raz

Szalony Kot

 
Posty: 23304
Od: Pt wrz 24, 2010 13:01
Lokalizacja: Grodzisk Maz./ Warszawa

Post » Śro cze 23, 2021 11:42 Re: ZAGINĘŁA Bombka, Grodzisk Mazowiecki, udostępniajcie pro

Kciuki olbrzymie. :ok:
Macie stres okrutny ,wiem.
Szukałam Burej i Bezy. Dużo czasu mi to zajęło ale udało się.

Martynko, ja wklepywałam w net zapytania o fundacje, DT...z tego terenu. I to co się pojawiało zarzucałam mailami. Do tego większe zakłady pracy też obskakiwałam mailowo.
Spróbuj skontaktować sie z UM. Może coś wiedzą o lokalnych karmicielach.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55353
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Pt cze 25, 2021 17:43 Re: ZAGINĘŁA Bombka, Grodzisk Mazowiecki, udostępniajcie pro

Kciuki trzymam cały czas
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55353
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Sob cze 26, 2021 23:35 Re: ZAGINĘŁA Bombka, Grodzisk Mazowiecki, udostępniajcie pro

Dzięki. Przepraszam, że tu mało zaglądam, ale plakatujemy, jest dużo telefonów, każdy trop trzeba sprawdzić, bardzo mało śpimy, bo w zasadzie szukamy i porankami od 6-7 i nocami do 3-4...
Mieliśmy nadzieję na pewną kotkę, ale to niestety nie Bombka :( koteczka ma oskórowany ogonek, Gosia dziś widziała ją z bliska, to nie Bombisia :( próbowała ją i tak złapać, kotu trzeba pomóc, ale polujemy na nią od środy bezskutecznie, ciągle omija nas, klatkę, my się z nią mijamy...

Szalony Kot

 
Posty: 23304
Od: Pt wrz 24, 2010 13:01
Lokalizacja: Grodzisk Maz./ Warszawa

Post » Pon cze 28, 2021 18:45 Re: ZAGINĘŁA Bombka, Grodzisk Mazowiecki, udostępniajcie pro

Znalazła się :oops: ponad tydzień na gigancie, ponad kilometr od domu, ponad 300 wywieszonych ogłoszeń i drugie tyle powrzucane do skrzynek ludziom - ot tak weszła na ręce pani, która wyszła na swój spacer z kotem na smyczy.

Spłakałam się, ulga niesamowita :oops:

Szalony Kot

 
Posty: 23304
Od: Pt wrz 24, 2010 13:01
Lokalizacja: Grodzisk Maz./ Warszawa

Post » Pon cze 28, 2021 19:12 Re: Znalazła się Bombka w Grodzisku :)

Gratulacje
Obrazek
Misia [*] u mnie 28.04.2017-14.06.2018

Meteorolog1

Avatar użytkownika
 
Posty: 3713
Od: Sob lis 23, 2013 0:42
Lokalizacja: Olesno (opolskie)

Post » Pon cze 28, 2021 19:13 Re: Znalazła się Bombka w Grodzisku :)

Świetna wiadomość. Super! :ok:
Obrazek

mimbla64

Avatar użytkownika
 
Posty: 14224
Od: Pon lis 12, 2007 9:29
Lokalizacja: Warszawa Wola

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], jolabuk5, kasiek1510, Zeeni i 187 gości