Agresja Ola str 4. Inne kotki też potrzebują pomocy

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw maja 20, 2021 19:10 Re: mały rudy kotek - jak znaleźć mu dom?

Super! :ok:

Tylko z posłanek na początek proponowałabym coś skromnego, bo i tak szybko pójdzie do prania. Polarowy koc dobrze się sprawdza, można go potem wygotować, żeby nie wyrzucić. Po pierwsze pchły, po wtóre pasożyty wewnętrzne, które kot będzie wokół siebie rozsiewał, a po trzecie kot może na początku oddawać mocz na posłanie a nie do kuwety.
Jeśli masz możliwość jakoś wpłynąć na wydarzenia, to po złapaniu na wizycie u wet proponowałabym zrobić test płytkowy na FIV/FeLV. Istnieje okienko serologiczne, więc test potem należy powtórzyć, ale ta pierwsza informacja jest bardzo cenna.
W uszy niech wet zajrzy, czy świerzba nie ma, bo wtedy Stronghold na kark.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Czw maja 20, 2021 19:25 Re: mały rudy kotek - jak znaleźć mu dom?

Wspaniała wiadomość, oby teraz dał się złapać! :ok: :ok: :ok: :ok: :ok:
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 59703
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Czw maja 20, 2021 20:36 Re: mały rudy kotek - jak znaleźć mu dom?

No i tak jak się obawiałam, kotek rudasek dzisiaj nie przyszedł, prawie godzinę krążyłam wypatrywałam przyszły cztery, dwa czarne, jeden mały nowy biało szary i czarny z białymi skarpetkami i krawacikiem. Byłam drugi raz i pusto. Bedę wypatrywała jutro. Jak już się wszystko ułożyło to kotek znikł. Może ktoś go nakarmił gdzieś, a może przygarnął. Najgorsza jest niewiedza ;-(
Ostatnio edytowano Pt maja 21, 2021 5:58 przez Taischa, łącznie edytowano 1 raz

Taischa

Avatar użytkownika
 
Posty: 209
Od: Czw cze 11, 2020 7:42

Post » Czw maja 20, 2021 20:50 Re: mały rudy kotek - jak znaleźć mu dom?

Stomachari pisze:Super! :ok:

Tylko z posłanek na początek proponowałabym coś skromnego, bo i tak szybko pójdzie do prania. Polarowy koc dobrze się sprawdza, można go potem wygotować, żeby nie wyrzucić. Po pierwsze pchły, po wtóre pasożyty wewnętrzne, które kot będzie wokół siebie rozsiewał, a po trzecie kot może na początku oddawać mocz na posłanie a nie do kuwety.
Jeśli masz możliwość jakoś wpłynąć na wydarzenia, to po złapaniu na wizycie u wet proponowałabym zrobić test płytkowy na FIV/FeLV. Istnieje okienko serologiczne, więc test potem należy powtórzyć, ale ta pierwsza informacja jest bardzo cenna.
W uszy niech wet zajrzy, czy świerzba nie ma, bo wtedy Stronghold na kark.

Jesteś niezawodna, tak zrobię tylko niech się pojawi.

Taischa

Avatar użytkownika
 
Posty: 209
Od: Czw cze 11, 2020 7:42

Post » Czw maja 20, 2021 21:23 Re: mały rudy kotek - jak znaleźć mu dom?

To taka właściwość kotów, że się nie pojawiają, gdy trzeba. Miewam podobnie.
Oby jutro przyszedł :ok:
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Czw maja 20, 2021 22:31 Re: mały rudy kotek - jak znaleźć mu dom?

Oby przyszedł! :ok: :ok: :ok: :ok: :ok:
Gdyby się nie pojawiał, to rozwiesiłabym ogłoszenia z pytaniem, co się z nim stało. Bo możliwe, że takiego miziaka ktoś przygarnął!
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 59703
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Czw maja 20, 2021 23:25 Re: mały rudy kotek - jak znaleźć mu dom?

Kciuki z całej siły, by jutro się pojawił i potem, by wszystko poszło po myśli- jest prześliczny :) nawet, jeśli na żywo trochę chudszy, trochę brudniejszy, to wszystko jest do naprawienia :)
Kocie!! masz ogromną szanse dzięki temu, ze Taischa Cię dojrzała, wyłaź z dziury ;)!
Obrazek

maczkowa

 
Posty: 7073
Od: Pon gru 03, 2018 16:47

Post » Pt maja 21, 2021 17:06 Re: mały rudy kotek - jak znaleźć mu dom?

Pada deszcz, właśnie się rozpadało i to solidnie, zła jestem bo kotek może się gdzieś schować i nie przyjść, poza tym ziemia rozmoknięta, trawa, mój samochód w serwisie trzeba wymienić oponę, trzeba sprowadzić bo nie mieli na składzie dopiero w poniedziałek odbieram, same problemy. A czarny kotek zawsze siedzi i czeka pod moim samochodem na jedzenie, teraz nie wiem, dam najwyżej pod sąsiednim, jak przyjdzie.
Po 20.00 wychodzę karmić, bo jest spokojniej, nie ma lub jest mniej psów na spacerach. Jest jedna osoba, która na już, jak złapię rudego to przyjedzie i weźmie od razu do domu, sama mu załatwić kastracje itd. Ma trójkę kotów wszystko przysposobione, domek na obrzeżach miasta bardzo duży ogród i kocha zwierzęta, nie miał by tam źle.Twierdzi, że jest trójka to i czwarty może być, uwielbia rude, a nie trafiło się jej wcześniej. Bedę myślała co dla niego najlepsze jak już przyjdzie i go przyniosę do domu.

A to mała bieda, która przydreptała wczoraj pod mój samochód, jest mniejsza od rudego, zdjęcia nie oddają zabiedzenia i tego, że jest mała, czarny kotek nie odgonił , ustąpił i ta mała bida jadła, jadła i wszystko mu zjadła. Kotek czarny przybiegał do mnie i miaułkał zaczyna do mnie przemawiać, pokazał malucha. Czarny dostał dokładkę z tego co mi zostało.
Obrazek

Obrazek
Też chciałabym jej pomóc mam wrażenie, że to dziewczynka. Wysłałam jej fotki do znajomych ale cisza brak odzewu, bo zwykły koteczek, szkoda, ze nie jest ruda.

Dzisiaj do 20.0 liczę ,ze przestanie padać i liczę, że się pojawi rudasek, pojechał by już od razu do domu stałego.

Taischa

Avatar użytkownika
 
Posty: 209
Od: Czw cze 11, 2020 7:42

Post » Pt maja 21, 2021 19:15 Re: mały rudy kotek - jak znaleźć mu dom?

Też pomyślałam, że to koteczka...
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Pt maja 21, 2021 19:25 Re: mały rudy kotek - jak znaleźć mu dom?

Czarny i ta mała koteczka to najlepiej, żeby trafili gdzieś razem do domu, bo widać że się lubią. Oj, żeby tylko rudy się pojawił! A potem może uda się też pomóc tym dwojgu...
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 59703
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Pt maja 21, 2021 20:42 Re: mały rudy kotek - jak znaleźć mu dom?

jolabuk5 pisze:Czarny i ta mała koteczka to najlepiej, żeby trafili gdzieś razem do domu, bo widać że się lubią. Oj, żeby tylko rudy się pojawił! A potem może uda się też pomóc tym dwojgu...


Dzisiaj rudego też nie było, dzisiaj był tylko czarny pod samochodem dałam mu jeść resztę wyłożyłam w budce i najpierw się rozpadało, a potem przyszła silna ulewa, kotek uciekł pod środek samochodu bał się , przesunęłam miseczki dalej, może potem zjadł , zobaczę później bo muszę je zabrać bo to nie jest mój samochód. Czarny i kotka spotkali się przypadkowo i pierwszy raz, chyba dlatego, że to maluch to nie odganiał. Mam nadzieję, że inne koty przyjdą później bo już nie pada.
Ponoć całego czarnego ktoś tam chciał, powiedziałam, że jeśli to aktualne to złapię go i nauczę korzystać z kuwety itd ale ma do mnie zadzwonić osobiście i zadeklarować, że go weźmie potem, załatwię mu bon na sterylkę i szczepienie. Nie wiem czy coś z tego wyjdzie, ludzie rożne rzeczy mówią, a potem się wycofują ale jakaś tam minimalna szansa jest.
Zobaczę czy maluch będzie przychodził dalej i będę myślała jak mu pomóc.

Taischa

Avatar użytkownika
 
Posty: 209
Od: Czw cze 11, 2020 7:42

Post » Pt maja 21, 2021 20:45 Re: mały rudy kotek - jak znaleźć mu dom?

Wiesz, myślę, że tego rudego, miziastego, idącego do ludzi malucha ktoś przygarnął. tylko nie wiadomo, na ile świadomy, czy wysterylizuje, zabezpieczy okno...
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 59703
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Pt maja 21, 2021 20:51 Re: mały rudy kotek - jak znaleźć mu dom?

Stomachari pisze:Też pomyślałam, że to koteczka...

O Milo tez myslałam, że to koteczka delikatna, no i druga sprawa, że były te jajeczka jakoś niewidoczne i nie sprawdzałam za bardzo, bo na początku to się chował pod sofą i nie chciałam go stresować. U weta przeżyłam szok, że to boy. :wink:

Taischa

Avatar użytkownika
 
Posty: 209
Od: Czw cze 11, 2020 7:42

Post » Pt maja 21, 2021 21:03 Re: mały rudy kotek - jak znaleźć mu dom?

Takie zaskoczenie też jakiś czas temu przeżyłam - z kotem podobnym do tego z Twoich ostatnich zdjęć, biało-burym. Delikatny pyszczek, zwierzak mniejszy od kocurów w okolicy. Na pewno panienka. Zawiozłam na kastrację, przygotowana na przetrzymanie kotki (wtedy jeszcze u wet) przez 2 tyg., a tu niespodzianka: zabieram następnego dnia bo to chłopak.
Dlatego moje przewidywania co do płci zostawiam raczej jako pierwszą myśl :) I zawsze wypatruję, czy kot podniesie ogon i się pochwali ;)
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Wto maja 25, 2021 5:56 Re: mały rudy kotek - jak znaleźć mu dom?

Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Doris2, Gosiagosia, kicalka, Majestic-12 [Bot], skaz, wicherek i 235 gości