Kot prosze o pomoc

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie cze 13, 2021 13:52 Kot prosze o pomoc

Witam. Może jest tu ktoś kto mógłby mi pomóc lub podpowiedzieć co mam robić .Z góry dziękuje , a mianowicie ....
pewnego dnia rano moja kotka lat 4 wysterylizowana zwymiotował biała ślina lecz tego dnia nie było jakiś zmian w jej zachowaniu jak i w żywieniu. Po dwóch dniach powtórka rano zwymiotowała biała slinę wcześniej próbowała tak jakby sie coś zatkało osowiała postanowiłam nie czekać i pojechałyśmy do weta zbadał temperatury brak temp miała 38.1 mówił że jest ok ząbki ,dziąsła ok brzuszek ok brak wzdęc dostała zastrzyk rozkurczowy przeciw wymiotny mówł że z antybiotykiem więc poprosiłam by pobrał krew i porobił wszystkie mozliwe badania z wymazu krwi kota. Wróciłysmy do domu kot żle zniósł podróz autem w obie strony do weta miauczała sapała .W domu kot sie na mnie obraził tego przez pół dnia brak apetytu wszystkiego sie bała wieczorem kot sie ożywił pobawiła sie nawet rozrabiała zrobiła siku i kupkę nawet sama zjadła swój płynny przysmak. Lecz na drugi dzien rano nie chciała jeść swojego jedzenia ani chrupek ani mokrej kramy pojechalam po wyniki i wszystkie wyniki dobra organów wewnętrznych tj watroba,trzuska,nerki itp dobre wszystko w normie cukrzycy brak wiec powiedziałam o swoich obawach ze kot je mało nie widze by ubywalo w misce wody mowil ze antybiotyk jeszcze dziala by odczekac dwa dni obserwowac i starac sie samemu kota karmic . Moja kotka lubi bardzo gotowane krewetki do tej pory jadła sporadycznie raz na jakis czas wiec pomyslałam ze skoro nie chce jesc karmy swojej i zmiana karmy nic nie pomogła ugotowałam krewetki i zajadała się nimi . nie wiem co mam robic bo kotka nadal nie je swojego jedzenia miska wody dwa razy dziennie woda zmieniana nie widze by ubywało siku rano zrobiła normalnie pomyslalam ze moze byc zaklaczona zaparzyłam siemie lniane i podałam jej kleikbo pasty nie lubi i na tym sie koncza moje pomysly co robi czuje sie bez radna . Kotka nie jest osowiała. Zastanawia mnie brak jej apetytu do jej ulubionnego jedzenia bo prócz suchej im mokrej karmy jadła wołowinke . Prosze doradzcie cos

jolag78

 
Posty: 18
Od: Wto mar 06, 2018 10:42

Post » Nie cze 13, 2021 14:31 Re: Kot prosze o pomoc

Kiedy te objawy się zaczęły? Bo nie potrafię na podstawie Twojego opisu umiejscowić tego w czasie, ile to już trwa, który dzisiaj jest dzień tego braku apetytu.
Kiedy ona jadła te krewetki, co to oznacza że się nimi zajadała, kiedy ostatnio zrobila siku i się załatwiła.
Możesz to jakoś czytelniej rozpisać?

Blue

 
Posty: 23416
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Nie cze 13, 2021 15:26 Re: Kot prosze o pomoc

pierwsze objawy ze wymiotowała rano slina były w środe ale tego dnia jadła swoja karme normalnie w czwaretk ranoo tez zwymiotowała nad ranem slina i poszła spac rano nie chciała juz jesc śniadania wiec pojechałysmy do weta . krewteki gotowane bez zadnych przypraw ona lubi i na dzien dzisiejszy jest to jedna rzecz która chce jesc wet mówł żeby jej dawac to skoro tylko to jesc teraz chce ze wazne aby cos jadla skubneła troche suchej karmy ale to kilka ziarenek siku robi codziennie dzis juz nawet dwa razy zrobila ale chodzi głodna podchodzi do misek i powacha i pojdzie wet stwierdzil ze kota domowego nie wychodzacego nie trzeba czesto odrobaczac kuoe robila wczoraj i według mnie kupa ok nie ma robalow ale za to byly sladowe ilosci kłakow

jolag78

 
Posty: 18
Od: Wto mar 06, 2018 10:42

Post » Nie cze 13, 2021 15:27 Re: Kot prosze o pomoc

ale nie widze zeby ubywalo w miseczce wody

jolag78

 
Posty: 18
Od: Wto mar 06, 2018 10:42

Post » Nie cze 13, 2021 15:55 Re: Kot prosze o pomoc

Niektóre koty nie lubią pić wody, lepiej wtedy nie dawać im suchego pokarmu. Albo dopajać strzykawką.
Kotka wygląda na zakłaczoną, póki nie wydali wszystkiego, nie będzie apetytu. Moje stadko też ostatnio strajkowało i porzygiwało śliną. Daję wtedy pastę odkłaczającą i strzykawką trochę karmy przetartej z wodą na gęsto przez sitko. I tak kilka razy dziennie, póki kot nie je. Można wtedy spokojnie czekać aż kłaki wyjdą. Teraz jest pora linienia, czeszę moje codziennie, a i tak zwracają kłaki, a ich kupy wrzucone do WC nie chcą zatonąć, bo są z kłakami.
Twoja kotka jest młoda, trawka powinna jej pomóc, bo zawsze lepiej, kiedy kot zwróci kłaki górą niż dołem, bo to drugie wiąże się z brakiem apetytu, a niekiedy poważniejszym zatkaniem, które powoduje stan zapalny przewodu pokarmowego. Trzeba też codziennie czesać.
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14605
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Nie cze 13, 2021 16:01 Re: Kot prosze o pomoc

Uspokoiłas mnie troche wielkie dzieki :-* jutro rano lece w poszukiwaniu trawki w zoologicznych sklepach a mozesz mi powiedziec czy to pradwa ze smalec z gesi moze tez pomóc bo za nim trwaka wyroscnie to pewnie z 3dni

jolag78

 
Posty: 18
Od: Wto mar 06, 2018 10:42

Post » Nie cze 13, 2021 18:13 Re: Kot prosze o pomoc

Lepszy niż smalec olej z puszki tuńczyka albo ze 2-3 ml parafiny rozpaćkane z gourmetem.
Parafina do kupienia w aptece, powinna być zawsze w domu. W zwierzęcym kup pastę gimpet odkłaczającą, koty ją lubią, a ona pomaga w rozbijaniu zbitych kłaków w żołądku.
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14605
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Nie cze 13, 2021 19:05 Re: Kot prosze o pomoc

Dziękuje za pomoc

jolag78

 
Posty: 18
Od: Wto mar 06, 2018 10:42

Post » Nie cze 13, 2021 22:17 Re: Kot prosze o pomoc

A usg miała robione. Mój bezdomniaki gdy stracił apetyt i zaczął wymiotować miał zapalenie jelit i żołądka. badania z krwii wyszły mu bardzo dobre, ale stan zapalny pokazało dopiero usg.

Fhranka

 
Posty: 496
Od: Czw lis 15, 2018 13:28
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pon cze 14, 2021 10:56 Re: Kot prosze o pomoc

Fhranka pisze:A usg miała robione. Mój bezdomniaki gdy stracił apetyt i zaczął wymiotować miał zapalenie jelit i żołądka. badania z krwii wyszły mu bardzo dobre, ale stan zapalny pokazało dopiero usg.

To bez usg wiadomo przecież, że zakłaczenie powoduje taki stan zapalny, który się cofnie po ustaniu przyczyny i właściwej diecie.
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14605
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Pon cze 14, 2021 16:14 Re: Kot prosze o pomoc

Byłam dzis u Weta Kotka dostała probiotyk BioProtect na 5 dni weterynarz powiedział ,ze nic sie złego nie dzieje. Udało mi sie kupic gotową wyrosnieta trawkę wcina aż sobie pomrukuje :) nastepna zasiana i czekamy aż wyrosnie. Kot zwymiotował po zjedzeniu trawy ale nie było kłaków była za to trawa i od razu luzna kupa . Pasta na kłaki podana zaczeła pic już sama wode co do jedzenia je rybe z parowara i gotowane krewetki wet mówił ,że to dlatego że to dla niej lekko strawne. Powoli interesuje kotke sos z mokrej karmy Także uzbrajam się w cierpliwość i obserwuje .

jolag78

 
Posty: 18
Od: Wto mar 06, 2018 10:42

Post » Pon cze 14, 2021 19:47 Re: Kot prosze o pomoc

:ok:
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14605
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], włóczka i 156 gości