Marcepanka mikrokotka

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro maja 26, 2021 17:41 Re: Potrzebny domek dla Marcepanki mikrokotki. Nawet DT

No właśnie wczoraj dałam CFF dziczyznę (wcześniej dawałam cielęcinę) i tylko polizała :( Ale nie mam saszetek, tylko puszki.
Jeśli jest spora różnica między saszetką a puszką, to mogę zamówić saszetki.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10678
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Śro maja 26, 2021 18:04 Re: Potrzebny domek dla Marcepanki mikrokotki. Nawet DT

Puszki CF dzik nie miałam, co do saszetki to ten zapach jakoś mi nie pasuje, ale podam kotce, która nie ma wrażliwego żoładka, zobaczymy co będzie..Z puszek CF to miałam wieprzowinę purr, róznica jest , ta z puszki jakby bardziej twarda, ale zapach ten sam, koty jedzą. Jednak z serii BIO CF nic nie chcą, nawet nie poliżą Będę jutro testowała Cats Plate indyk, karma dosyc droga , zobacze czy beda jadły. A kupowałaś może MJAM MJAM tą serię z owadami?, bo nie wiem czy jest sens zamawiać, w sensie czy kot by to jadł.
Żadne niebo nie będzie niebem, jeśli nie powitają mnie w nim moje koty.

Myszorek

 
Posty: 4812
Od: Czw sie 08, 2019 8:34

Post » Śro maja 26, 2021 18:15 Re: Potrzebny domek dla Marcepanki mikrokotki. Nawet DT

Do Mjamjam nie mam szczęścia. Konina szkodziła a kangur troszkę pogorszył trawienie. Nie jakoś dramatycznie, ale jednak.
Z owadami nie próbowałam :)
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10678
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Śro maja 26, 2021 22:32 Re: Potrzebny domek dla Marcepanki mikrokotki. Nawet DT

Stomachari pisze:Grau próbowałam, chociaż nie akurat ten smak. Ani moja kotka, ani Marcepanka nie chciały tknąć. Mnie też ta karma bardzo źle pachnie (nie zepsutym). Kiedyś kupiłam testowo jeden smak dla mojej kotki, teraz znów testowo (tylko chyba inny) - no nie wchodzi ta karma.
Chyba że ta dla kociąt jest zupełnie inna, tak kompletnie, jak nie z tej firmy?

Oj, nie pamiętam, jak wypadłoby porównanie. :(
Pimcia wychowałam głównie na karmach Grau i Feringa (dla kociąt oczywiście). Smakowały mu obydwie, a z kolei tak polecany na forum MAC's - jakoś nie, tylko raz kupiłam. Pewnie od kota zależy.
Z suchych tylko kocięcy Purizon jako dodatek, też bardzo lubił.
Kocio ma już 4 lata, więc w kocięcych karmach nie jestem na bieżąco.
:cat3: Kot. Nie dla idiotów!

Gretta

Avatar użytkownika
 
Posty: 34272
Od: Wto lip 18, 2006 12:53
Lokalizacja: "wesołe miasteczko" ;-(

Post » Śro maja 26, 2021 23:48 Re: Potrzebny domek dla Marcepanki mikrokotki. Nawet DT

fakt, że moje koty są dość wybredne w większości, ale wśród nich są takie, które karmy wysokomięsne raczej lubią, tylko trzeba trafić, a jedną mam taką, której wiekszość smakuje. Ale ostatnio miały kryzys, więc postanowiłam wypróbować coś nowego i kupiłam grau i granapet, zapobiegawczo kupiłam zestaw smaków puszki 200gr. Z grau wypróbowałam 3 smaki i żadna, ale to żadna nie została przez żadnego kota zaakceptowana. Dosmaczam, mieszam, kombinuje w 10 kotów zjadają 100gr z takiej puszki. Podobnie granapet, tu minimalnie lepiej, udaje mi się rozprowadzić na nie wszystkie jedną puszkę, ale z użyciem wszelkiego rodzaju dosmaczaczy. Ja sie pytam..co jest nie tak z tymi karmami?? Moje koty też mają swoje za uszami, ale inne karny, np dolinę noteci chociaż trochę poskubią, a grau, granapet, feringę cff obchodzą szeeeeerokim łukiem. gdyby nie pies, który dojada, gdybym nie miała gdzie oddać czasami to szłoby wszyskot w kosz :(

Ale reasumując- grau dla niejadka szczerze odradzam. dordzaić nie mam czego, niestety
Obrazek

maczkowa

 
Posty: 7117
Od: Pon gru 03, 2018 16:47

Post » Czw maja 27, 2021 0:57 Re: Potrzebny domek dla Marcepanki mikrokotki. Nawet DT

Może tu działa zasada: Czym skorupka za młodu nasiąknie? Dlatego u Gretty kocurek je Grau, bo od początku to dostawał?

Dałam Marcepance karmę Tigeria, którą mam dla innego niejadka. Nie powiem, żeby to było najbardziej ekonomiczne wyjście, ale przynajmniej indyk z łososiem maleńtasowi smakował. Niestety zjadła jakieś pół tacki 85 g. Jak na to, że kocięta jedzą nawet 1,5 porcji kota dorosłego, to strasznie mało.
Chyba że mam patrzeć na nią już jak na dorosłą (tylko młodą), ale bardzo lekką kotkę. Wtedy ta ilość jest proporcjonalna do tego, co zjada moja kotka i jeden z kocurków.
Dużo wydala, więcej od mojej kotki, czyli mało wchłania.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10678
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Czw maja 27, 2021 7:27 Re: Potrzebny domek dla Marcepanki mikrokotki. Nawet DT

A może ona jest jak moja Figa?
Znaleziona jako jeszcze niebieskooka, chudziutka, apetyt jej dopisywał, nie wybrzydzała.
W wieku właśnie ok. 4 miesięcy zaczęła marudzić i przestała dopiero po sterylizacji.
Gdyby nie rozsądna ilość dostępnego jedzenia, to by się upasła.
:cat3: Kot. Nie dla idiotów!

Gretta

Avatar użytkownika
 
Posty: 34272
Od: Wto lip 18, 2006 12:53
Lokalizacja: "wesołe miasteczko" ;-(

Post » Czw maja 27, 2021 20:15 Re: Potrzebny domek dla Marcepanki mikrokotki. Nawet DT

Na kastrację jestem umówiona. Oby małej się potem odmieniło z tym apetytem.
Na razie zasmakowała jej karma Mjamjam dziczyzna z królikiem bodajże. Miałam kupioną zgrzewkę kilka miesięcy temu, ale po tym, jak inny smak pogarszał trawienie, bałam się ją podawać. Teraz stwierdziłam, że mam do wyboru głodówkę albo biegunkę, więc w sumie nic nie stracę.
Karma zasmakowała Marcepance i kocurkowi, który ostatnio też strajkuje przy misce (a potem wymiotuje kwasem żołądkowym).
Chyba muszę się z tą firmą przeprosić i kupić kilka smaków na próbę.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10678
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Pt maja 28, 2021 12:26 Re: Potrzebny domek dla Marcepanki mikrokotki. Nawet DT

Marcepanka dziś waży 1,98 kg. Czyli przytyła 300 g wciągu 16 dni.
Dziś zaczęłam drugą turę odrobaczeń.
Mała ciągle pochrząkuje, więc dałam Miamor Malt-Cream na odkłaczenie. Smakowało. GimCata nie chciała.
Zgodnie z moimi przewidywaniami hitem jest Tigeria o smaku leczo (a dokładniej wołowina z pomidorami i papryką).
Nadal smakuje jej Mjamjam dziczyzna z królikiem i borówkami, zamówiłam dwie kolejne zgrzewki. Oby Marcepance nagle się nie odmieniło :roll:
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10678
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Sob maja 29, 2021 12:25 Re: Potrzebny domek dla Marcepanki mikrokotki. Nawet DT

Nowa porcja zdjęć :)
Obrazek*Obrazek
Obrazek*Obrazek
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10678
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Sob maja 29, 2021 13:49 Re: Potrzebny domek dla Marcepanki mikrokotki. Nawet DT

Ma dziewczyna wyrobiony gust :lol:
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55370
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Sob maja 29, 2021 14:04 Re: Potrzebny domek dla Marcepanki mikrokotki. Nawet DT

To fakt ;)
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10678
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Nie maja 30, 2021 6:06 Re: Potrzebny domek dla Marcepanki mikrokotki. Nawet DT

Stomachari pisze:Nowa porcja zdjęć :)
Obrazek*Obrazek
Obrazek*Obrazek

Śliczna dziewczynka! :1luvu: :1luvu: :1luvu:
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60382
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Pon maja 31, 2021 22:55 Re: Potrzebny domek dla Marcepanki mikrokotki. Nawet DT

:)
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10678
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Pon maja 31, 2021 23:00 Re: Potrzebny domek dla Marcepanki mikrokotki. Nawet DT

Druga tura odrobaczeń i kilka dni pasty na kłaki i Marcepanka ma lepszy apetyt. Zjada więcej, często do czysta, znów jej pasuje Cat'z Finefood (chociaż nie aż tak bardzo jak Terra Faelis, która z niknęła z talerza w ekspresowym tempie). I stawiam raczej na działanie pasty.
Niestety zapomniałam dorzucić pastę do kolejnego zamówienia i chyba będę musiała zaraz zrobić kolejne :roll:
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10678
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: aga909, Google [Bot], jolabuk5 i 499 gości