Co zrobić gdy kot usilnie poluje na owady na balkonie?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro maja 05, 2021 9:46 Co zrobić gdy kot usilnie poluje na owady na balkonie?

Hej,
mieszkamy na 6 piętrze, mamy balkon (osiatkowany), koty są młode to ich pierwsze ciepłe pory roku w życiu. O ile kocur jest spokojny tak kotka ma silny instynkt łowny i widząc cokolwiek latającego dostaje po prostu pierd*lca. Muchami się nie przejmuję ale zdarzyło jej się upolować na balkonie trzmiela czy nawet pszczołę. Koty nigdy nie są zostawione z otwartym balkonem totalnie bez opieki (jeśli nie ma nas w domu to balkon pozostaje zamknięty), w ciągu dnia o ile akurat przyuważę to mam szansę zareagować i ją przegonić od upolowanej ofiary ale sami dobrze wiecie jak to bywa, może się zdarzyć że akurat będę w innym pokoju.

Nie chciałabym żeby kotka została użądlona a też samych pszczół szkoda. Sama się dziwię że te owady latają tak wysoko, nawet się przyglądałam czy na którymś z sąsiednich balkonów są kwiaty kwitnące ale niczego takiego nie zauważyłam. Moskitiera w oknach czy drzwiach balkonowych na nic się nie zdaje w tym przypadku, w końcu kot łapie je na balkonie, nie w domu. Osiatkowanie całego balkonu moskitierą też nie wydaje mi się dobrym pomysłem, nie chcę dodatkowo ograniczać widoczności, balkon jest też dla nas. Inna sprawa że koty pewnie dość szybko się z nią rozprawią pazurami. Pomyślałam o jakichś roślinach które posłużyłyby jako straszak dla wszelkich bzyczących? Ktoś może miał/ma podobny problem i ma jakieś ciekawe pomysły jak sobie z tym poradzić?

Ostatecznie czy polecacie jakieś sprawdzone, bezpieczne preparaty, na wypadek użądleń?

Annairu

 
Posty: 20
Od: Czw mar 18, 2021 12:06

Post » Śro maja 05, 2021 11:15 Re: Co zrobić gdy kot usilnie poluje na owady na balkonie?

Ja mam balkon osiatkowany podwójnie - siatką i metalową moskitierą. Można się przyzwyczaić, a przynajmniej nic nie lata po domu (chyba że przez drzwi wpadnie).
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 59703
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Śro maja 05, 2021 19:21 Re: Co zrobić gdy kot usilnie poluje na owady na balkonie?

Moje koty też polują na owady, ale jakoś nie łapią żądlących. Może dlatego, że Ofelię kiedyś uczyłam że jak coś mocniej bzyczy to jest niebezpieczne. Ofelia wychodziła na spacery na smyczy i jak na trawniku zbliżała się do osy czy pszczoły, to pociągałam lekko za smycz i ostrzegawczo piszczałam. Pewnie dziwnie to brzmiało, ale najwyraźniej poskutkowało, bo Ofelia żądlących nie łapie. Mała Czarna też nie, nie wiem jak ją Ofelia tego nauczyła ale widocznie nauczyła.
wątek Księżniczki Ofelii i Małej Czarnej Carmen
viewtopic.php?f=46&t=213181 - cz. IX
Obrazek

MB&Ofelia

 
Posty: 33052
Od: Pt gru 09, 2011 9:20
Lokalizacja: Koszalin




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: ArturB, skaz i 206 gości