Agresja Ola str 4. Inne kotki też potrzebują pomocy

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro maja 19, 2021 17:47 Agresja Ola str 4. Inne kotki też potrzebują pomocy

Wczoraj wynosząc jedzenie dla kotów bezdomnych, po godzinie 20.00 zostawiam je w dwóch miejscach w budce do karmienia i pod moim samochodem, zobaczyłam małą rudą biedę. Mniej więcej wiem jakie koty przychodzą, nie chciałam nawiązywać z nimi więzi bo mam już cztery kocurki i absolutnie nie stać mnie by przyjąć następnego. Ten rudzinka zwrócił moją uwagę już wcześniej bo 2 razy widziałam jak podjada w tej budce. Teraz widziałam go z bliska, nie podszedł do budki bo jeż był pierwszy i koty się go boją. Kotek ujął mnie za serce bo jest to mała chudzinka, poszłam do domu po saszetkę i za garażami zawołałam go i podałam mu zjadł z apetytem i było mu mało zaprowadziłam go do miejsca gdzie stoi mój samochód bo czarny kotek tam jada i ostatnio zostawia suche zjada tylko mokrą. Kotek chodził za mną krok w krok, łasił się dał się głaskać i mogłam go wziąć na recę, chciał iść za mną do klatki, serce mnie bolało zostawiając go. Do dwóch starszych kotów podbiegał, nos w nosek wąchał się z nimi, nie odganiali i nie atakowali go. Jak poszłam do innej klatki do znajomej na 15 minut to czekał na mnie pod klatką. Dziś spróbuję zrobić mu zdjęcia i zamieszczę gdzieś na portalu.
Czy to możliwe, że znajdę mu dom gdy będzie dalej na dworze bezdomny czy jednak muszę mieć go u siebie i dopiero szukać domu? Spać nie mogłam całą noc, że on tam gdzieś na dworze, bez ciepłego miejsca, to chyba jesienny miot z ubiegłego roku może wiosenny tylko niedożywiony. Gdzie ogłaszać? jak szukałam domu dla Ola to poza jednym sms-em nikt nie był zainteresowany. Nie dam rady z 5 kotami, ale mogłabym dawać na utrzymanie jego w DT tylko jak to załawiać gdzie szukać? Bardzo mi jest smutno, jak dziś go zobaczę to dam mu jedzenie za garażami dedykowane tylko dla niego i chyba zacznę przepędzać jeża bo sporo wyjada biednym kotom, gdzieś czytałam aby nie dokarmiać jeży, że teraz jest czas by same sobie radziły. Ojej, co robić i jak pomóc temu rudemu kotkowi z białym krawacikiem? jak dostał jedzenie to biegał za mną jak piesek
Ostatnio edytowano Śro lip 21, 2021 9:34 przez Taischa, łącznie edytowano 3 razy

Taischa

Avatar użytkownika
 
Posty: 209
Od: Czw cze 11, 2020 7:42

Post » Śro maja 19, 2021 18:54 Re: mały rudy kotek - jak znaleźć mu dom?

Młode, małe, rude i miziaste to już trudno o lepsze połączenie. Na pewno szybko znalazby dom. Weź go chociaż do łazienki, bo na takiego ufnego kociaka czyha wiele niebezpieczeństw. Różnie naprawdę być może.

ewar

 
Posty: 54904
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Śro maja 19, 2021 19:23 Re: mały rudy kotek - jak znaleźć mu dom?

Czasem udaje się znaleźć domy kotom na dworze, ale znacznie łatwiej takim, które są w domu. Ludzie czasem pytają, jak kot zachowuje się w takiej czy innej sytuacji albo co lubi i jak słyszą, że trudno powiedzieć, bo mieszka na zewnątrz, to się wahają. Bo mało co wiadomo, bo może być chory itd.
Ogłaszać można na olx i na fb. Są różne grupy poświęcone adopcjom (w tym adopcjom pilnym). Jeśli jesteś w stanie go dowieźć, to warto ogłaszać też na inne miasta (przy czym na olx musisz do tego użyć innych zdjęć i innego tekstu, bo system wyłapuje powtórki. Zwłaszcza tekst jest wychwytywany).
Ładne zdjęcia to zazwyczaj podstawa.
Są grupy na fb, na których ludzie wstawiają zdjęcie kota w plenerze i proszą o DT, ale z różnym skutkiem.
Jeśli będzie u Ciebie w domu (łazience), to warto go szybko wykastrować. To też zachęca część osób do adopcji (a tych, którym kastracja jest obojętna, odbiera możliwość rozmnażania kotów). Może gmina się dołoży? Albo fundacja Kastor?
Zamknięcie w łazience to dla izolowanego kota nie jest problem. I tak mu się warunki poprawią, więc ma szansę być tym zachwycony.
Jeżeli go weźmiesz, to zaczęłabym tak: krople na kark na pchły (jeśli ma świerzba, to Stronghold) i na dzień dobry kastracja. Potem zająć się resztą.
Wstaw w wątku linki do postów na fb, może forumowicze udostępnią. Udostępnianie i odświeżanie postów to podstawa, inaczej szybko spadają na dół (o ile wiem takim odświeżeniem jest edycja posta tudzież wpisanie komentarza pod postem - zależnie od grupy). Trzeba się trochę narobić.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Śro maja 19, 2021 20:10 Re: mały rudy kotek - jak znaleźć mu dom?

Stomachari i ewar dobrze radzą. Złap, zabierz do weta. Taki młody miziasty rudzielec ma szansę już u weta znaleźć dom. Przed zabraniem do weta zrób zdjęcia i zaraz wystaw ogłoszenia. Może skontaktuj się z jakąś fundacją, atrakcyjny kotek może znaleźć chętnego, jeśli fundacja umieści ogłoszenie na swojej stronie.
Szukać trzeba intensywnie, można zrobić ogłoszenia na innych stronach niż OLX (Gratka, gumtree, dział adopcji na miau), ale przede wszystkim ogłoszenie musi chwytać za serce! Bardzo ważne są dobre zdjęcia, nawet jeśli na początek będą gorsze, można potem podmienić. Warto też wypromować ogłoszenie - żeby ukazywało się u góry, na pierwszej stronie. I myśl o tym kocie cały czas jako o tymczasie, któremu szukasz domu. Przygotuj sobie umowę adopcyjną. Mały rudy miziak znajdzie opiekuna, zobaczysz!
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 59703
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Śro maja 19, 2021 21:35 Re: mały rudy kotek - jak znaleźć mu dom?

ewar pisze:Młode, małe, rude i miziaste to już trudno o lepsze połączenie. Na pewno szybko znalazby dom. Weź go chociaż do łazienki, bo na takiego ufnego kociaka czyha wiele niebezpieczeństw. Różnie naprawdę być może.

Dziś wieczorem kotek przybiegł i zaprzyjaźnił się z moim czarnym kotkiem, biegał za nim i chciał się bawić , trochę zjadł, podbiegał do ludzi dwóch starszych kobiet i nie bał się , łasił się do nich potem do mnie, wchodził za mną a do klatki, czarny próbował za nim wbiec też ale jednak jakiś hałas i już go nie było. Zrobiłam zdjęcia rudemu i zamieszczę z rana na stronie animalsów, facebooku lokalnym może komuś zginął kotek bo bardzo odważny i ewidentnie szuka kontaktu z człowiekiem podbiega do ludzi. Przebiegał duży pies w stylu pandeco (często ucieka swojej właścicielce) , a ten mały zaatakował go i przestraszył, czarny uciekł pod samochód, rudy jest za odważny dobrze, że pies nie był agresywny.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Taischa

Avatar użytkownika
 
Posty: 209
Od: Czw cze 11, 2020 7:42

Post » Śro maja 19, 2021 21:51 Re: mały rudy kotek - jak znaleźć mu dom?

Śliczny kocio!
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Śro maja 19, 2021 21:53 Re: mały rudy kotek - jak znaleźć mu dom?

A może on komuś uciekł? Może warto dać ogłoszenie na stronie schroniska, że kotek się błąka? Rozwiesić ogłoszenia u weta, w sklepie, na przystanku?
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 59703
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Śro maja 19, 2021 22:15 Re: mały rudy kotek - jak znaleźć mu dom?

jolabuk5 pisze:Stomachari i ewar dobrze radzą.

Tak stomachari i ewar bardzo dobrze radzą tylko ja do łazienki zabrać nie mogę tam są dwie kuwety i koty tam chodzą, drzwi są tylko przymknięte. Nie poradzę sobie. Pracuję, w domu szpital Olo z chorym okiem w piątek do weta jedziemy będzie zabieg, usuwanie i czyszczenie niegojącej i babrającej się rany przy oku,leczymy uszy i codzienne zabiegi przy nich. Milo po silnym przeziębieniu dochodzi do siebie dwa razy dziennie musi dostać 2 antybiotyki i przeciwbólowy aby jadł, a u Hugonka uaktywnił się wirus i leją się łzy z oczy (2 x dziennie anty herpes dostaje oraz wetomune) Przy czwórce kotów mam sporo zajęć a wieczorem dokarmianie bezdomnych kotków i jeża- dziś nie widziałam go ale długo stałam z kotami przy budce do karmienia więc chyba bał się ujawniać. Rano dam ogłoszenia może komuś uciekł i poproszę o zapewnienie DT z moim wsparciem na karmę, a na sterylkę i szczepienie załatwiłabym bon.
Jolu u nas u weta nie ma szansy aby znaleźć mu dom. Musze przemyśleć jeszcze raz, jednej sąsiadce która ma starszego rudego kotka proponowałam tego malucha, mówiła nie, nie ale widać było, że chciałaby, może się namyśli jeszcze, puściłam informacje do siostry zakonnej współpracujemy zawodowo aby rozpuściła wici może być chętny na adopcję z całej Polski - dowiozłabym albo bym coś organizowała. Takie mam przemyślenia na dziś, a jak postanowię jutro to jeszcze nie wiem.

Taischa

Avatar użytkownika
 
Posty: 209
Od: Czw cze 11, 2020 7:42

Post » Śro maja 19, 2021 23:07 Re: mały rudy kotek - jak znaleźć mu dom?

Są też grupy na fb z adnotacją, że na całą Polskę. Tam warto wstawić.
Jeśli dam radę, to potem wstawię linki do kilku, które jakoś tam znam.
Aha, i jeszcze grupy Zaginione/Znalezione.

A co się stało Olo? Chyba mi umknęło, że ma coś z oczami a tym bardziej z raną przy oku...
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Śro maja 19, 2021 23:52 Re: mały rudy kotek - jak znaleźć mu dom?

A może złapać i od razu zanieść do weta? I poprosić, żeby kotka trochę przetrzymali? Może się zgodzą?
Pozostaje rozglądać się za jakimś dt. A może ta sąsiadka z rudym kotem prędzej wzięłaby malucha, gdyby wiedziała, że to tylko na jakiś czas?
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 59703
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Czw maja 20, 2021 5:10 Re: mały rudy kotek - jak znaleźć mu dom?

Stomachari pisze:Są też grupy na fb z adnotacją, że na całą Polskę. Tam warto wstawić.
Jeśli dam radę, to potem wstawię linki do kilku, które jakoś tam znam.
Aha, i jeszcze grupy Zaginione/Znalezione.

A co się stało Olo? Chyba mi umknęło, że ma coś z oczami a tym bardziej z raną przy oku...


Super, jak będziesz miała wolną chwilę to wklej te linki na całą Polskę bardzo by mi się przydały. mały miałby większą szansę. W pracy w wolnej chwili przygotuję informacje/ogłoszenie.
Na zdjęciach on wygląda dorodniej niż w realu, w rzeczywistości jest bardziej chudy, brudniejszy i mniejszy, jakoś zdjęcia przekłamują.
Ola zadrapał któryś z kotów podczas zabawy, ma głupi zwyczaj pchania tej głowy za blisko,a ma krótkie łapki i chyba Hugon go pazurem tylnych nóg dziabnął, dobrze że ma całe i nieuszkodzone spojówki. Ta rana jest brzydka i jak już jest podleczona to pęka i krwawi i tak w kółko.

jolabuk5 pisze:A może złapać i od razu zanieść do weta? I poprosić, żeby kotka trochę przetrzymali? Może się zgodzą?
Pozostaje rozglądać się za jakimś dt. A może ta sąsiadka z rudym kotem prędzej wzięłaby malucha, gdyby wiedziała, że to tylko na jakiś czas?
.
U nas wet nie przetrzymuje kota u siebie, nie ma takiej możliwości, w większych miastach jest lepiej, szerszy zakres usług.
Ostatnio edytowano Czw maja 20, 2021 18:03 przez Taischa, łącznie edytowano 1 raz

Taischa

Avatar użytkownika
 
Posty: 209
Od: Czw cze 11, 2020 7:42

Post » Czw maja 20, 2021 7:32 Re: mały rudy kotek - jak znaleźć mu dom?

Masz moze dosc blisko do Krakowa?,tam jest fundacja,maja D T,moze by wzieli
Żadne niebo nie będzie niebem, jeśli nie powitają mnie w nim moje koty.

Myszorek

 
Posty: 4802
Od: Czw sie 08, 2019 8:34

Post » Czw maja 20, 2021 9:29 Re: mały rudy kotek - jak znaleźć mu dom?

Śliczny ten kotek.
Obrazek
Misia [*] u mnie 28.04.2017-14.06.2018

Meteorolog1

Avatar użytkownika
 
Posty: 3709
Od: Sob lis 23, 2013 0:42
Lokalizacja: Olesno (opolskie)

Post » Czw maja 20, 2021 17:47 Re: mały rudy kotek - jak znaleźć mu dom?

Myszorek pisze:Masz moze dosc blisko do Krakowa?,tam jest fundacja,maja D T,moze by wzieli


Niestety nie, jestem na północy Polski - 100 km od Gdańska.

Meteorolog1 pisze:Śliczny ten kotek.


Tak jest śliczny i rezolutny, lubi zabawy i mizianie, a do tego jest odważny i chętnie poznaje nowe umiejętności. Wczoraj obserwowałam jak czarny kotek wspinał się na drzewo, a on uczył się i próbował tak samo. Jeden i drugi po ok. 1 metrze w gorę zrezygnowali. Dałam ogłoszenie na facebooku, z prośbą o udostępnianie, lokalne koło OTZ Animals, obiecał sterylizację i szczepienie, prosili bym do 04 czerwca go przetrzymała i zawiozła go do weta, umówili mu zabieg na ten dzień, a oni po zabiegu go odbiorą i zrobią mu ładne zdjęcia są pewni, że znajdzie dom bo jest śliczniutki. Problem jest taki, że to jest teren ogrodzony ale koty mogą go opuszczać, no i mają tam tez koty agresywne, silnie terytorialnie i szkoda go by uciekł z stamtąd. Maja taką klatkę, 2 x 2 metry i tam mogą go przetrzymać, szkoda mi go to nie jest najlepsze miejsce, to nie jest schronisko z prawdziwego zdarzenia, tylko taki punkt pomocy chorym zwierzętom. Ja nie wiem czy byłby w budynku jest tam taki malutki baraczek czy byłby na zewnątrz. Nie wiem szukam mu cały czas TD na ten czas szukania DS, może ktoś się zgodzi.
Obrazek

Edit, Hurra przed chwila koleżanka, która ma bardzo duże mieszkanie, zgodziła się go wziąć do czasu adopcji, pomoże, akurat w tym czasie jest w Polsce na 1 miesiąc , często wyjeżdżą i dlatego na stałe nie może mieć kota. Ale się cieszę, zaopatrzę ją we wszystkie artykuły: posłanka, karmę mokra i suchą, mam mała kuwetę. Dzisiaj łapanka, teraz się martwię oby tylko przyszedł na karmienie. No i żeby dobry domek mu się trafił, niewychodzący itd ale to już Animalsi będą mu go szukać ale ja tez będę się rozglądać

Taischa

Avatar użytkownika
 
Posty: 209
Od: Czw cze 11, 2020 7:42

Post » Czw maja 20, 2021 18:18 Re: mały rudy kotek - jak znaleźć mu dom?

Ale luksio, ze Ci sie udalo znalezc mu DT! Super kolezanka! Prawdziwych przyjaciol poznaje sie w biedzie :1luvu:
Zapisz sie do newslettera PETA i pomagaj zwierzetom wysylajac email!
https://www.peta.org/about-peta/learn-a ... -to-enews/

pibon

 
Posty: 4221
Od: Pon lip 09, 2012 10:26

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: włóczka i 178 gości