Koty po odrobaczeniu mają biegunkę i wymiotują :(

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon cze 21, 2021 14:16 Koty po odrobaczeniu mają biegunkę i wymiotują :(

Dzień dobry. W piątek odrobaczyłam 15 kotów preparatem Dronspot, najpierw zwarzyłam a potem podałam przez strzykawkę na kark roztwór. Sobota i niedziela były najgorsze dla kotów, ciągle wymiotowały nie stawionym pokarmem z martwymi robalami i miały silną biegunkę. Dziś jest lepiej, ale jedna kotka znowu zwymiotowała pokarm z nieżywymi robalami. Biegunka u niektórych kotów ustała. Nie wiem jak reszta kotów się czuję bo przychodzą tylko rano i wieczorem na jedzenie. Podaję im codziennie kleik z siemienia lnianego do karmy. Najbardziej martwię się o kotkę która jest kotna i chyba na początku sierpnia urodzi małe kociaki. Pogoda też nie jest najlepsza bo są bardzo duże upały a koty nie chcą pić wody.

Karolinap777

 
Posty: 15
Od: Pt maja 21, 2021 14:44

Post » Pon cze 21, 2021 15:46 Re: Koty po odrobaczeniu mają biegunkę i wymiotują :(

Musiały być bardzo zarobaczone.
Dlaczego nie wysterylizujesz kotki? Do sierpnia jeszcze trochę czasu.

ewar

 
Posty: 54904
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Pon cze 21, 2021 16:00 Re: Koty po odrobaczeniu mają biegunkę i wymiotują :(

Karolinap777 pisze:Dzień dobry. W piątek odrobaczyłam 15 kotów preparatem Dronspot, najpierw zwarzyłam a potem podałam przez strzykawkę na kark roztwór. Sobota i niedziela były najgorsze dla kotów, ciągle wymiotowały nie stawionym pokarmem z martwymi robalami i miały silną biegunkę. Dziś jest lepiej, ale jedna kotka znowu zwymiotowała pokarm z nieżywymi robalami. Biegunka u niektórych kotów ustała. Nie wiem jak reszta kotów się czuję bo przychodzą tylko rano i wieczorem na jedzenie. Podaję im codziennie kleik z siemienia lnianego do karmy. Najbardziej martwię się o kotkę która jest kotna i chyba na początku sierpnia urodzi małe kociaki. Pogoda też nie jest najlepsza bo są bardzo duże upały a koty nie chcą pić wody.


Czym dokładnie odrobaczałaś koty?
Co dokładnie podawałaś przez strzykawkę?
Dronspot? Odrobaczałaś dorosłe kociaki czy maluchy preparatem dla dużego kota który podzieliłaś na mniejsze dawki? Bo jeśli dorosłe koty to dlaczego podawałaś preparat strzykawką?

To są Twoje koty czy jakieś dzikie, zaniedbane, klepiące biedę?
Kotka w ciąży, aż tak silne zarobaczenie całej gromady kotów że zareagowały tak spektakularnie jak wymioty robakami i objawy zatrucia nimi.
Oznacza to że z kotami jest coś nie halo tak ogolnie, koty w dobrej formie rzadko są tak silnie zarobaczone, a już kilkanaście kotów i wszystkie taka reakcja...
Coś jest nie tak.

Co one jedzą?
Napisz coś więcej o sytuacji - bo tu chyba jest poważniejszy problem niż reakcja na prawidłowe odrobaczenie u zaopiekowanych kotów.

One się czymś nie struły? Moze te wymioty i biegunka to nie reakcja na odrobaczenie a coś innego? Zepsute jedzenie? Lub infekcja?
A silne zarobaczenie swoja drogą.

Blue

 
Posty: 23416
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Pon cze 21, 2021 19:32 Re: Koty po odrobaczeniu mają biegunkę i wymiotują :(

Kotom podaje do jedzenia karmę Dolina Noteci i nigdy nie wymiotowały od niej, ani nie miały biegunki. A poraz pierwszy odrobaczałam koty preparatem Dronspot, kupiłam roztwór do nakrapiania dla dużych kotów, podzieliłam i podałam przez strzykawkę na kark. Zawsze podawałam w tabletkach a teraz odrobaczyłam tym preparatem. Moje koty i inne które przychodzą pod dom(czasem razem się bawią w ogródku) po podaniu Dronspot dostały w tym samym czasie biegunkę i wymiotowały martwymi robalami. Jeszcze nigdy nie widziałam aż tyle robali :( Myślę że to nie zatrucie tylko silne zarobaczenie... trochę się martwię bo to jest już 3 dzień, mój kocurek który ma prawie rok nadal ma biegunkę a kotka pięcioletnia dziś znowu zwymiotowała martwymi robalami. Jak długo to będzie trwać ? bo jeszcze nigdy nie spotkałam się aż z takim dolegliwościami kilkudniowymi po odrobaczeniu.

Karolinap777

 
Posty: 15
Od: Pt maja 21, 2021 14:44

Post » Pon cze 21, 2021 19:44 Re: Koty po odrobaczeniu mają biegunkę i wymiotują :(

Powiedziałabym, że to bardzo dobrze, że koty wymiotują martwymi robakami oraz wydalają je w biegunce. Bo w tym sposób pozbywają się toksyn które wydzieliły martwe robaki. Jednakże takie toksyny są bardzo silną trucizną dla kota i słabsze koty mogą tego nie przeżyć jeżeli robaków było aż tak bardzo dużo. Nie wiem czy nie byłoby warto poradzić się weterynarza.
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Kazia

 
Posty: 13706
Od: Pt maja 24, 2002 13:46
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto cze 22, 2021 7:39 Re: Koty po odrobaczeniu mają biegunkę i wymiotują :(

ewar pisze:Dlaczego nie wysterylizujesz kotki? Do sierpnia jeszcze trochę czasu.

Zapytam raz jeszcze. W ogóle to sterylizujesz koty? Skoro dadzą się odrobaczać, to złapanie na sterylkę nie powinno stanowić problemu.

ewar

 
Posty: 54904
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Wto cze 22, 2021 10:28 Re: Koty po odrobaczeniu mają biegunkę i wymiotują :(

ewar pisze:Zapytam raz jeszcze. W ogóle to sterylizujesz koty? Skoro dadzą się odrobaczać, to złapanie na sterylkę nie powinno stanowić problemu.

W pierwszej kolejności to kupuję karmę dla nich, a jak zachorują to jadę z kotami do weta. Wszystko na mój koszt, czasem rodzinka dołoży się na leczenie albo na szczepienie. Większość kotów jest wykastrowanych/wysterylizowanych, zostały do kastracji: mój kocurek który ma prawie rok, 2 inne kocurki znajdki które ciągle kręcą się koło domu i kotka która niedługo się okoci (przychodzi tylko rano i wieczorem na jedzenie a potem znika)

Karolinap777

 
Posty: 15
Od: Pt maja 21, 2021 14:44

Post » Wto cze 22, 2021 11:59 Re: Koty po odrobaczeniu mają biegunkę i wymiotują :(

Ale chodzi o sterylkę aborcyjną. Kotka zostanie wysterylizowana, a nieświadome jeszcze kocięta uśpione. Można to zrobić na koszt gminy, zgłaszając kota jako wolnożyjącego.
Skąd jesteś? Może ktoś z forum by pomógł.

Koki-99

Avatar użytkownika
 
Posty: 10233
Od: Pt mar 23, 2007 13:48
Lokalizacja: Gliwice

Post » Śro cze 23, 2021 7:08 Re: Koty po odrobaczeniu mają biegunkę i wymiotują :(

Mieszkam w małej miejscowości i gmina nie ma pieniędzy na sterylizacje kotów.

A wracając do tematu to wczoraj byłam u weta ale bez kotów i dostałam pastę ColoCeum plus aby podawać do pyszczka przez kilka dni.

Karolinap777

 
Posty: 15
Od: Pt maja 21, 2021 14:44

Post » Śro cze 23, 2021 14:42 Re: Koty po odrobaczeniu mają biegunkę i wymiotują :(

viewtopic.php?f=1&t=203302&hilit=powszechna+sterylizacja
Spróbuj zwrócić się do PS o pomoc. Lepiej wysterylizować teraz kotkę i nie mieć kilka kociąt do wykarmienia, odrobaczenia...itd. A kotka już więcej rodzić nie będzie.

ewar

 
Posty: 54904
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Śro cze 23, 2021 17:34 Re: Koty po odrobaczeniu mają biegunkę i wymiotują :(

Ile płacisz za sterylkę?

ewar

 
Posty: 54904
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Śro cze 23, 2021 17:36 Re: Koty po odrobaczeniu mają biegunkę i wymiotują :(

Karolinap777 pisze:Mieszkam w małej miejscowości i gmina nie ma pieniędzy na sterylizacje kotów.

To nie jest prawda. Każda gmina ma obowiązek zapewnić w swoim budżecie choćby minimalne nakłady na ten cel. Też mieszkam w małej miejscowości, a jednak gdy się do mnie przybłąkała kotka, którą trzeba było wysterylizować, zadzwoniłam do urzędu gminy. Bo to gmina jest odpowiedzialna za dobrostan, dokarmianie i sterylizację wolnożyjących kotów. Takie mamy prawo. Ja to wyegzekwowałam w mojej gminie, Ty też możesz. Tyle tylko, że sama musiałam zawieźć kotkę do weta, bo nie chciałam czekać, aż on po nią będzie mógł przyjechać. Potem przetrzymałam ją chwilę u siebie i znalazłam jej dom. Ale równie dobrze mogłam ją wypuścić na terenie, który znała.

Koki-99

Avatar użytkownika
 
Posty: 10233
Od: Pt mar 23, 2007 13:48
Lokalizacja: Gliwice

Post » Czw cze 24, 2021 6:54 Re: Koty po odrobaczeniu mają biegunkę i wymiotują :(

ewar pisze:Ile płacisz za sterylkę?

Ostatnio to płaciłam coś ok.110 zł.

Koki-99 pisze:To nie jest prawda. Każda gmina ma obowiązek zapewnić w swoim budżecie choćby minimalne nakłady na ten cel. Też mieszkam w małej miejscowości, a jednak gdy się do mnie przybłąkała kotka, którą trzeba było wysterylizować, zadzwoniłam do urzędu gminy. Bo to gmina jest odpowiedzialna za dobrostan, dokarmianie i sterylizację wolnożyjących kotów. Takie mamy prawo. Ja to wyegzekwowałam w mojej gminie, Ty też możesz. Tyle tylko, że sama musiałam zawieźć kotkę do weta, bo nie chciałam czekać, aż on po nią będzie mógł przyjechać. Potem przetrzymałam ją chwilę u siebie i znalazłam jej dom. Ale równie dobrze mogłam ją wypuścić na terenie, który znała.

To teraz już nic nie wiem... moja koleżanka jak dzwoniła do gminy aby wysterylizować młodą kotkę to nie dostała żadnego bonu/talonu ani pieniędzy na sterylkę jak tu większość z Was piszę.

Karolinap777

 
Posty: 15
Od: Pt maja 21, 2021 14:44

Post » Czw cze 24, 2021 7:12 Re: Koty po odrobaczeniu mają biegunkę i wymiotują :(

Wysterylizuj kotkę jak najszybciej, nawet na kredyt, a ja postaram się zrobić bazarek na ten cel.

ewar

 
Posty: 54904
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Czw cze 24, 2021 9:30 Re: Koty po odrobaczeniu mają biegunkę i wymiotują :(

Karolinap777 pisze:To teraz już nic nie wiem... moja koleżanka jak dzwoniła do gminy aby wysterylizować młodą kotkę to nie dostała żadnego bonu/talonu ani pieniędzy na sterylkę jak tu większość z Was piszę.


Może zadzwoniła gdy bonów/talonów już nie było? Bo ich jest pewna pula na cały rok i gdy zadzwonisz w "złym momencie" to faktycznie może być z tym trudno.

Z ciekawości w temacie odrobaczania, pokontynuuję temat - na ile dawek dzieliłaś dawkę na dużego kota? W przypadku odrobaczania kota powiedzmy 4-5 kilo bo tyle waży przeciętny dorosły wolnożyjący tak na oko.
Nie podałaś im za małej dawki?
Bo niektóre substancje działają bardzo drażniąco na glisty (nie wiem jak z tą), jeśli ich szybko nie zabiją lub nie porażą powodują ich bardzo silny niepokój, gwałtowne wicie się, wydzielanie dużych ilości drażniącego śluzu. Może z tego powodu wzięły się objawy u Twoich kotów? Na pewno były bardzo zarobaczone skoro tak to wyglądało, ale może dodatkowo objawy były nasilone przez zbyt małą dawkę leku który nie osiągnął odpowiedniego stężenia by uśmiercić glisty ale je bardzo "wzbudził" co może być niebezpieczne bo w skrajnych przypadkach może doprowadzić do silnych objawów zatrucia a nawet niedrożności jelit.

Blue

 
Posty: 23416
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Silverblue, włóczka, Wojtek i 212 gości