Przewlekla biegunka - leczenie

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie cze 20, 2021 18:22 Przewlekla biegunka - leczenie

Moj kot (sfinks) cierpi na przewlekla biegunke. Badania krwi i kalu zrobione jakis czas temu nie wykazaly zadnych nieprawidlowosci, wet powiedziala ze podejrzewa nieswoiste zapalenie jelit ale jedyne co przepisala to metronidazol na dwa tygodnie. Lek niewiele pomogl, kot moze rzadziej chodzil do kuwety ale buegunka nie ustapila. Probowalam zmienic karme na jednobialkowa, ale bylo jeszcze gorzej. Obecnie karmie kota Hill’s sensitive bo wydaje mi sie ze kot najlepiej ja toleruje. Po ponownej wizycie u weta, zalecono mi ponowne badanie krwi i kupy kota. Badnia kalu wykazaly FIP, natomiast z badania krwi wynika, ze kot ma problemy z trzuska, a dodatkowo z tego co widze jest wysoki ( znacznie powyzej normy) poziom lukocytow i neurocytow. Wet przepisala ponownie metronidazol w dawce 0.6 mg dwa razy dziennie oraz steryd prednizolone 5mg 1 tabletka dziennie. Oba leki mam podawac w tych dawkach przez miesiac. Jak myslicie, jezeli chodzi o leczenie, czy jest to dobry trop? nie zaszkodzi jeszcze bardziej? moge tez wyslac kopie wynikow badan jakie mi przyslali

clevercats

 
Posty: 1
Od: Nie cze 20, 2021 18:19

Post » Nie cze 20, 2021 19:19 Re: Przewlekla biegunka - leczenie

Poczytaj, bo Twój wet chyba jednostronnie podszedł do tematu
viewtopic.php?p=12149683
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14668
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Pon cze 21, 2021 7:47 Re: Przewlekla biegunka - leczenie

Chyba jakoś równo rok temu też było kilka wątków o biegunce. Ciężka sprawa jeśli kot ma inne choroby. Mojej kotce, zdrowej i młodziutkiej, metronidazol też nie pomagał. Dopiero steryd dał radę zatrzymać biegunkę. Kotka chyba przez dwa m-ce popuszczała kupkę, płakała i wylizywała podogonie. Współczuję, bo wiem jak to jest :(

Koki-99

Avatar użytkownika
 
Posty: 10239
Od: Pt mar 23, 2007 13:48
Lokalizacja: Gliwice

Post » Pon cze 21, 2021 8:19 Re: Przewlekla biegunka - leczenie

Przede wszystkim zrobiłabym test PCR w kierunku rzęsistka bydlęcego, szczególnie jeśli kot jest młody i ma biegunkę od czasu zakupu lub niedługo po nim.
Jakie badania kału wykazały FIP? To niemożliwe. Chyba że chodzi o koronawirusa kociego, ale tego ma większość kotów, więc to mało diagnostyczna informacja.
Jakie badania krwi wykazały problemy z trzustką?
Jakie dokładnie badania kału robiliście? I jakie dokładnie badania krwi oraz co w nich powychodziło?
Co wykazało usg?
Napisz coś więcej o kocie, w jakim jest wieku, od kiedy ta biegunka, jak wygląda (8 razy dziennie rzadki kał czy raz - to różnica, jaki ma kolor), co je. Z czymś wiążesz jej pojawienie się? Z wcześniejszą antybiotykoterapią, z przybyciem innego kota, z zakupem etc? Pojawiła się nagle i jest, czy na początku raz była a raz nie? A teraz? Jest stała?
Jak "zaopiekowana" została trzustka?
Kot ma możliwość czyms się podtruwać lub podrażniać przewód pokarmowy? Roslinki domowe, wylizywanie brudnych naczyń w zlewie, niewskazane dla kotów pokarmy etc.

Blue

 
Posty: 23482
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Pon cze 21, 2021 13:52 Re: Przewlekla biegunka - leczenie

przeczytaj ten wątek, jest długi, ale bardzo pouczający i też o sfinksie viewtopic.php?f=1&t=187986

izka53

Avatar użytkownika
 
Posty: 15055
Od: Śro wrz 29, 2010 13:54
Lokalizacja: Poznań




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 155 gości